Aukce

Harrachovské elegie.

(autogram) Harrachovské elegie.

Jelínek, Hanuš (1878 - 1944)

Praha, Literární odbor Umělecké besedy a Kruh českých spisovatelů, 1936. OBr., pap. přebal, 18 (1) s. Ilustrace Jozef Tříška. V tiráži podpis autora. Vydáno k 5. výročí smrti Viktora Dyka. Neudaný počet výtisků na ručním pap. Pannekoek.

Bubla 3508.

Uvolněno ve hřbetě.

Vyvolávací cena
60 Kč (71 Kč)

Knihař.

Knihař.

Régnier de, Henri (1864 - 1936)

Olomouc, O.F. Babler a František Kunovský, 1933. Čtvrtý soukromý tisk. OBr. s aplikovaným štítkem, nestr. (1) s. Přeložil O.F. Babler. Ilustrace Rudolf Michalík.

Bubla 4662.

Uvolněno ve hřbetě.

Vyvolávací cena
70 Kč (83 Kč)

Tři básně ze sbírky Alkoholy.

(Čechová Olga) Tři básně ze sbírky Alkoholy.

Apollinaire, Guillaume (1880 - 1918)

Bez místa vydání, František Pultr, 1974. OBr., volně vložené listy, nestr. (13 s.). Přeložil Petr Kopta. Ve frontispisu dřevoryt Olgy Čechové signovaný a datovaný tužkou. Novoroční tisk. Celkem 120 výtisků na biblovém papíru. Tento výtisk č. 32.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

Má dcera Bernadetta.

Má dcera Bernadetta.

Jammes, Francis (1868 - 1938)

Praha, Jindřich Skopec, 1916. Dobré knihy č. 1. Clpl. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek, zlatá ořízka. 98 (3) s. Přeložil Oldřich Novotný. Vázal Frant. Cuce. Ilustrace Láďa Novák. Neudaný počet výtisků. Tento č. 138.

Sáňka 696.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

Barokové oltáře.

(Bouda Cyril) Barokové oltáře.

Karásek ze Lvovic, Jiří (1871 - 1951)

Praha, Karel Janský, 1922. Hyperion svazek 12. OBr. s kresbou, kartonové pouzdro. 77 (2) s. Ilustrace Cyril Bouda. Celkem 615 výtisků, z toho 15 tištěno na ručním papíře, číslováno a podepsáno autorem.

Sáňka 221.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

225 Kč (266 Kč)

Experiment.

(Mrkvička Otakar) Experiment.

Ruda, Jiří

Praha, R. Rejman, 1921. OBr., 209 (3) s. Obálka Otakar Mrkvička.

Vyvolávací cena
110 Kč (130 Kč)

135 Kč (160 Kč)

14. 4. 2019 00:03

Z knihovny Václava Růžka.

Z knihovny Václava Růžka.

Konůpek, Jan (1883 - 1950)

Lept 12,4 x 8,6 cm. Nesignováno, nedatováno, rok 1926. Pasparta, fólie.

Žižka 454. Petrovský 111.

Vyvolávací cena
110 Kč (130 Kč)

110 Kč (130 Kč)

Dopisní karta s natištěným jménem.

Čapek-Chod, Karel Matěj (1859 - 1926)

Bez údajů. Psáno po jedné straně černým perem. Čapek-Chod žádá Uhlíře, aby napsal do Národních Listů zmínku o nedělním vystoupení slečny Špunarové v Národním divadle. Lístek přináší její matká, blízlká rodinná známá.

Sbírka Dr. Jaromíra Uhlíře, redaktora Národních Listů.

Vyvolávací cena
120 Kč (142 Kč)

120 Kč (142 Kč)

Epitafy.

Epitafy.

Peška, Bedřich (1820 - 1904)

Praha, Grafická edice Dekor, 1920. OBr., pap. přebal, 66 (5) s. Předmluva Dr. J. Herben. Ilustrace Josef Sejpka. Typografická úprava Alois Chvála. Vázala M. Malíková. Celkem 1000 číslovaných výtisků, z toho čísla 1 - 500 tištěna na papíře Antik a čísla 501 - 1000 na tiskovém papíře. Tento výtisk č. 554.

Sáňka 101.

Vyvolávací cena
120 Kč (142 Kč)

Pád tyrana.

(vazba) Pád tyrana.

Domorázek, Karel (1875 - 1943)

Praha, Karel Novák, 1926. Tyršův odkaz. Plpg. vazba s aplikovaným štítkem, zlatá ořízka. 12 (3) s. Doslov A. Otčenášek. Typografická úprava Karel Novák. Celkem 120 číslovaných výtisků na chamois měditiskovém papíře. Tento výtisk č. 9. Vloženo novoroční přání nakladatele.

Sáňka 1369.

Vyvolávací cena
120 Kč (142 Kč)

Tři mušketýři.

(autogram) Tři mušketýři.

