Aukce

Veterán.

Veterán.

Lhoták, Kamil (1912 - 1990)

Litografie s podtiskem 14,8 x 8,8 cm. Signováno vpravo dole tužkou, nedatováno. Rok 1965.

Šteffek 371.

Litografie použita v knize Bednář, Kamil: Ypsilon a Evangelina. Praha, Spolek českých bibliofilů, 1965.

Vyvolávací cena
900 Kč (1 063 Kč)

4 000 Kč (4 726 Kč)

Ladislav Zívr.

Ladislav Zívr.

Hradec Králové, Kruh, 1971. Ars svazek 10. OBr., volně vložené listy, 8 (4) s. textu + 6 litografií signovaných tužkou Ladislav Zívr, jedna datována. Text Jaromír Zemina. Celkem 400 výtisků.

První vydání.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)

1 400 Kč (1 654 Kč)

Worries are trickling out of my head.

Linoryt 19,4 x 22,2 cm. Signováno a datováno dole v desce State Louis 1976 a vlevo uprostřed pastelkou A. Mikulka. Uprostřed dole napsán pastelkou název. Tisk na hnědém ručním papíře. Pasparta, fólie.

Vyvolávací cena
1 000 Kč (1 182 Kč)

1 000 Kč (1 182 Kč)

Duby v podvečer.

Duby v podvečer.

Preissig, Vojtěch (1872 - 1943)

Barevná akvatinta 22 x 37,2 cm. Signováno a datováno vpravo dole VojtPreissig 06. Rám, pasparta, sklo.

Toman II, str. 311 - 312.

Vyvolávací cena
28 000 Kč (33 082 Kč)

28 000 Kč (33 082 Kč)

p.f. 83. Reichmannovi.

p.f. 83. Reichmannovi.

Reichmann, Vilém (1908 - 1991)

Originální fotografie 14,2 x 11,1 cm. Signováno a datováno černým perem dole uprostřed.

Chagall XII., str. 292 - 293.

Vyvolávací cena
600 Kč (709 Kč)

Vzpomínka na krajinu bez měst.

Kundera, Ludvík (1920 - 2010)

Arch ručního papíru, nestr. Vlevo fokalk Miloše Korečka 17,9 x 13,2 cm. Signováno a datováno vpravo dole černým perem Miloš Koreček 87. Vpravo tištěný text Ludvíka Kundery signovaný černým perem.

Vyvolávací cena
750 Kč (886 Kč)

775 Kč (916 Kč)

p.f. 82 Reichmannovi.

p.f. 82 Reichmannovi.

Originální fotografie 17,2 x 11,9 cm. Signováno a datováno černým perem dole uprostřed.

Chagall XII., str. 292 - 293.

Vyvolávací cena
600 Kč (709 Kč)

Trávy.

Trávy.

Zykmund, Václav (1914 - 1984)

Lavírovaná kresba tuší 25,3 x 16 cm. Signováno a datováno vpravo dole V. Zykmund 60.

Chagall XXI., str. 317 - 319.

Vyvolávací cena
1 200 Kč (1 418 Kč)

1 600 Kč (1 890 Kč)

Veřejná růže.

(Štyrský Jindřich) Veřejná růže.

Eluard, Paul (1895 - 1952)

Praha, Mánes, 1936. OBr., 66 s. Přeložil Vítězslav Nezval a Bedřich Vaníček. Obálka a čtyři celostránkové koláže Jindřich Štyrský. Na toitulním listě podpis Václava Zykmunda, člena Skupiny Ra. Podpis zeleným perem, datováno 1936.

Primus 220. Vloemans 339.

Obálka mírně ušpiněna.

Vyvolávací cena
1 700 Kč (2 009 Kč)

Voják.

Voják.

Aleš, Mikoláš (1851 - 1912)

Originální kresba černým perem 6,4 x 5,8 cm. Signováno iniciálou vpravo uprostřed. Nedatováno. Pasparta.

Toman I, str. 10 - 13.

Vyvolávací cena
2 500 Kč (2 954 Kč)

2 500 Kč (2 954 Kč)

Kouzelník.

Kouzelník.

Born, Adolf (1929)

Barevný akvarel 34,3 x 23,3 cm. Signováno a datováno hnědým perem dole uprostřed: J. Valentovi A Born 1982. Rám, pasparta, sklo. Akvarel na ručním papíře z Velkých Losin.

Chagall I, str. 194 - 195.

Vyvolávací cena
38 000 Kč (44 897 Kč)

47 000 Kč (55 531 Kč)

Originální matrice leptu.

Originální matrice leptu.

