Aukce

Ohlasy.

(Bouda Cyril) Ohlasy.

Koval, Karel (1896 - 1956)

Praha, Literární a umělecký klub, 1939. OBr., fólie, 15 (1) s. Sedm barevných litografií a obálka Cyril Bouda. Typografická úprava Method Kaláb. Soukromý neprodejný tisk.

Bubla 3732.

Vyvolávací cena
80 Kč (92 Kč)

Zpěvy z Brunnerea.

Zpěvy z Brunnerea.

Turnov, Karel Kinský, 1938. OBr., nestr. (5 s.). V tiráži věnování Karla Kinského Antonínu Tvrdému. Celkem 100 číslovaných výtisků, tento č. 14.

Vyvolávací cena
90 Kč (106 Kč)

Cesta pěšky.

(autogram) Cesta pěšky.

Závada, Vilém (1905 - 1982)

Praha, Melantrich, 1937. Poesie svazek 22. OBr., 78 (2) s. Na patitulu podpis autora. Kromě běžného vydání vyšlo 10 číslovaných výtisků na ručním papíře Vergé Blanc. Tento výtisk obyčejný.

Bubla 5445.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

Písně z bašty.

Písně z bašty.

Frič, Josef Václav (1829 - 1890)

Praha, Vilém Šmidt, 1938. Edice Máj svazek 5. OBr., volně vložené archy, 65 (1) s. Tři dřevoryty Karel Štika. Typografická úprava Bedřich Beneš Buchlovan. Celkem 600 výtisků, z toho 100 číslovaných na ručním papíře Pannekoek. Tento výtisk nečíslován.

Bubla 3121.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

PF 1983 Emil Gebauer.

PF 1983 Emil Gebauer.

Komárek, Vladimír (1928 - 2020)

Arch papíru. Vlevo dřevoryt s tyrkysovým podtiskem 10,9 x 5,4 cm. Signováno dole uprostřed tužkou, nedatováno. Rok 1982.

Štorek 263.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

Slovák.

Slovák.

Chatrný, Dalibor (1924 - 2012)

Dřevoryt 14,2 x 13,5 cm. Signováno a datováno tužkou uprostřed Chatrný 46.

Chagall IV., str. 35 - 36.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

100 Kč (118 Kč)

Vinobraní.

(Zrzavý Jan) Vinobraní.

Karásek ze Lvovic, Jiří (1871 - 1951)

Praha, Aventinum, 1946. 9. publikace v osvobozené republice. Plpl. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek, 69 s. Frontispis a návrh vazby Jan Zrzavý. Grafická úprava Bohumil Trita. Kromě běžného vydání vyšlo 25 číslovaných výtisků podepsaných autorem.

Vyvolávací cena
110 Kč (130 Kč)

Upomínka na přátelskou návštěvu v Šolcově domě.

Dřevoryt s růžovým podtiskem 10,8 x 15 cm. Signováno tužkou dole uprostřed, nedatováno.

Chagall V., str. 263 - 264.

Vyvolávací cena
120 Kč (142 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Hradecký, Josef Richard (1886 - 1947)

Datováno Praha, 10.XI. 1914. Psáno na dopisním papíře po dvou stranách černým perem. Na první straně Herrmannova datumka přijetí: 11. říjn. 1914. Na čtvrté straně Herrmannova poznámka tužkou: Jos. R. Hradecký. Hradecký děkuje za odpověď a za vysvětlení, proč se jeho příspěvky pro Švandu nehodí. On se s tématy neztotožňuje, ale podobné věci se žádají. Vyjdou proto jinde. Hradecký zároveň žádá Herrmanna, aby na schůzi Svatoboru probral jeho žádost o podporu.

Vyvolávací cena
140 Kč (165 Kč)

165 Kč (195 Kč)

Milostný kruh. 9 příběhů o lásce.

(Bouda Cyril) Milostný kruh. 9 příběhů o lásce.

Praha, Sfinx, 1946. Nové cíle svazek 964. Plpl. vazba, 226 (4) s. Texty různých autorů, např. Eduard Bass, Jan Drda, Josef Kopta atd. Devět barevných litografií signovaných v kameni, devět kamenorytin a typografická úprava Cyril Bouda.

