Aukce

Malé básně prosou.

Malé básně prosou.

Muzika, František (1900 - 1974)

Lept 10,2 x 5,8 cm. Nesignováno, nedatováno, rok 1929.

Chagall IX, str. 145 - 147.

Vyvolávací cena
700 Kč (827 Kč)

Vteřina a věčnost.

Vteřina a věčnost.

Klíma, Ladislav (1878 - 1928)

Praha, Jan Pohořelý, 1946. Slovo svazek 5. Dílo Ladislava Klímy svazek 3. Clpl. vazba, pap. přebal. 213 (2) s. Obálka a ilustrace v textu Jan Konůpek. Typografie Josef Sonberg..

Vyvolávací cena
600 Kč (709 Kč)

600 Kč (709 Kč)

Rhymes to Be Traded for Bread.

(vazba) Rhymes to Be Traded for Bread.

Holan, Vladimír (1905 - 1980)

Bez místa vydání (Brno), František Janás, b.d. (1993). Edice 33. Celokožená francouzská vazba, 295 x 215 x 23 mm. Patinovaná teletina, ručně šitý kapitálek na dvě jádra, ořízka škrobová leštěná, zlacená linka na hraně desek, zlacení, slepotisk, patinování. Na předsádkách mořený lihový papír, totožný s pouzdrem, sestavované polokožené pouzdro. Vázal Jan Perůtka, říjen 2022. Signováno v tiráži tužkou a na zadní předsádce značkou. Nestr. (33) s. Šest barevných leptů signovaných, datovaných a číslovaných tužkou Josef Istler. Textovou část tvoří serigrafická reprodukce veršů Vladimíra Holana z roku 1953 a tištěný text v angličtině. Překlad Irma Charvátová. V tiráži podpis nakladatele, překladatelky a knihvazače. V tiráži je uvedeno 80 číslovaných výtisků, což byl původní záměr. V konečné fázi bylo realizováno pouze 70 výtisků. Kromě toho bylo vydáno 30 číslovaných souborů leptů Josefa Istlera. Tento exemplář č. 45/70 obsahuje původní lepty Josefa Istlera ze souboru č. 4/30, proto jsou jednotlivé lepty číslovány, což v nákladu 70 bibliofilií nebylo. Z toho důvodu je v tomto exempláři vevázána tiráž z grafického souboru. Bibliofilie byly tištěny na ručním velkolosínském papíře, grafické soubory na holandu.

Vyvolávací cena
30 000 Kč (34 500 Kč)

30 000 Kč (34 500 Kč)

Chrlič.

Chrlič.

Šafář, Karel (1938 - 2016)

Barevná kombinovaná technika 29,4 x 19,7 cm. Signováno tužkou uprostřed, nedatováno, nečíslováno.

Chagall XV., str. 345.

Jedna z posledních velkých grafik Karla Šafáře.

Vyvolávací cena
600 Kč (709 Kč)

650 Kč (768 Kč)

23. 10. 2022 20:03

Z cyklu ilustrací ke knize: Robinson Jeffers - Pastýřka putující k dubnu. Mara. Hřebec grošák.

Šafář, Karel (1938 - 2016)

Dřevoryt 23 x 16,9 cm. Signováno vpravo dole tužkou, nedatováno. List č. 33/70.

Chagall XV., str. 345.

Jeffers, Robinson: Pastýřka putující k dubnu. Mara. Hřebec grošák. Praha, Československý spisovatel, 1976.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

250 Kč (295 Kč)

Šafář, Karel (1938 - 2016)

Dřevoryt 22,8 x 16,9 cm. Signopváno vpravo dole tužkou, nedatováno. List č. 30/70.

Chagall XV., str. 345.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

250 Kč (295 Kč)

Šafář, Karel (1938 - 2016)

Dřevoryt 23 x 16,9 cm. Signováno vpravo dole tužkou, nedatováno. List č. 38/70.

Chagall XV., str. 345.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

250 Kč (295 Kč)

Šafář, Karel (1938 - 2016)

Dřevoryt 22,9 x 16,8 cm. Signováno vlevo dole tužkou, nedatováno. List č. 69/70.

Chagall XV., str. 345.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

250 Kč (295 Kč)

Klaun.

Klaun.

Šafář, Karel (1938 - 2016)

Dřevoryt 17,6 x 15,4 cm. Signováno vpravo dole tužkou, nedatováno. List č. 37/200.

Chagall XV., str. 345.

Vyvolávací cena
220 Kč (260 Kč)

245 Kč (289 Kč)

23. 10. 2022 20:03

Klaun.

Klaun.