Jiřincová, Ludmila (1912 - 1994)

Matrice leptu ke knize Obrtel, Vít: Dvanáct nových lyrických textů. Brno, František Janás, 1987. Edice 33.

Unikát.

Vyvolávací cena
1 500 Kč (1 772 Kč)

1 600 Kč (1 890 Kč)

Ex libris eroticis. Dr. M.N. Herakles a dcery krále Thespia.

Konůpek, Jan (1883 - 1950)

Lept 12,7 x 9,5 cm. Signováno vpravo dole tužkou, nedatováno. Rok 1927. Pasparta, fólie.

Petrovský 114. Žižka 505.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

200 Kč (236 Kč)

Exlibris Miroslav Cinner. Spisy Boženy Němcové.

Konůpek, Jan (1883 - 1950)

Litografie 11,8 x 7,5 cm. Signováno vpravo dole tužkou a vlevo v desce. Nedatováno. Rok 1944. Modrá varianta.

Petrovský 342.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Z knihovny Václava Růžka.

Z knihovny Václava Růžka.

Konůpek, Jan (1883 - 1950)

Lept 12,4 x 8,6 cm. Nesignováno, nedatováno, rok 1926. Pasparta, fólie.

Žižka 454. Petrovský 111.

Vyvolávací cena
110 Kč (130 Kč)

110 Kč (130 Kč)

p.f. 1958 Helena a Milan Friedlovi.

Svolinský, Karel (1896 - 1986)

Arch papíru. Vlevo suchá jehla Karla Svolinského 9,5 x 7,4 cm signovaná vpravo dole tužkou. Vpravo báseň Kamila Bednáře signovaná pod textem modrým perem.

Chagall XV, str. 288 - 289.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

Konfiskace.

Konfiskace.

Dřevoryt 12,4 x 8 cm. Signováno vpravo dole tužkou a vlevo v desce. Nedatováno. Tisk na ručním papíře.

Chagall XV, str. 288 - 289. Thiele str. 26.

 Grafický list použit v knize Asselineau, Charkes: Peklo milovníka knih. Praha, Arthur Novák, 1928. Novákova Stovka svazek 10.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

Jídlo jako krásné umění.

(vazba, Mikulka Alois) Jídlo jako krásné umění.

Ill, Bohumil

Brno, Bohumil Ill, 1999. Clkož. vazba s aplikací, kresbou a zlacením, aplikovaný kožený štítek na hřbetě, kapitálek, polokožené pouzdro. 143 s. Vázal Jan Perůtka v březnu 2019. Signováno v tiráži tužkou a na předsádce značkou. Ilustrace Alois Mikulka. Titulní list a pět ilustrací ručně kolorováno. Titulní list signovám tužkou. Typografická úprava Pavel Brabec. Neudaný počet výtisků.

Vyvolávací cena
5 700 Kč (6 735 Kč)

6 700 Kč (7 916 Kč)

Snící žena.

(vazba, Velčovský Josef) Snící žena.

Suk, Ivan

Letovice, Pavel Janík, 2019. Plkož. vazba s aplikací kůže a zlacením, kapitálek, polokožené pouzdro. Nestr. (5) s. Vázal Jan Perůtka v březnu 2019. Signováno v tiráži tužkou a značkou na předsádce. Ve frontispisu barevná litografie Josefa Velčovského signovaná a číslovaná tužkou. Grafická úprava Jan Perůtka. Celkem 17 číslovaných výtisků na papíře Excudit. Tento výtisk č. 9 !

Vyvolávací cena
3 000 Kč (3 545 Kč)

3 200 Kč (3 781 Kč)

Jak dovedně užívat knih, hlavního nástroje vzdělávání.

(Ondriečka Karol) Jak dovedně užívat knih, hlavního nástroje vzdělávání.

Komenský, Jan Amos (1592 - 1670)

Zlín, emdé, b.d. OBr., fólie, 25 s. Přeložil prof. dr. Jaromír Kopecký. Ve frontispisu lept Karola Ondreičky signovaný tužkou. Jako předlohu použil výtvarník své exlibris, které získalo hlavní cenu v československé části mezinárodní soutěže Exlibris Comenius v roce 1991. Grafická úprava Miloslav Daříček. Tisk u příležitosti 400 let narození Jana Amose Komenského. Celkem 100 číslovaných a několik autorských výtisků na grafickém papíře Hollar. Část nákladu vázána v umělecké vazbě. Tento výtisk č. 18/100.

Výborný stav. Kniha získala Hlavní cenu Ministerstva kultury za Nejkrásnější českou knihu roku 1992.

Vyvolávací cena
2 000 Kč (2 363 Kč)

2 000 Kč (2 363 Kč)