Aukce

Pole orná a válečná.

(Teige Karel) Pole orná a válečná.

Vančura, Vladislav (1891 - 1942)

Praha, Jan Fromek, 1925. Odeon svazek 1. OBr., 212 s. Obálka Karel Teige. Kromě běžného vydání vyšlo 60 číslovaných a 40 nečíslovaných výtisků na pap. Japan Banzay. Tento výtisk nečíslován.

Primus 24. Vloemans 57. Srp str. 270. Sáňka 1149.

V horní části hřbetu trhlinka.

Vyvolávací cena
600 Kč (709 Kč)

Učitel a žák.

(Obrtel Vít) Učitel a žák.

Praha, Rudolf Škeřík, 1927. Plejáda svazek 2. Clpl. vazba., pap. obálka vevázána. 65 (1) s. Obálka a vazba Vít Obrtel. Kromě vydání na papíře Antik vyšlo 50 číslovaných a autorem podepsaných výtisků na ručním papíře Van Gelder a 200 číslovaných výtisků na papíře Japan Banzay. Tento výtisk na japanu, č. 176.

Primus 54.

Vyvolávací cena
280 Kč (331 Kč)

Svítání.

(Teige Karel) Svítání.

Verhaeren, Émile (1855 - 1916)

Praha, Jan Fromek, 1925. Odeon svazek 2. OBr., 103 s. Obálka a úprava Karel Teige. Překlad S. K. Neumann. 2. vydání. Kromě běžného vydání vyšlo 50 číslovaných výtisků na papíře Japan Banzay. Tento výtisk nečíslován.

Primus 241. Srp str. 270. Vloemans 58.

Velmi dobrý stav.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)

500 Kč (591 Kč)

Petr Bezruč. Básník a člověk.

(autogramy) Petr Bezruč. Básník a člověk.

Veselý, Adolf

Praha, Čin, 1927. Kruh drobné beletrie svazek 4. OBr., 83 (2) s. Obálka a frontispis Adolf Hoffmeister. Na patitulu podpis Petra Bezruče a autora.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

Růžový ostrov.

Růžový ostrov.

Vildrac, Charles (1882 - 1971)

Praha, Jan Fromek, 1925. Odeon svazek 8. OBr., 130 (1) s. Překlad Jos. Hrdinová. Obálka, orig. litografie L. Čelakovská. Kromě běžného vydání vyšlo 25 číslovaných výtisků na pap. Japan Banzay podepsaných autorem. Tento výtisk nečíslován.

Sáňka 1154.

Vyvolávací cena
550 Kč (650 Kč)

Milenci toledští.

Milenci toledští.

Villiers de l´Isle, Adam

Praha, Člun, 1914. Hyperion svazek 3. Clkož. vazba s ražbou, zlatá ořízka, kapitálek, 59 (4) s. Dřevoryty a typografická úprava Slavoboj Tusar. Vázal Ludvík Bradáč. Přeložila Vilma Fialová. Celkem 520 výtisků, z toho 20 na japonu. Tento výtisk jeden z 500-ti set, č. 177. Přiložena originální raznice hřbetu vazby.

Sáňka 54.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

725 Kč (857 Kč)

14. 4. 2019 00:03

Příhody prince Biribinkera.

(Mrkvička Otakar) Příhody prince Biribinkera.

Wieland, Christoph Martin (1733 - 1813)

Praha, Stanislav Neumann, 1928. Knížky pro potěšení svazek 5. Clkož. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek, zlatá ořízka, fólie, kartonové pouzdro. Papírová obálka vevázána. 120 (2) s. Ručně kolorované ilustrace a vazba Otakar Mrkvička. Vázal Antonín Tvrdý. Přeložil Ladislav Kulhánek. Celkem 310 výtisků, z toho 10 neprodejných, 50 kolorovaných na ručním papíře (43 autor podepsal) a 250 výtisků na similijapanu. Náš výtisk jeden z 50-ti.

Sáňka 2159.

Vyvolávací cena
900 Kč (1 063 Kč)

3 425 Kč (4 047 Kč)

14. 4. 2019 00:00

Strašidlo Cantervillské.

(Bouda Cyril) Strašidlo Cantervillské.

Wilde, Oscar (1854 - 1900)

Praha, Erna Janská, 1930. Hyperion svazek 38. Clkož. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek, zlatá ořízka, kartonové pouzdro. 88 (1) s. Vázal Antonín Tvrdý. Dřevoryty Cyril Bouda. Celkem 800 výtisků.

Bubla 5395.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)

525 Kč (620 Kč)

Trávy.

Trávy.

Zykmund, Václav (1914 - 1984)

Lavírovaná kresba tuší 25,3 x 16 cm. Signováno a datováno vpravo dole V. Zykmund 60.

Chagall XXI., str. 317 - 319.

Vyvolávací cena
1 200 Kč (1 418 Kč)

1 600 Kč (1 890 Kč)

Čaj u Jana Perůtky.

(vazba, Čápová Hana) Čaj u Jana Perůtky.

Žižkovský, Karel

Zlín-Louky, Jan Perůtka, 2007. Clkož. vazba s aplikací a zlacením, kapitálek, polokožené pouzdro. Nestr. (17 s.). Vázal Jan Perůtka v březnu 2019. Signováno v tiráži tužkou a značkou na předsádce. Tři kombinované techniky signované tužkou Hana Čápová. Tisk u příležitosti dvacetiletého provozování uměleckého řemesla knihvazačem. Celkem 50 číslovaných výtisků na papíře Conqueror Stonemarque. Tento výtisk č. 45.

Vyvolávací cena
2 500 Kč (2 954 Kč)

2 600 Kč (3 072 Kč)