Aukce

Maldoror.

Maldoror.

Praha, Spolek českých bibliofilů, 2021. Plastová obálka. Nestr. (32 s.). Třicet reprodukcí bílých kreseb na černém podkladě Karel Demel.. Autor doprovodného textu Břetislav Ditrych. Studii o Zpěvech Maldororových v češtině a francouzštině napsal Vojtěch Šarše. Úryvky ze Zpěvů Maldororových přeložil Prokop Voskovec. Typografická úprava Petr Foltera. V tiráži podpis Karla Demela a Břetislava Ditrycha. Celkem 150 číslovaných výtisků. Výtisky číslované 1 - 40 jsou určeny pro subskripční tisk s vloženou přílohou. Tento výtisk č. 126. Vložena originální barevná kombinovaná technika 15,5 x 11,6 cm od Karla Demela: Exlibris Karel. Signováno a datováno vpravo dole tužkou Karel Demel 2000. List č. 44/130.

Vložená grafika nesouvisí s vydáním bibliofilie. Výborný stav.

Vyvolávací cena
1 700 Kč (2 009 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Setkání se Shakespearovými sonety.

(Richterová Marina) Setkání se Shakespearovými sonety.

Praha, Spolek českých bibliofilů, 2023. OBr., pap. přebal, 25 s. Text Miroslav Macek a Petr Ladman. Dvoustranná litografie, titulní list a signet Marina Richterová. Litografie "Odmítnutý Sonet" signována a datována vpravo dole tužkou. Vlevo název a číslování. List č. 49/80. Typografická úprava David Vlček. Knihařské práce K. a M. Stašovi. Celkem 80 číslovaných výtisků. Tento č. 49.

Vyvolávací cena
3 300 Kč (3 899 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Slavík  svatého Bonaventury.

Slavík svatého Bonaventury.

Tasov, Pavla Kytlicová, 1925. OBr., 62 (2) s. Překlad Jakub Deml. Celkem 1100 výtisků, z toho 100 na domácí imitaci japanu. Tento výtisk na obyčejném papíře.

Séňka 2016.

Na obálce drobné skvrnky vlhka.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Jedenáct nejmilejších básní.

(autogram) Jedenáct nejmilejších básní.

Praha, Jan Pohořelý, 1940. Přátelství svazek 4. OBr., papírový přebal, 42 s. Obálka a ilustrace Vincenc Beneš. Úprava Josef Sonberg. Básně: Kamil Bednář, Konstantin Biebl, Josef Hora, Jindřich Hořejší, František Hrubín, Jiří Karásek ze Lvovic, Vítězslav Nezval, Jan Opolský, Jarmila Urbánková a Vilém Závada. Na patitulu věnování Konstantina Biebla z 6. ledna 1941.

Vyvolávací cena
900 Kč (1 063 Kč)

900 Kč (1 063 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Duchovní přátelství. Vzájemná korespondence Ladislava Klímy s Emanuelem Chalupným a Otokarem Březinou.

(Tichý František) Duchovní přátelství. Vzájemná korespondence Ladislava Klímy s Emanuelem Chalupným a Otokarem Březinou.

Praha, Jan Pohořelý, 1940. Přátelství svazek 3. Plpl. vazba, papírový přebal, 130 (1) s. Ilustrace na titulním listě František Tichý. Uspořádal, úvodem a poznámkami opúatřil Jaroslav Kabeš. Typografická úprava Josef Sonberg. Celkem 1050 výtisků, z toho 50 na chamois Pannekoeku se suchou jehlou Františka Tichého. Pět z nich je ručně kolorováno.

Bubla 2940.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)

500 Kč (591 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Poslední dnové ctihodné Anny Kateřiny Emmerichové.

Stará Říše na Moravě, Marta Florianová, 1927. Dobré dílo svazek 89. OBr., 160 (5) s. Uspořádal P. K. E. Schmöger C. SS. R. Přeložil P. Matěj Fencl. Ilustrace ve frontispisu Steinle. Celkem A 30 výtisků na ručním bílém papíře Ullesdorf, B 50 na holandském japonu, C 300 na velínu a D 1000 na bezdřevém papíře. Tento výtisk č. 490.