Vyvolávací cena
140 Kč (165 Kč)

Konvolut tří dokumentů týkajících se sestry spisovatele Svatopluka Čecha: 1. Cestovní pas.  2. Smuteční lístek. 3. Smuteční oznámení

1. Cestovní pas paní Zdenky Čechové vystavený 28. června 1899. 2. Lístek 11,9 x 8,1 cm se sv. Doloresou a fotografií Zdenky Čechové. Rodina oznamuje její smrt. 3. Smuteční oznámení 23 x 29 cm, rok 1935. Stopy po přeložení.

Pozůstalost Josefa Drozena, člena České filharmonie, příbuzného spisovatele Svatopluka Čecha.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

150 Kč (177 Kč)

Dopis JUDr. Jaromíru Uhlířovi.

Benoni, Bohumil (1862 - 1942)

Datováno Praha 8./III. 1932. Psáno na dopisním papíře po jedné straně černým perem. Benoni děkuje za článek k jeho 70. narozeninám, který napsal Uhlíř do Národních Listů.

Sbírka Dr. Jaromíra Uhlíře, redaktora Národních Listů.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

150 Kč (177 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Peška, Josef (1857 - 1923)

Datováno 10. II. 19, bez místa odeslání. Psáno na dopisním papíře po třech stranách černým perem. Na první straně datumka přijetí dopisu Herrmannem: 11 unor 1919. Peška upozorňuje na Holečkovy vzpomínky, které vycházejí v Lípě. Komentuje určité pasáže. Dále se ptá, zda má Herrmann v archivu jeho článek Čápi, vyšel v Národních Listech. Chválí také ilustraci na obálce jeho knihy "Vánoční koledy" a ptá se, kdo je jejím autorem. Na závěr kritizuje politické poměry v republice.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

150 Kč (177 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Peška, Josef (1857 - 1923)

Datováno 5. IV. 21, bez místa odeslání. Psáno na dopisním papíře po třech stranách černým perem. Na první straně Herrmannova datumka přijetí dopisu: 6. IV. 1921 a poznámka modrou pastelkou: Napsán mu dopis 8/4 1921. Vyříz. Peška popisuje sbírku motliteb a církevních písní Oltář. Uvádí, které písně obsahuje, které byly vyňaty apod. Dále hodnotí Čapkovo R.U.R., hra se mu nelíbí a nechce ji vidět ani na divadle. Na závěr popisuje setkání s Pipichem a Schmoranzem. Některé pasáže podtrhl Herrmann červenou pastelkou.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

175 Kč (207 Kč)

Lampa smrti.

Lampa smrti.

Švengsbír, Jiří Antonín (1921 - 1983)

Litografie 32,5 x 22,5 cm. Signováno a datováno vpravo dole tužkou Jiří Švengsbír 77. List č. 168/200. Tisk na ručním papíře.

Chagall XVII, str 208 - 209.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

200 Kč (236 Kč)

Ex Libris Drr. A. Horáková. Tulipány a žena v zrcadle.

Suchá jehla 7,6 x 7,1 cm. Signováno tužkou dole uprostřed, nedatováno. List č. 14/50. Rok 1973. Tisk na ručním papíře.

Soupis SSPE 52.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Ex Libris Karel Tutsch. Kříž.

Ex Libris Karel Tutsch. Kříž.

Suchá jehla 8,3 x 9 cm. Signováno tužkou dole uprostřed, nedatováno. Rok 1973. List č. 34/50. Tisk na šedém ručním papíře.

Soupis SSPE č. 66.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

150 Kč (177 Kč)

Květen 1945.

Květen 1945.

Mašek, Václav (1893 - 1973)

Dřevoryt 31,8 x 25,1 cm. Signováno vpravo dole tužkou. Datováno a signováno vlevo dole v desce. Rok 1944. Tisk na ručním papíře.

Chagall VIII., str. 115.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Klaun.

Klaun.

Šafář, Karel (1938 - 2016)

Suchá jehla 6,8 x 9 cm. Signováno a datováno vpravo dole tužkou K. Šafář 79. Tisk na ručním papíře.

Chagall XV., str. 345.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Akt.

Akt.

Zykmund, Václav (1914 - 1984)

Suchá jehla 14,8 x 9,8 cm. Nesignováno, nedatováno. Tisk na ručním papíře.

Chagall XXI., str. 317 - 319.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

150 Kč (177 Kč)