Aukce

Žaltář krále Davida.

(autogram) Žaltář krále Davida.

Babler, Otto František (1901 - 1984)

Olomouc, Spolek pro ochranu zvířat, b.d. (1936). OBr., nestr. (3) s. Ilustrace Milada Marešová. V tiráži podpis autora. Celkem 98 nečíslovaných výtisků.

Bubla 2265.

Druhá strana obálky ušpiněna.

Vyvolávací cena
70 Kč (83 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Svátek, Josef Jan (1870 - 1948)

Bez údajů (srpen 1924). Psáno na dopisním papíře s hlavičkou ministerského rady. Jedna strana černým perem. Svátek blahopřeje Herrmannovi k sedmdesátinám. Na první straně spisovatelova poznámka modrou pastelkou: "Přes Prahu do Poděbr. (Dalibor)".

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

Barokové oltáře.

Barokové oltáře.

Karásek ze Lvovic, Jiří (1871 - 1951)

Praha, Karel Janský, 1922. Hyperion svazek 12. OBr. s kresbou, 77 (2) s. Ilustrace Cyril Bouda. Celkem 615 výtisků, z toho 15 tištěno na ručním papíře, číslováno a podepsáno autorem. Tento výtisk nečíslován.

Sáňka 221.

Na druhé straně obálky stopy po ohnutí, malé skvrnky vlhka.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

100 Kč (118 Kč)

Leonardo da Vinci.

Leonardo da Vinci.

Weismantel, Leo (1888 - 1964)

Praha, Rudolf Škeřík, 1941. Symposion svazek 141. Clpl. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek. 379 (4) s. Přeložila Lída Faltová. Návrh vazby Karel Svolinský. Ilustrace a reprodukce v textu. Kromě vydání na papíře antik vyšlo 200 číslovaných výtisků na domácím simili japanu. Tento výtisk nečíslován.

Bubla 7249.

Vazba opotřebována.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

První česká vzájemná pojišťovna

Praha, Česká vzájemná pojišťovna, 1928. Plpl. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek, 177 (24) s. + 35 (1) s. Sestavil generální ředitel JUDr. Petr Čech. Návrh vazby František Kysela. Černobílé fotografie v textu, jedna barevná obrazová příloha. Vydáno ke 100 výročí pojišťovny.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

Ex Libris Jar. Celík.

Ex Libris Jar. Celík.

Roučka, Pavel (1942)

Barevná litografie 10,4 x 7 cm. Signováno dole uprostřed tužkou, nedatováno.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

100 Kč (118 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Tréval, Emil (1859 - 1929)

Datováno V M Boleslavi 3.I. 919. Psáno na dopisním papíře po třech stranách černým perem. Na první straně Herrmannova datumka: 4. 1. 1919. Tréval popisuje postoj šéfa činohry Národního divadla a dramaturga k uvádění jeho her. Termíny se neustále mění. Ptá se na příčinu. Hilbertovi hry se hrají často a přitom jsou daleko slabší. Obrací se s dotazy na Herrmanna, protože za něj v minulosti intervenoval.

Vyvolávací cena
120 Kč (142 Kč)

p.f. 1961.

p.f. 1961.

Moravec, Alois (1899 - 1987)

Litografie ručně kolorovaná akvarelem 13,9 x 21,3 cm. Signováno vpravo dole tužkou.

Chagall IX, str. 55 - 56.

Vyvolávací cena
120 Kč (142 Kč)

Portugalské listy.

(vazba, miniatura) Portugalské listy.

Praha, Arthur Novák, 1921. Clkož. vazba s ražbou a zlacením, zlatá ořízka, 69 (1) s. Přeložil Otto Elexhauser.

Miniatura.

Vyvolávací cena
140 Kč (165 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Prof. PhDr. Čupr, Karel (1883 - 1956)

Datováno 19/I 900, bez místa odeslání. Psáno na dopisním papíře po jedné straně černým perem. Čupr zasílá svůj příspěvek do Švandy dudáka. Prosí, ať se na to Herrmann podívá, není-li to dlouhé nebo hloupé. Sranda by byla, kdyby to bylo i dlouhé, i hloupé.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Dobrodružství na pobřeží slonoviny.