Machar, Josef Svatopluk (1864 - 1942)

Praha, M. Kaláb, 1928. OBr., 13 (1) s. Ilustrace Cyril Bouda. Typografická úprava Method Kaláb. Tisk k Novému Roku 1929. Za předsádkou podpis J.S. Machara. Celkem asi 200 nečíslovaných výtisků na pravém japonu, z toho 100 s podpisem autora. Tento výtisk jeden ze 100.

Sáňka 1715.

Vyvolávací cena
140 Kč (165 Kč)

140 Kč (165 Kč)

Balada o knížce Republice.

(Röhling Vladislav) Balada o knížce Republice.

Franzl, Rudolf

Bez místa vydání (Kutná Hora), Hejna, 1927. OBr., nestr. (4) s. Typografická úprava a dva dřevoryty, jeden barevný a jeden čb., Vladislav Röhling. Tisk pro účastníky třetího bibliofilského večera 29. října 1927. Celkem 200 číslovaných výtisků. Tento č. 105.

Sáňka 1451.

Vyvolávací cena
140 Kč (165 Kč)

Chiméry.

(Tichý František) Chiméry.

Nerval, Gérard de (1808 - 1855)

Praha, Odeon, 1966. OBr., volně vložené listy, 40 (3) s. Přeložil Jan Tomeš. Suchá jehla ve frontispisu František Tichý. Grafická úprava a obal s přepisem suché jehly Fr. Tichého jako oceloryt Jiří Švengsbír.

První vydání. Nerozřezáno. Hřbet vyšisován.

Vyvolávací cena
140 Kč (165 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Procházka, František Serafínský (1861 - 1939)

Datováno V Praze 3/2 18. Psáno na dopisním papíře s hlavičkou časopisu Zvon po jedné straně černým perem. Na první straně datumka přijetí dopisu: 6.II. 1918. Herrmann kdysi otiskl ve Švandovi dudákovi humoristický román Křehule. Autorem byl pseudonym Křeh. Pelyněk. Procházkovi by se román hodil do knih Zvonu a rád by se s autorem domluvil. Ptá se tedy, kdo to je a kde ho najde. Na dopise Herrmannova poznámka modrou pastelkou: psáno 8/II 1918 Fr. Červinkovi v Uh. Hrad.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

150 Kč (177 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Štech, Václav (1859 - 1947)

Datováno Dne 4. října 1926, bez místa odeslání (Brno). Psáno na dopisním papíře s hlavičkou spisovatele, jedna strana na stroji, podpis černým perem.Na první straně dopisu Herrmannova poznámka červenou propiskou: do Řevnic 5/10 26. Štech doporučuje léčebnou kůru dr. Novotného v Brně. Pokud by se Herrmannovy zdravotní potíže neléčili, vyzývá ho, aby přijel do Brna, rád ho doprovodí a vše zařídí. Dále mu doporučuje lázně Jáchymov. Vychvaluje hotel i pobyt, sám se sem zase brzo chystá. Pokud by se Herrmann rozhodl jet, bude kontaktovat ředitele hotelu Urbana a dá mu pokyny.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

150 Kč (177 Kč)

Ozvěny různých období.

Ozvěny různých období.

Lešehrad, Emanuel (1877 - 1955)

Praha, Alois Srdce, 1936. Essaye a studie Emanuela z Lešehradu svazek IV. OBr., 100 (3) s. Redakce Dr. Mil. Novotný. Na patitulu razítko jednoho z majitelů.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Pověsti sladké Francie.

(autogram) Pověsti sladké Francie.

Svatý Kopeček, O.F. Babler, 1935. Hlasy sv. XXVI. OBr., 49 (1) s. Přeložil Otto F. Babler. Ilustrace Milada Marešová. Ve frontispisu věnování O.F. Bablera z roku 1936.

Bubla 4580.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Merkur čili dvanáctero tuctův arkán obchodu.

Lobstein, René

Stará Říše na Moravě, Marta Florianová, 1924. Kurs 8. OBr., 52 s. Přeložili Bohuslav Reynek a Josef Florian. Obálka Willi Wessel. Neudaný počet výtisků.

Uvolněno ve hřbetě.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Tři chvilky Zuzky.

Tři chvilky Zuzky.

Marguerittové, bratři (1)

Praha, Karel Dyrynk, 1931. Plkož. vazba, kapitálek, zlatá ořízka. 38 s. Typografická úprava a překlad Karel Dyrynk. Soukromý tisk. Celkem 150 číslovaných výtisků, tento č. 132.

Bubla 4029.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

150 Kč (177 Kč)

Elixír života.

(Bouda Cyril) Elixír života.

Balzac, Honoré de (1789 - 1850)

Praha, Erna Janská, 1922. Hyperion svazek 13. OBr., 60 (1) s. Přeložil Dr. Fr. Krčma. Ilustrace Cyril Bouda. Celkem 600 nečíslovaných výtisků.

Sáňka 733.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)