Ota Janeček

Budu tě čekat všude na světě.

(Janeček Ota) Budu tě čekat všude na světě.

Apollinaire, Guillaume (1880 - 1918)

Praha, Fénix, 1992. OBr., pap. přebal, volně vložené listy. 51 s. Vložen orig. barevný lept Oty Janečka signovaný tužkou. Ilustrace Ota Janeček. Typografie Oldřich Hlavsa. Kromě běžného vydání vyšlo 200 číslovaných výtisků s originálním leptem. Tento výtisk jeden z nich, č. 183.

Vyvolávací cena
900 Kč (1 063 Kč)

Přání k Novému roku.

Přání k Novému roku.

Janeček, Ota (1919 - 1996)

Arch papíru. Na první straně ručně kolorovaná reprodukce kresby, signováno vlevo dole tužkou Ota Janeček 61. Na čtvrté straně text černým perem, přání k Novému roku. Vloženo v originální dopisní obálce, razítka, známka, prošlé poštou. Adresát: Mudr. Vlastimil Janíček, Hradec králové, ul. Rott.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

400 Kč (473 Kč)

Oboustranná kresba.

Oboustranná kresba.

Janeček, Ota (1919 - 1996)

1. Ptáček. Kresba černým perem 11 x 8,3 cm. Signováno vpravo dole tužkou, nedatováno. 2. Zajíc. Kresba černým perem 10 x 14 cm. Signováno vpravo dole tužkou, nedatováno. Obě kresby na jednom kartonu.

Chagall IV, str. 148 - 149.

U kresby zajíce dvě skvrnky.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

500 Kč (591 Kč)

Ilustrace.

Ilustrace.

Janeček, Ota (1919 - 1996)

Kresba černým perem tuší 9 x 13,5 cm. Signováno vpravo dole tužkou, nedatováno. Dole poznámka tužkou: O podivuhodném Smolíčkovi 2 (str. 2).

Chagall IV., str. 148 - 149.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

450 Kč (532 Kč)

Ilustrace.

Ilustrace.

Janeček, Ota (1919 - 1996)

Kresba černým perem tuší 7,5 x 11,4 cm. Signováno vpravo dole tužkou, nedatováno. Dole poznámka tužkou: První večer u strýčka Remuse str. 1 (1). Králík a lišák. Na rubu kresba černým perem 13 x 9,5 cm.

Chagall IV., str. 148 - 149.

Levý roh papíru stopy po pomačkání, nezasahuje do  kresby.

Vyvolávací cena
300 Kč (345 Kč)

375 Kč (431 Kč)

Ilustrace ke knize Golet v údolí.

Janeček, Ota (1919 - 1996)

Kresba uhlem 12,8 x 11,9 cm, čtvrtka. Signováno vpravo dole tužkou, nedatováno. V pravém horním rohu poznámka tužkou: Golet v údolí str. 87.

Chagall IV., str. 148 - 149.

Olbracht, Ivan: Nikola Šuhaj loupežník, Golet v ůdolí, Hory a staletí. Praha, Naše vojsko, 1959.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)

2 500 Kč (2 954 Kč)

29. 11. 2020 00:04

Akt.

Akt.

Janeček, Ota (1919 - 1996)

Linoryt 17,5 x 9,7 cm. Signováno vpravo dole tužkou, nedatováno. Rok 1980. Pasparta, lepený rám, sklo.

Loubal 656.

Vyvolávací cena
1 800 Kč (2 127 Kč)

Půlakt s pozdviženými pažemi.

Půlakt s pozdviženými pažemi.

Janeček, Ota (1919 - 1996)

Barevná suchá jehla 10 x 7,8 cm. Signováno tužkou uprostřed, nedatováno. Rok 1973. Rám, sklo. 80 výtisků + 22 jako PF autora.

Loubal 530.

Vyvolávací cena
800 Kč (945 Kč)

800 Kč (945 Kč)

29. 11. 2020 00:00

Půlakt.

Půlakt.

Janeček, Ota (1919 - 1996)

Linoryt 13 x 9,7 cm. Signováno vpravo dole tužkou, nedatováno. Rok 1988. List č. 83/200. Tisk na ručním papíře. Rám, sklo.

Chagall IV., str. 148 - 149.

Vyvolávací cena
1 700 Kč (2 009 Kč)

Opírající si hlavu.

Opírající si hlavu.

Janeček, Ota (1919 - 1996)

Litografie s růžovým podtiskem 32,3 x 18,5 cm. Signováno vpravo dole tužkou, nedatováno. Rok 1971. List č. 15/55 II. Rám, pasparta, sklo.

Loubal 487.

Vyvolávací cena
2 100 Kč (2 481 Kč)

2 100 Kč (2 481 Kč)

29. 11. 2020 00:00

Jaro.

Jaro.

Janeček, Ota (1919 - 1996)

Barevný linoryt 17,7 x 23 cm. Signováno vpravo dole tužkou. Datováno vlevo dole s názvem grafiky Jaro 1954. Prémie SČUG Hollar. Slepotiskové razítko Hollaru dole uprostřed.

Loubal 315.

Malá trhlinka dole uprostřed.

Vyvolávací cena
2 200 Kč (2 599 Kč)

2 200 Kč (2 599 Kč)

Ex libris Milan Friedl.

Ex libris Milan Friedl.

Janeček, Ota (1919 - 1996)

Linoryt 7,4 x 15,5 cm. Signováno dole uprostřed tužkou, nedatováno. Rok 1964.

Loubal 430.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

300 Kč (354 Kč)

Pamětní list SČB a SSPE.

Pamětní list SČB a SSPE.

Janeček, Ota (1919 - 1996)

Barevný linoryt 23 x 18 cm. Signováno vpravo dole tužkou. Datováno v desce tamtéž 5. X. 1952. Rám, pasparta, sklo.

Loubal 249.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

Dívčí akt se zdviženýma rukama.

Janeček, Ota (1919 - 1996)

Litografie 42 x 32 cm. Signováno tužkou vpravo nahoře, nedatováno. List č. 7/69. Rám, pasparta, sklo.

Chagall XVII, str 208 - 209.

Vyvolávací cena
4 000 Kč (4 726 Kč)

Ota Janeček 65.

Ota Janeček 65.

Seifert, Jaroslav (1901 - 1986), Sýs, Karel (1946), Žáček, Jiří (1945)

Praha, Spolek českých bibliofilů, 1984. OBr., volně vložené archy, nestr. (13 s.). Tři barevné lepty signované tužkou Ota Janeček. Doslov František Dvořák. Typografie Bohuslav Blažej. V tiráži podpisy Karla Sýse a Jiřího Žáčka. Celkem 200 výtisků na ručním papíře z Velkých Losin.

Vyvolávací cena
4 800 Kč (5 671 Kč)

4 800 Kč (5 671 Kč)

29. 11. 2020 00:03