Sáňka 1901.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Stopy Františka Dvořáka.

(Komárek Vladimír) Stopy Františka Dvořáka.

Praha, Galerie Honor, 2000. Kvart svazek 2. OBr., 33 s. Ve frontispisu vložena suchá jehla od Vladimíra Komárka, signována a číslována tužkou. List č. 71/200. Z dokumentů vybral a sestavil Ivan Hrdina. Typografie Karel Vrátný. Celkem 150 číslovaných výtisků se suchou jehlou Vladimíra Komárka, z toho prvních 50 obsahuje  grafické listy od Jiřího Anderleho, Tomáše Bíma, Adolfa Borna, Karla  Demela, Karla Chaby, Kamila Lhotáka, Františka Tichého a fotografie Alexandra Janovského. Tento výtisk č. A.T.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

300 Kč (354 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Adolf Born. Grafika a ilustrácie.

(gramofonová deska) Adolf Born. Grafika a ilustrácie.

Bratislava, Galéria hlavného mesta, 1985. OBr., nestr. (63 s.) Autor výstavy Dr. Miroslav Kudrna. Text Bohumil Hrabal, Miroslav Horníček a Miloš Macourek. Barevné a čb. obrazové přílohy. Obálka, grafická úprava a návrh plakátu akad. mal. Adela Jakabová. Fotografie archiv autora. Katalog výstavy v Mirbachově paláci v Bratislavě:: september - oktôber 1985.

Obsahue gramofonovou desku. Výborný stav..

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

150 Kč (177 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Kratochvilné děje z naší vlasti. Kraje české.

(autogram) Kratochvilné děje z naší vlasti. Kraje české.

Praha, Melantrich,1952. Clpl. vazba s kresbou, 452 (3) s. Zpracoval Josef Kopta. Ilustrace Cyril Bouda. Na patitulu věnování Josefa Kopty.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Die zum Vergnügen der Reisenden geöffnete Baumeister-Academie.

Hamburg, Schillers Witwe, 1715. Plkož. vazba, aplikovaný štítek na hřbetě, 232 (6) s. Rytiny v textu.

U několika stránek utržen pravý dolní růžek.

Vyvolávací cena
3 000 Kč (3 545 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Čechy. Díl III. Praha. Část I. Hrad královský a Hradčany. Část II. Malá strana, Kamenný most, Staré město, Josefov, Nové město, Vyšehrad, Holešovice - Bubny a okolí pražské.

Praha, J. Otto, b.d. Plkož. vazby s kresbou a zlacením, kapitálky. 336 s. + 505 s. Sestavili František Adolf Šubert a František Adolf Borovský, obrazovou část Karel Liebscher.. Texty různých autorů, např. Svatopluk Čech, Jakub Arbes, Emanuel Tonner aj. Černobílé ilustrace v textu, čb. obrazové přílohy.

Na vazbě prvního dílu červená čmouha. Na některých místech flíčky od vlhka. Pozůstalost vládního rady Karla Rottera.

Vyvolávací cena
2 400 Kč (2 836 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Čechy. Díl II. Vltava.

Čechy. Díl II. Vltava.

Praha, J. Otto, b.d. Plkož. vazba s kresbou a zlacením, kapitálek. 227 (1) s. Sestavili František Adolf Šubert a František Adolf Borovský, obrazovou část Karel Liebscher.. Texty Adolf Heyduk, Otakar Mokrý a Václav Řezníček. Černobílé ilustrace v textu, čb. obrazové přílohy.

Na některých místech flíčky od vlhka. Pozůstalost vládního rady Karla Rottera.

Vyvolávací cena
800 Kč (945 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Čechy. Díl I. Šumava.

Čechy. Díl I. Šumava.