(Toyen) Dobrodružství na pobřeží slonoviny.

Horn, Alfred Aloysius (1861)

Praha, Rudolf Škeřík, 1931. Symposion svazek 55. Clpl. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek. 263 s. Přelložil B.Z. Nekovařík. Ve frontispisu potret autora. Typografie a návrh vazby Toyen. Kromě vydání na papíře antik vyšlo 40 výtisků na holandském papíře Pannekoek číslovaných I - XL a 400 výtisků na domácím simili japanu číslovaných 1 - 400. Tento výtisk nečíslován.

Bubla 3392. Ladman 35.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Ve stínu Orfea. Julius Zeyer a rodina Kalašových v dopisech.

(Kobliha František) Ve stínu Orfea. Julius Zeyer a rodina Kalašových v dopisech.

Praha, Bohuslav Rupp, 1949. OBr., 272 (1) s. K vydání připravili Jaroslav Zikmund a Dr. J.Š. Kvapil. Dřevoryt na obálce a titulní list František Kobliha. Typografická úprava Method Kaláb. Za titulním listem jedna barevná obrazová příloha, portret Julia Zeyera. Vydáno k spisovatelovu jubilejnímu roku 1941. Kromě běžného vydání vyšlo 200 číslovaných výtisků na ručním maršovském papíře. Tento výtisk nečíslován.

Bubla 7192.

Skvrnka na obálce.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Přednášky jubilejního sjezdu československých inženýrů v Praze roku 1935.

(typografie) Přednášky jubilejního sjezdu československých inženýrů v Praze roku 1935.

Praha, Spolek československých inženýrů, 1935. OBr., 193 (2) s. Typografická úprava Ing. Dr. Josef Stocký.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Prodaná nevěsta. První náčrtek Bedřicha Smetany.

Praha, Melantrich, 1944. Clpl. vazba s ražbou a zlacením, 58 (2) s. faksimile notového zápisu + XXXIII (2) s. textu. Připravil, předmluvu a poznámky napsal Mirko Očadlík. Typografická úprava František Muzika. Vydáno ve spolupráci se Společností Bedřicha Smetany.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Památce Mistra Jana Husi.

Památce Mistra Jana Husi.

Praha, Fr. Borový, 1915. Osmá kniha Spolku českých bibliofilů. OBr., karton s ražbou a zlacením, zlatá ořízka, kartonové pouzdro. 127 s. Vázal Antonín Jelínek. Sestavil Ph.Dr. V. Vojtíšek. Typografická úprava, vazba a ilustrace František Kysela.

Sáňka 274.

Vazba opotřebována.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Postavy českých dějin umění výtvarném.

Novotný, Miloslav (1894 - 1966)

Praha, Orbis, 1939. Plpl. vazba, kartonové pouzdro s aplikovaným štítkem. XVI (V) s. textu, 100 s. obrazových příloh.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Poděkování a P.F. 1979 - 1999 Lumír Randýsek.

Liesler, Josef (1911 - 1991)

Arch papíru. Vlevo barevná litografie 12,4 x 8,7 cm signovaná a datovaná dole uprostřed tužkou Liesler 77. Vpravo tištěný text.

Chagall VII, s. 144 - 146.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

150 Kč (177 Kč)

PF 1983 Jaryna a  Karel Šafářovi.

Šafář, Karel (1938 - 2016)

Kombinovaná technika 11,9 x 7,3 cm. Signováno dole uprostřed tužkou. Pod grafikou tištěný text.

Chagall XV., str. 345.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Hlava dívky.

Hlava dívky.

Šafář, Karel (1938 - 2016)

Linoryt 15,1 x 8,5 cm. Signováno vpravo dole tužkou, nedatováno.

Chagall XV., str. 345.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Nevěsta.

Nevěsta.

Zykmund, Václav (1914 - 1984)

Suchá jehla 14,9 x 10 cm. Nesignováno, nedatováno. Tisk na ručním papíře.

Chagall XI., str. 317 - 319.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

175 Kč (207 Kč)