Šafář, Karel (1938 - 2016)

Dřevoryt s podtiskem 18,1 x 16,1  cm. Signováno vpravovo dole tužkou. Datováno vlevo dole tužkou. Rok 2008.

Chagall XV., str. 345.

Vyvolávací cena
240 Kč (284 Kč)

265 Kč (313 Kč)

23. 10. 2022 20:03

Postava.

Postava.

Šafář, Karel (1938 - 2016)

Lept 16,8 x 8,2 cm. Signováno vpravo dole tužkou, nedatováno.

Chagall XV., str. 345.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

150 Kč (177 Kč)

Mladý Faust.

Mladý Faust.

Šafář, Karel (1938 - 2016)

Lept 14,3 x 8,8 cm. Signováno a datováno vpravo dole tužkou K. Šafář 76. List číslo 31/80. Tisk na ručním papíře.

Chagall XV., str. 345.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Pozvánka na výstavu Jana Zrzavého.

(Seifert Jaroslav) Pozvánka na výstavu Jana Zrzavého.

Arch papíru. Pozvánka na výstavu Jan Zrzavý obrazy a kresby 1963 - 1965 v Kabinetu architektury v Praze. Výstavu zahájil dne 13. května 1965 Jaroslav Seifert. Podpis Jaroslava Seiferta modrým perem.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

Praha panoramatická.

Praha panoramatická.

Sudek, Josef (1896 - 1976)

Praha, SNKLHU, 1959. Clpl. vazba, pap. přebal, 295 (6) s., 288 fotografií Josefa Sudka. Úvodní báseň Jaroslav Seifert. Grafická úprava a vazba J. Rothmayer.

První vydání. Výborný stav.

Vyvolávací cena
1 500 Kč (1 772 Kč)

3 500 Kč (4 135 Kč)

23. 10. 2022 20:33

Ponížení a uražení.

(vazba) Ponížení a uražení.

Dostojevskij, Fjodor Michajlovič (1821 - 1881)

Praha, Kvasnička a Hampl, 1925. Sebrané spisy svazek XIII. Clkož. vazba s ražbou, kapitálek, zlatá ořízka, 460 (1) s. Přeložil Stanislav Minařík. II. vydání.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

Idiot.  Díl I. a II.  Díl III. a IV.

(vazby) Idiot. Díl I. a II. Díl III. a IV.

Praha, Kvasnička a Hampl, 1925. Sebrané spisy svazek XVII. a XVIII. Clkož. vazby s ražbou, kapitálky, zlaté ořízky. 447 s. + 409 (1) s. Přeložil Stanislav Minařík. Celkem dva svazky.

Vyvolávací cena
800 Kč (945 Kč)

Moderní básnické směry.

(autogram, Štyrský Jindřich) Moderní básnické směry.

Nezval, Vítězslav (1900 - 1958)

Praha, Dědictví Komenského, 1937. Clpl. vazba se zlacením, kapitálek,, 284 s. Vazba a typografická úprava Jindřich Štýrský. Na patitulu podpis Vítězslava Nezvala.

Vyvolávací cena
700 Kč (827 Kč)

700 Kč (827 Kč)

Kacíř & spol.

(Čapek Josef) Kacíř & spol.

Apollinaire, Guillaume (1880 - 1918)

Praha, Symposion, 1926. Symposion sv. 22. Clpl. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek, 137 (4) s. Linoryty a návrh vazby Josef Čapek. Kromě vydání na papíře Antik vyšlo 500 číslovaných výtisků na papíře Japan Banzay. Tento výtisk nečíslován.

Sáňka 1196.

Vyvolávací cena
1 200 Kč (1 418 Kč)

Cizí pokoj.

(Hudeček František) Cizí pokoj.

Hauková, Jiřina (1919 - 2005)

Praha, Symposion, 1946. Plejada sv. 14. Clpl. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek, 88 (3) s. Vazba František Hudeček. Celkem 1550 výtisků. Kromě vydání na papíře Antik vyšlo 100 výtisků na domácím Simili japanu číslovaných 1 - 100. Tento výtisk nečíslován.

Bubla 6030.

Vyvolávací cena
600 Kč (709 Kč)

Vigilie.

(Obrtel Vít) Vigilie.

Čep, Jan (1902 - 1974)

Praha, Rudolf Škeřík, 1928. Plejada svazek 3. Clpl vazba s ražbou a zlacením, kapitálek. 91 (2) s. Vazba Vít Obrtel. Kromě výtisků na papíře Antik vyšlo 50 výtisků na papíře Van Gelder podepsaných autorem a číslovaných 1 - 50 a 300 výtisků na pap. Japan Banzay číslovaných 51 - 350. Tento výtisk nečíslován.

Sáňka 1340. Primus 82.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)