Praha, J. Otto, b.d. Plkož. vazba s kresbou a zlacením, kapitálek. 266 (1) s.  Sestavili František Adolf Šubert, obrazovou část Karel Liebscher.. Texty různých autorů, např. Jaroslav Vrchlický, Otakar Mokrý, Eliška Krásnohorská aj. Černobílé ilustrace v textu, čb. obrazové přílohy.

Na některých místech flíčky od vlhka. Na první straně vazby flek. Pozůstalost vládního rady Karla Rottera.

Vyvolávací cena
1 600 Kč (1 890 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Čechy. Díl IV. Polabí.

Čechy. Díl IV. Polabí.

Praha, J. Otto, b.d. Plkož. vazba s kresbou a zlacením, zlaté ořízky, kapitálek. 285 s. Sestavili František Adolf Šubert a František Adolf Borovský. Texty Jaroslav Vrchlický, Justin V. Prášek a Josef Štolba. Černobílé ilustrace v textu, čb. obrazové přílohy.

Vyvolávací cena
1 600 Kč (1 890 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Čechy. Díl V. Hory orlické. Stěny.

Praha, J. Otto, b.d. Plkož. vazba s kresbou a zlacením, zlaté ořízky, kapitálek. 266 s. Sestavili František Adolf Šubert a František Adolf Borovský. Texty Alois Jirásek a Eliška Krásnohorská. Černobílé ilustrace v textu, čb. obrazové přílohy.

Vyvolávací cena
800 Kč (945 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Čechy. Díl VI. V jihovýchodních Čechách. Část I. Novohradecko. Část II. Pláň Třeboňska.

Praha, J. Otto, b.d. Plkož. vazba s kresbou a zlacením, zlaté ořízky, kapitálek. 234 s. Sestavili František Adolf Šubert a František Adolf Borovský. Text J. Dunovský. Černobílé ilustrace v textu, čb. obrazové přílohy.

Vyvolávací cena
800 Kč (945 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Čechy. Díl IX. Západní Čechy.

Čechy. Díl IX. Západní Čechy.

Praha, J. Otto, 1897. Plkož. vazba s kresbou a zlacením, zlaté ořízky, kapitálek. 523 (1) s. Sestavili František Adolf Borovský. Texty Jaroslav Vrchlický, Jindřich Klecanda, Žofie Podlipská, Josef Kafka aj. Černobílé ilustrace v textu, čb. obrazové přílohy.

Vyvolávací cena
900 Kč (1 063 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Čechy. Díl VII. Středohoří.

Čechy. Díl VII. Středohoří.

Praha, J. Otto, 1892. Plkož. vazba s kresbou a zlacením, zlaté ořízky, kapitálek. 260 s. Sestavili František Adolf Borovský. Texty B. Bernau a František Adolf Borovský. Černobílé ilustrace v textu, čb. obrazové přílohy.

Vyvolávací cena
800 Kč (945 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Čechy. Díl VIII. Táborsko.

Čechy. Díl VIII. Táborsko.

Praha, J. Otto, 1892. Plkož. vazba s kresbou a zlacením, zlaté ořízky, kapitálek. 228 s. Sestavili František Adolf Borovský. Texty F. A. Slavík, Václav Petrů, Hynek Mejsnar, F. A. Borovský. Černobílé ilustrace v textu, čb. obrazové přílohy.

Vyvolávací cena
900 Kč (1 063 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Zlatá Praha. Ročník XXX. Číslo 1. - 52.

Praha, J. Otto, 1913. Plkož. vazba s kresbou a zlacením, kapitálek, 624 (4) s. Redaktor textové části Vincenc Červinka. Redaktor obrazové části Viktor Oliva. Texty různých autorů, např. Josef Václav Sládek, Alois Jirásek, Jaroslav Vrchlický, Josef Thomayer, Helena Malířová, F. X. Svoboda aj. Barevné a čb. obrazové přílohy, čb. fotografie v textu.

Pozůstalost vládního rady Karla Rottera.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00