Aukce

Korespondenční lístek pro Ignáta Herrmanna.

Peška, Josef (1857 - 1923)

Datováno 9.X. 20., bez místa odeslání (Praha). Razítka, známka, prošlé poštou. Datumka přijetí: 11 říj. 1920. Adresát: Pan Ignát Herrmann, spisovatel. Praha II. Václavské nám. Peška píše, že je v Praze. Informuje Herrmanna, kdy ho zastihne doma. Ptá se zda ví, že zavřeli Bristolku. Na závěr pozdravuje rodinu a těší se na shledanou. Psáno po jedné straně černým perem.

Vyvolávací cena
70 Kč (83 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Heveroch, Antonín (1869 - 1927)

Datováno 19 21/2 1919. Psáno na listu papíru s dřevorytem k Heverochovým padesátinám. Datumka přijetí: 23. II. 1919. Nahoře poznámka tužkou od Herrmanna: Prof. Heveroch. Profesor děkuje Herrmannovi za přání k narozeninám.

Vyvolávací cena
70 Kč (83 Kč)

Památce velkého Čecha JUDr. Julia Grégra.

Praha, Edv. Beaufort, 1896. Arch papíru s fotografií Julia Grégra, nestr. (4 s.). Tištěný nekrolog od neznámého autora.

Vyvolávací cena
70 Kč (83 Kč)

Anonym.

(zajímavost) Anonym.

Peška, Josef (1857 - 1923)

Dopisnice. Razítka, známka, prošlé poštou. Adresát: Pan K. Šípek, spisovatel. Lázně Bohdanwč u Pardubic. Adresa do redakce Národní politiky přeškrtnuta. Bez data a místa odeslání, dle razítek Praha, 3.II. 20. Psáno po jedné straně černým perem. Anonymní pisatel popisuje aféru poslance Viktora Hübnera. Podepsáno spisovatelovým pseudonymem.

Hübner, Viktor (1838 - 1903), rakouský politik německé národnosti z Moravy, na konci 19. století poslanec Říšské rady a Moravského zemského sněmu. Pozůstalost Ignáta Herrmanna.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

The Supervue Guide Book of New York City.

New York, Supervue Map and Guide Corporation, 1952. Eighteeth Latest Edition. OBr., 128 s. Čb. fotografie a mapky v textu.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Thuma, Karel Ladislav (1853 - 1917)

Datováno 31. března 1888, bez místa odeslání (Heřmanův Městec). Psáno na dopisním papíře s hlavičkou umělce, jedna strana černým perem. Thuma nabízí Herrmannovi kresby pro Švandu dudáka, Jarní motivy. Rád by občas přispíval. Pokud by Herrmann kresby použil, prosí o zaslání čísla, ve kterém budou uveřejněny. Předplatné si nemůže dovolit.

Navazuje dopis z 23. února 1889, který je nabízen v této aukci. Pozůstalost Ignáta Herrmanna.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Svátek, Josef Jan (1870 - 1948)

Bez údajů. Psáno na dopisním papíře s hlavičkou pisatele. Dvě strany fialovým perem. Svátek děkuje za blahopřání k promoci a prosí, aby mu Herrmann zůstal i nadále nakloněn.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Červinka, Karel (1872 - 1949)

Datováno V Král. Měštci 13/IX. 3. Psáno na dopisním papíře po třech stranách černým perem. Na první straně Herrmannova poznámka červeným perem: 13/9 903. Červinka zve Herrmanna na návštěvu. Píše, aby si vzal zbrojní průkaz, pušku mu půjčí. Půjdou si zastřílet do lesa a nebo na kachny na rybníku. Prosí, aby upřesnil datum své návštevy kvůli jídlu a ostatním přípravám. Ptá se také, zda mu vadí psi, má jich pět. Pokud ano, dal by je po dobu Herrmannovy návštěvy k hajnému.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Engelmüller, Ferdinand (1867 - 1924)

Datováno V Praze, 2.1. 1914. Psáno na dopisním papíře s hlavičkou spisovatele, dvě strany černým perem. Na první straně datumka přijetí: 4. ledn. 1914. Engelmüller vyjasňuje nedorozumění, na Herrmanna se nezlobí. Děkuje  za zaslání knihy Foxl-Voříšek s věnováním. On i maželka se při čtení velmi bavili. Na závěr přeje vše nejlepší v novém roce.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Procházka, František Serafínský (1861 - 1939)

Datováno V Praze 9/12 18. Psáno na dopisním papíře s hlavičkou časopisu Zvon, jedna strana černým perem. Na první straně Herrmannova datumka: 10 pros. 1918. Procházka prosí Herrmanna, aby co bývalý předseda Máje, přispěl do únorového almanachu. K prosbě se přidává výbor časopisu.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

PF 1990 RNDr. Věra Marvanová.

PF 1990 RNDr. Věra Marvanová.

Komárek, Vladimír (1928 - 2020)

Arch papíru. Vpravo dřevoryt s tyrkysovým podtiskem 11,2 x 7,8 cm. Signováno dole uprostřed tužkou, nedatováno. Rok 1989.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Krasnoarmějci.

(Seydl Zdenek) Krasnoarmějci.

