Aukce

Tam dole.

Tam dole.

Huysmans, Joris Karl (1848 - 1907)

Praha, Alois Srdce, 1919. Plpl. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek, 139 (2) s. Neudaný počet výtisků.

Vyvolávací cena
1 200 Kč (1 418 Kč)

Holoubek.

Holoubek.

Antonová, Alena (1930)

Lept 25,8 x 16,8 cm. Signováno a datováno vpravo dole tužkou A. Antonová 80. List č. 12,/60.

Chagall I., str. 46 - 47.

Vyvolávací cena
280 Kč (331 Kč)

280 Kč (331 Kč)

Brázda, Jiří (1952 - 1)

Kombinovaná technika 12 x 8,8 cm. Signováno a datováno dole uprostřed JBrázda 99.

Chagall I., str. 209.

Vyvolávací cena
300 Kč (345 Kč)

300 Kč (345 Kč)

Složená gratulace panu Jiřímu Suchému.

Šalamoun, Jiří (1935 - 2022)

Barevná litografie  69,7 x 40,2 cm. Signováno a datováno na rubu tužkou Jiří Šaloun 81. List č. XII./XXXI./70. Složeno do formátu A4.

Chagall XV., str. 62-364.

Vyvolávací cena
2 000 Kč (2 363 Kč)

3 200 Kč (3 781 Kč)

10. 4. 2022 20:05

Knížka lásky..

(vazba, Janeček Ota) Knížka lásky..

Florian, Miroslav (1931 - 1996)

Praha, Supraphon, n.p., 1975. Polyhymnia svazek 4. Lyry Pragensis svazek 15. Celokožená vazba dle Bradela, 213 x 156 x 21 mm, mořená a patinovaná vepřovice, ručně šitý kapitálek na dvě jádra, ořízka škrobová leštěná, zlacená linka na hraně desek, inkrustace, zlacení. Předsádky: mořený lihový papír, totožný s pouzdrem, sestavované polokožené pouzdro. Vázal Jan Perůtka březen 2022. Signováno v tiráži tužkou a na předsádce značkou. 44 s. Tři barevné suché jehly signované tužkou Ota Janeček. Grafická úprava Vladimír Viener. Doslov dr. Jiří Kutina. Celkem čtyřista číslovaných výtisků na ručním papíře z Velkých Losin, varianta A a B. Tento výtisk č. 159/160.

Vyvolávací cena
23 000 Kč (27 175 Kč)

23 000 Kč (27 175 Kč)

Zlatý scarabeus.

(vazba) Zlatý scarabeus.

Poe, Edgar Allan (1809 - 1849)

Praha, ELK, 1948. Ráj knihomilů svazek 9. Celokožená vazba dle Bradela, 223 x 141 x 22 mm, mořená vepřovice, ručně šitý kapitálek na dvě jádra, ořízka škrobová leštěná, zlacená linka na hraně desek, inkrustace, zlacení. Předsádky: mořený lihový papír, totožný s pouzdrem, sestavované polokožené pouzdro. Vázal Jan Perůtka v březnu 2022. Signováno v tiráži tužkou a na předsádce značkou. 147 (1) s. Osm litografií Josef Liesler. Přeložila a charakteristikou autora doprovodila Věra Poppová. Typografická úprava Rudolf Hála. Slepotiskové razítko nakladatelství v tiráži. Celkem 1001 výtisků, z toho 301 číslovaných na ručním zerkallském papíře a 700 na dřevaprostém papíře. Tento výtisk č. 924.

Bubla 6789.

Vyvolávací cena
15 000 Kč (17 723 Kč)

15 000 Kč (17 723 Kč)

Věta o větě.

(Hašková Eva) Věta o větě.

Fry, Christopher (1907 - 2005)

Praha, Nadace Lyry Pragensis, 1993. OBr., 12 s. Ve frontispisu barevná kombinovaná technika signovaná tužkou od Evy Haškové. Vydáno pro návštěvníky Salónu Lyry Pragensis v sále Akademie věd. Překlad Břetislav Hodek. Celkem 200 výtisků na holandském papíře van Gelder simili japon. Tento výtisk č. 147/200. Slepotiskové razítko nakladatelství v tiráži.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

250 Kč (295 Kč)

10. 4. 2022 20:03

P.F. 1994 Dalibor Chatrný.

P.F. 1994 Dalibor Chatrný.

Chatrný, Dalibor (1924 - 2012)

Litografie 7,4 x 13,5 cm. Signováno a datováno na rubu tužkou. Tisk na kartonu.

Chagall VI., str. 433 - 434.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Krysař.

