Aukce

Švanda dudák. Číslo 47, ročník XXI.

(Aleš, Mikoláš) Švanda dudák. Číslo 47, ročník XXI.

Praha, František Topič, 1902. OBr., str. 410 - 420. Číslo věnováno Mikuláši Alšovi. Příspěvky např. od Ignáta Herrmanna, Antonína Klášterského atd. Ilustrace Karel Rélink, Stroff a další.

Výborný stav. Nerozřezáno. Pozůstalost Ignáta Herrmanna.

Vyvolávací cena
50 Kč (59 Kč)

175 Kč (207 Kč)

Manuál typografický.

Manuál typografický.

Bodoni, Giambattista (1740 - 1813)

Praha, Arthur Novák, 1928. Knihy o knihách svazek pátý. Clpl. vazba, XX s. + 41 (17) s. Přeložil Miloslav Novotný. Doslov Arthur Novák. Celkem 560 výtisků, z toho 60 na ručním papíře Holland. Tento výtisk nečíslován.

Vyvolávací cena
50 Kč (59 Kč)

50 Kč (59 Kč)

Rembrandt.

(Toyen) Rembrandt.

Loon, Hendrik Willem van (1882 - 1944)

Praha, Rudolf Škeřík, 1939. Symposion svazek 52. Clpl. vazba s ražbou a zlacením, 313 (2) s. Přeložil Karel Nováček. Ve frontispisu portrét malíře. Vazba a grafická úprava Toyen. II. vydání. Kromě běžného vydání na papíře Antik vyšlo 40 výtisků na holandském pap. van Gelder číslovaných I - XL a 400 výtisků na simili japanu číslovaných 1 - 400. Tento výtisk na Antiku.

Ladman 354.

Na zadní straně vazby čára.

Vyvolávací cena
50 Kč (59 Kč)

Kniha o knize.

Kniha o knize.

Chvála, Alois (1885 - 1973)

Praha, Gremium knihkupců a nakladatelů, 1940. Knížky o knihách svazek 2. OBr., 132 (3) s. Ilustrace v textu.

Uvolněno ve hřbetě.

Vyvolávací cena
60 Kč (71 Kč)

Památce velkého Čecha JUDr. Julia Grégra.

Praha, Edv. Beaufort, 1896. Arch papíru s fotografií Julia Grégra, nestr. (4 s.). Tištěný nekrolog od neznámého autora.

Horní pravý roh utržen. Pozůstalost Ignáta Herrmanna.

Vyvolávací cena
70 Kč (83 Kč)

70 Kč (83 Kč)

Ex libris Šárka Halámková. Sluníčko.

Čechová, Olga (1925 - 2010)

Barevná litografie 8,3 x 6,1 cm. Signováno a datováno vpravo dole tužkou Olga Čechová 81. List č. 67/70.

Šetreda 180.

Vyvolávací cena
70 Kč (83 Kč)

H.V..O. (Hermine van OSS). Pták.

Čechová, Olga (1925 - 2010)

Dřevoryt 9,7 x 8,2 cm. Signováno vpravo dole tužkou, nedatováno. List č. 129/200.

Vyvolávací cena
90 Kč (106 Kč)

Dva dopisy Máchova bratra Michala.

(Mácha Karel Hynek) Dva dopisy Máchova bratra Michala.

Praha, Hyperion, 1925. OBr., aplikovaný štítek na hřbetě, 15 s. Grafická úprava Cyril Bouda. Soukromý neprodejný tisk. Vydáno u příležitosti prvního přátelského večera českých bibliofilů. Celkem 120 výtisků, tento č. 36.

Výborný stav, částečně nerozřezáno.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

275 Kč (325 Kč)

Růženka.

(Komárek Vladimír) Růženka.

Apollinaire, Guillaume (1880 - 1918)

Bez údajů. OBr., volně vložené listy, nestr. (1) s. Překlad a typografická úprava Jaroslav Bránský. Ve frontispisu serigrafie od Vladimíra Komárka signovaná tužkou. Kaligrafoval Miroslav Ultmann. Vydáno ke stému výročí narození básníka. Výtisk č. 86/100.

Obálka vyšisována.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

100 Kč (118 Kč)

P.F. 1988 Jelínkovi.

P.F. 1988 Jelínkovi.

Komárek, Vladimír (1928 - 2020)

Arch papíru. Na první straně dřevoryt s podtiskem 11,4 x 8,2 cm. Signováno uprostřed tužkou.