Bez místa vydání, F.R. Žďárský, 1945. Typografická úprava a ilustrace Zdenek Seydl. Neudaný počet výtisků.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Peška, Josef (1857 - 1923)

Datováno 10. 1. 20, bez místa odeslání (Lázně Bohdaneč). Psáno na dopisním papíře po třech stranách černým perem. Na první straně datumka přijetí: 12 led 1920. Peška popisuje zdravotní stav své ženy Tonky, která je v sanatoriu. Chtěla by se podívat s doktorkou a pacienty na Konopiště, ale zámek je uzavřen, patří ministerstvu vnitra. Psal proto Kvapilovi, aby se za Tonku přimluvil, ale ten neodpověděl. Prosí Herrmana, zda by se u něj nepřimluvil. Dále popisuje poměry v Bohdanči. Vzpomíná, že umřel Hübner, obává se o Vojana a Kovařovice. Na závěr pozdravuje Herrmannovu ženu a dceru. Na první straně dopisu Herrmannova poznámka tužkou o tom, jak psal Kvapilovi a co následovalo. Na některých místech podtrhl spisovatel slova červenou pastelkou.

Navazuje dopis z 11. února 1920, který je v této aukci nabízen.. Pozůstalost Ignáta Herrmanna.

Vyvolávací cena
180 Kč (213 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Červinka, Karel (1872 - 1949)

Datováno V Králové Městci 22/X. 3. Psáno na dopisním papíře po čtyřech stranách černým perem. Červinka zasílá dvě nové věci pro svou knihu, Psa a Nemoc. Pokud by něco Herrmann potřeboval pro Švandu dudáka, může to použít. Pošle ještě další črty i básně. Dále zve Herrmanna na návštěvu a na lov. Prosí jen, aby si vzal lepší boty a kabát. Zimy se bát nemusí, příroda je tu krásná a nebude litovat. Dále vysvětluje, proč ho v Nymburce už nenašel, odvedl ho známý na návštěvu. Na závěr oznamuje, že v listopadu bude v Praze a že ho navštíví.

Vyvolávací cena
180 Kč (213 Kč)

Hudební Názvosloví.

(Herrmann Ignát) Hudební Názvosloví.

Červený, Václav František (1819 - 1896)

Hradec Králové, n.vl., b.d. 8 s. Tiskl Jan Hostivít Pospíšil, dědeček Ignáta Herrmanna. Dle Hemannovy poznámky v roce 1847. Tisk místy modře podtrhán, na sedmé straně poznámka černým perem. Na první straně datumka nabytí 27.12. 1906.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

Navštívenka se sdělením.

Navštívenka se sdělením.

Thomayer, Josef Prof. MUDr. (1853 - 1927)

Bez údajů. Psáno po jedné straně černým perem. Thomayer reaguje na Herrmannovy úpravy jeho literárního příspěvku. Vizitka nalepena na sešitovém papíře, uprostřed přehnuta. Na papíře napsáno lékařovo jméno Herrmannovou rukou.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

Konvolur dvou autografů.

Konvolur dvou autografů.

Herrmann, Ignát (1854 - 1935), Konrád, Edmond (1889 - 1957)

1. Dopis Edmonda Konráda Ignátu Herrmannovi. Datováno V Praze, dne 23. listopadu 1914. Psáno na dopisním papíře po jedné straně černým perem. Konrád posílá k Herrmannovi dánského šlechtice Edwina Dirckinck-Holmfelda, studenta slovanských jazyků, zvláště češtiny. Velmi si přál Herrmanna poznati a obdržeti nějakou jeho knihu.Na dopise datumka přijetí: 25. lstp. 1914. Jméno šlechtice podtrhl spisovatel červenou pastelkou. 2. Navštívenka barona Helmutha Emanuela Edwina Bernharda Dirckinck-Holmfelda. Na rubu Herrmannova poznámka černým perem, tužkou poznamenána baronova adresa v Praze. Herrmann popisuje Dirckinck-Holmfeldovu návštěvu. Navštívenka nalepena na dopise a opatřena datumkou: 25. lstp. 1914.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Svoboda, Emanuel (1883 - 1913)

Datováno Na Smíchově, 17. XI 1922. Psáno na dopisním papíře s reprodukcí kresby Mikoláše Alše, tři strany černým perem. Svoboda děkuje za objevení tchánovy kresby a prosí o zaslání její reprodukce pro Alšův archiv. Zítra si budou připomínat 70. narozeniny malíře. Je hrozné, jak to všechno letí. Na druhé straně dopisu Herrmannova poznámka modrou pastelkou o tom, co a kdy Svobodovi poslal.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Červinka, Karel (1872 - 1949)

Datováno V Král. Měštci 21./VIII. 3. Psáno na dopisním papíře po pěti stranách černým perem. Na první straně Herrmannova datumka: 22 8. 1903. Červinka zasílá několik črt pro knihu. Ty, které očísloval římskými číslicemi, by uveřejnil. Ty, které podtrhl modře, nechává na posouzení Herrmannovi. Podepsal by se pseudonymem Václav Štika, ten se ujal. Knihu by nazval Nc. Vysvětluje proč a co název znamená. Vysázet by dal hned Šibenici a Roztomilý chef. Na ostatním se musí domluvit podle rozsahu knihy. Má ještě mnoho materiálu. Váží si toho, že mu dal Herrmannl tuto příležitost, ve všem se bude řídit jeho pokyny. Na závěr zve Herrmanna na návštěvu. Dozvěděl se o úmrtí jeho sestry, procházka po okolí by mu určitě psychicky pomohla.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

Vzkaz pro Ignáta Herrmanna.

Vzkaz pro Ignáta Herrmanna.

Heller, Servác Bonifác (1845 - 1922)

Bez údajů. Datumka přijetí: 8 10. 1912. Psáno na dopisním papíře s hlavičkou Národních listů, jedna strana černým perem. Heller žádá o okamžité podepsání rekursů a vrácení do redakce nebo přímo dr. Rašínovi.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)