Krysař.

Rittstein, Michael (1949)

Barevná litografie 42 x 29,5 cm. Signováno a datováno vpravo nahoře tužkou M. Rittstein 81. List č. 37/50.

Chagall XII, str. 350 - 352.

Vyvolávací cena
2 000 Kč (2 363 Kč)

Rekviem za přejetou slepici. State Louis.

Kresba tužkou 20,2 x 24,8 cm. Signováno vlevo nahoře červenou pastelkou. Datováno na rubu červeně 2008.

Vyvolávací cena
1 600 Kč (1 890 Kč)

1 600 Kč (1 890 Kč)

10. 4. 2022 20:03

Luis Fógl.

Luis Fógl.

Linoryt 10,2 x 10,2 cm. Signováno a datováno dole uprostřed červenou pastelkou A. Mikulka 1972.

Vyvolávací cena
280 Kč (331 Kč)

305 Kč (360 Kč)

10. 4. 2022 20:04

Sethos.

(Kristofori Jan) Sethos.

Praha, Nadace Lyry Pragensis, 1996. Polyhymnia svazek 79. Publikace v edici Lyry Pragensis sv. 231. OBr., fólie. 61 s. Přeložil Tomáš Vondrovic. Šest barevných litografií, z toho pět celostránkových signovaných tužkou Jan Kristofori. Typografická úprava Vladimír Viener. Celkem 200 výtisků na holandském papíře van Gelder. Tento výtisk č. 122/200. Část nákladu vázána v umělecké vazbě Jany Přibíkové.

Vyvolávací cena
1 100 Kč (1 300 Kč)

1 400 Kč (1 654 Kč)

Fénixovo hnízdo.

(Čápová Hana) Fénixovo hnízdo.

Praha, Supraphon 1991. Polyhymnia svazek 65. Lyra Pragensis svazek 99. OBr., fólie, 80 (1) s. Sonety Shakespearových předchůdců a současníků. Pět barevných kombinovaných technik signovaných tužkou Hana Čápová. Typografická úptrava Vladimír Viener. Přeložil Zdeněk Hron. Část nákladu vázána v umělecké vazbě Miroslava Janoty. Slepotiskové razítko nakladatelství v tiráži. Celkem 200 výtisků na ručním papíře z Velkých Losin. Tento výtisk č. 123/200.

Vyvolávací cena
2 800 Kč (3 308 Kč)

4 400 Kč (5 199 Kč)

10. 4. 2022 20:04

Malé básně

Malé básně

Muzika, František (1900 - 1974)

Lept 10,2 x 5,8 cm. Nesignováno, nedatováno, rok 1929.

Chagall IX, str. 145 - 147.

Vyvolávací cena
700 Kč (827 Kč)

700 Kč (827 Kč)

Velcí inkvizitoři.

Velcí inkvizitoři.

Škarohlíd, Jaroslav (1925)

Bez místa vydání (Brno), n.vl., 1974. OBr. Vloženo sedm suchých jehel kombinovaných s leptem. Vše signováno a  datováno tužkou. Exemplář č. 2/50.

Vyvolávací cena
700 Kč (827 Kč)

2 100 Kč (2 481 Kč)

Závodník.

Závodník.

Milén, Eduard (1891 - 1976)

Kresba tuší 13,2 x 11,8 cm. Signováno vpravo dole iniciálou, nedatováno. Pasparta.

Chagall VIII, s. 307 - 308.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

300 Kč (354 Kč)

Nevěsta.

Nevěsta.

Zykmund, Václav (1914 - 1984)

Suchá jehla 14,9 x 10 cm. Nesignováno, nedatováno. Tisk na ručním papíře.

Chagall XI., str. 317 - 319.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

175 Kč (207 Kč)

Hlava dívky.

Hlava dívky.

Šafář, Karel (1938 - 2016)

Linoryt 15,1 x 8,5 cm. Signováno vpravo dole tužkou, nedatováno.

Chagall XV., str. 345.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

p.f. 1961.

p.f. 1961.

Moravec, Alois (1899 - 1987)

Litografie ručně kolorovaná akvarelem 13,9 x 21,3 cm. Signováno vpravo dole tužkou.

Chagall IX, str. 55 - 56.

Vyvolávací cena
120 Kč (142 Kč)

PF 1983 Jaryna a  Karel Šafářovi.

Šafář, Karel (1938 - 2016)

Kombinovaná technika 11,9 x 7,3 cm. Signováno dole uprostřed tužkou. Pod grafikou tištěný text.

Chagall XV., str. 345.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)