Štorek 390.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

Písmo. Jeho historický vývoj a význam. Základy vytváření stylového písma.

(Typografie) Písmo. Jeho historický vývoj a význam. Základy vytváření stylového písma.

Louda, Zdeněk (1889 - 1963)

Praha, Jednota československých matematiků a fysiků, 1936. OBr., 47 s. Černobílé fotografie v textu.

První strana obálky vyšisována.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

100 Kč (118 Kč)

Kouzelný dům.

(Toyen) Kouzelný dům.

Beneš, Karel Josef (1896 - 1969)

Praha, Melantrich, 1939. OBr., 364 (1) s. Fotomontáž na obálce Toyen. Kromě obyčejného vydání vyšlo pět číslovaných výtisků na ručním papíře Vergé Blanc Pannekoek. Tento výtisk nečíslován.

První vydání. Výborný stav.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

Slaná u Semil.

Slaná u Semil.

Dřevoryt 10,5 x 7,5 cm. Signováno vpravo dole tužkou, nedatováno. List č. 87/200. Lepený rám, pasparta, sklo.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

Miloš Koreček. Fotografie a lokálky.

(autogram) Miloš Koreček. Fotografie a lokálky.

Brno, Dům umění města Brno, 1984. OBr., nestr. (21 s.). Černobílé obrazové přílohy. Katalog výstavy v Kabinetu fotografie Jaromíra Funka, Dům pánů z Kunštátu, 14. 2. - 11. 3. 1984. Příprava výstavy, úvodní text a redakce katalogu Jan Valach. Grafická úprava Jiří Stejskal. Na předsádce věnování Miloše Korečka.

Vyvolávací cena
120 Kč (142 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Mašek, Karel (1867 - 1922)

Datováno 14. X. 1901. Psáno na listu dopisního papíru po dvou stranách černým perem. Mašek děkuje za zaslaný lístek do divadla na Šelmu sedláka. Od Procházkových se tam dozvěděl o chystané benefici Hany Kvapilové.

Šelma sedlák - opera Antonína Dvořáka. Pozůstalost Ignáta Herrmanna.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

150 Kč (177 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Mašek, Karel (1867 - 1922)

Datováno V Praze, 13/12 17. Psáno na dopisním papíře po dvou stranách modrým perem. Na první straně dopisu Herrmannova datumka: 14. XII. 1917. Mašek děkuja za zaslanou Herrmannovu knihu. Sám se nemůže stejně revanšovat, snad po Novém roce.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

150 Kč (177 Kč)

Z veršů pijáckých.

Z veršů pijáckých.

Šimon, František

Rukopis pro Švandu dudáka. Dva verše. Psáno na listu papíru, jedna strana černým perem. Na rukopise Herrmannovy korektury tužkou a poznámka modrou pastelkou: "prosím vysázet".

Stopy po ohnutí. Pozůstalost Ignáta Herrmanna.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

225 Kč (266 Kč)

Vest pocket revue. Časopis Osvobozeného divadla. Ročník 1929 - 30, č. 1.

Praha, Josef Háša, 1929. OBr., 26 (6) s. Texty např. Václav Tille, Jindřich Honzl, Voskovec&Werich, Jaroslav Ježek aj. Čb. fotografie a ilustrace v textu, reklamy. Ilustrace např. Adolf Hoffmeister. Vložen leták, upoutávka na představení V&W Fata morgana.

První strana obálky oddělena.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

175 Kč (207 Kč)

Cikánčina smrt.

(autogram) Cikánčina smrt.

Durych, Jaroslav (1886 - 1962)

Přerov, n. vl., 1916. OBr., karton, nestr. (12 s.). Ve frontispise podpis autora.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

175 Kč (207 Kč)

Historie o synu švédského krále a české paní.

(Mézl Zdeněk) Historie o synu švédského krále a české paní.

Kneidl, Pravoslav (1927 - 2003)

Praha, Památník národního písemnictví a Spolek českých bibliofilů, 1984. OBr., volně vložené archy, 25 (2) s. Dřevoryty Zdeněk Mézl, frontispis signovaný tužkou. Typografická úprava Martin Dyrynk. Vyšlo jako subskripce pro členy SČB. Celkem 500 výtisků na ručním papíře Plantin.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

150 Kč (177 Kč)