Aukce

Roztočené jeviště.

(Štyrský Jindřich, Toyen) Roztočené jeviště.

Honzl, Jindřich (1894 - 1953)

Praha, Jan Fromek, 1925. Odeon svazek 7. Clpl. vazba, pap. obálka vevázána. 182 (1) s. Obálka Jindřich Štyrský a Toyen. Typografická úprava Karel Teige.

Vloemans 44. Primus 244. Srp str. 269.

Vyvolávací cena
750 Kč (886 Kč)

Dobrodružství na pobřeží slonoviny.

(Toyen) Dobrodružství na pobřeží slonoviny.

Horn, Alfred Aloysius (1861)

Praha, Rudolf Škeřík, 1931. Symposion svazek 55. Clpl. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek. 263 s. Přelložil B.Z. Nekovařík. Ve frontispisu potret autora. Typografie a návrh vazby Toyen. Kromě vydání na papíře antik vyšlo 40 výtisků na holandském papíře Pannekoek číslovaných I - XL a 400 výtisků na domácím simili japanu číslovaných 1 - 400. Tento výtisk nečíslován.

Bubla 3392. Ladman 35.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Helenina záhada.

(Toyen) Helenina záhada.

Houghton, Claude (1889 - 1961)

Praha, Rudolf Škeřík, 1933. Symposion svazek 67. Clkož. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek. 273 (1) s. Přeložil Zdeněk Vančura. Typografická úprava a návrh vazby Toyen. Kromě vydání na papíře antik vyšlo 30 výtisků na holandském papíře Pannekoek číslovaných I - XXX a 300 výtisků na domácím simili japanu číslovaných 1 - 300. Tento výtisk č. 18.

Bubla 3399. Ladman 126.

Odřený hřbet.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)

500 Kč (591 Kč)

Poupata.

(autogram, rukopis) Poupata.

Hrabal, Bohumil (1914 - 1997)

Praha, Mladá fronta, 1970. Clpl.vazba s ražbou, pap.  přebal, kapitálek. 237 (2) s. Doslov Bohumil Hrabal. Ilustrace Vladimír Boudník. Typografická úprava, obálka a návrh vazby Milan Albich. Vloženy strojopisné poznámky. Doslov a poznámky k jednotlivým povídkám. Dvě strany A4 na stroji.Na titulním listě podpis Bohumila Hrabala.

Vložen strojopis. První vydání. Částečně uvolněno vehřbetě.

Vyvolávací cena
1 800 Kč (2 127 Kč)

Purpurová země.

(Toyen) Purpurová země.

Hudson, Wiliam Henry (1841 - 1922)

Praha, Rudolf Škeřík, 1930. Symposion svazek 42. Clpl. vazba s ražbou a zlacením, aplikovaný štítek na hřbetě, kapitálek, 281 (2) s. Přeložil Jan Čep. Ilustrace, vazba a typografická úprava Toyen. Kromě vydání na papíře antik vyšlo 50 výtisků na holandském papíře Van Gelder číslovaných I - L a 400 výtisků na domácím simili japanu číslovaných 1 - 400. Tento výtisk č. 144 na simili japanu.

Bubla 3423. Ladman 20.

Hřbet ušpiněn a vyšisován.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

Tři múzy.

(Janeček Ota) Tři múzy.

Hurník, Ilja (1922 - 2013)

Praha, Lyra Pragensis, 1984. OBr., 14 (1) s. Linoryt ve frontispisu Ota Janeček, signováno tužkou. Grafická úprava Vladimír Viener. Neprodejný tisk pro účastníky Literárního večera Lyry 8. května 1984 v Divadle hudby v Praze. Vydány dvě varianty na ručním papíře z Velkých Losin, a sice 400 číslovaných výtisků - A 1/200 - 200/200 a B 1/200 - B 200/200. Tento výtisk B 145/200.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

625 Kč (738 Kč)

Na ruby.

(Redon Odilon) Na ruby.

Huysmans, Joris Karl (1848 - 1907)

Praha, Arnošt Procházka, 1905. Plpl. vazba, kapitálek, 222 (2) s. Přeložil Arnošt Procházka. Ve frontispisu imaginární portret Jana des Esseites podle litografie Odilona Redona. Titulní list podle starého vlašského dřevorytu. Celkem 257 číslovaných výtisků, z toho 7 na ručním papíře Zanders číslovaných červeně 1 - 7 a 250  na rýhovaném papíře číslovaných černě 8 - 257. Tento výtisk č. 100.

Sáňka 52.

Vyvolávací cena
1 800 Kč (2 127 Kč)

Tam dole.

Tam dole.

Praha, Alois Srdce, 1919. Plpl. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek, 139 (2) s. Neudaný počet výtisků.

Vyvolávací cena
1 200 Kč (1 418 Kč)

Zlato.

(Šíma Josef) Zlato.

Cendrars, Blaise (1887 - 1961)

Praha, Jan Fromek, 1926. Odeon svazek 11. OBr., 153 (6) s. Obálka, ilustrace a překlad Josef Šíma. Titulní list Karel Teige. Kromě běžného vydání vyšlo 50 výtisků na lepším papíře, z toho čísla 1 - 25 jsou podepsána autorem a kolorována Josefem Šímou, čísla 26 - 50 jsou tištěna na papíře Japan Banzay. Tento výtisk na obyčejném papíře.

Primus 33. Sáňka 777. Srp str. 270.

Obálka poškozena. Na první straně vpravo dole kousek chybí, na zadní straně utržen horní roh.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

Josef Václav Sládek a lumírovská doba české literatury.

(Bílek František) Josef Václav Sládek a lumírovská doba české literatury.

Chalupný, Emanuel (1879 - 1958)

Praha, František Borový, 1916. Plpl. vazba s reliéfem, zlatá ořízka, kapitálek. 141 (3) s. Vazba a dřevoryty František Bílek.

Sáňka 438.

Vyvolávací cena
1 500 Kč (1 772 Kč)

Atala. René.

(Bouda Cyril) Atala. René.

Chateaubriand, Francois René de (1767 - 1847)

Praha, Erna Janská, 1927. Hyperion svazek 32. Clkož. vazba s ražbou a  zlacením, kapitálek, zlatá ořízka. 186 (4) s. Lept ve frontispisu a návrh vazby Cyril Bouda. Vázal Antonín Tvrdý. Celkem 850 výtisků, z toho 50 číslovaných na ručním papíře. Tento výtisk nečíslován.

Sáňka 1545.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)

P.F. 1994 Dalibor Chatrný.

P.F. 1994 Dalibor Chatrný.

Chatrný, Dalibor (1924 - 2012)

Litografie 7,4 x 13,5 cm. Signováno a datováno na rubu tužkou. Tisk na kartonu.

Chagall VI., str. 433 - 434.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Zvonokosy.

(Sutnar Ladislav, Tichý František) Zvonokosy.

Chevallier, Gabriel (1895 - 1969)

Praha, Družstevní práce a B.M. Klika, 1937. Clpl. vazba s ražbou, pap. přebal. 406 (3) s. Přeložil Jaroslav Zaorálek. Typografická úprava Ladislav Sutnar. Obálka František Tichý.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

225 Kč (266 Kč)

10. 4. 2022 20:01

TOYEN.

(Originální suchá jehla) TOYEN.

Ivšič, Radovan (1921 - 2009)

Paříž, E.P.I., 1974. Edice Filipacchi. Clpl. vazba s ražbou a zlacením, pap. obálka vevázána. celoplátěné pouzdro. 71 s. Návrh vazby Toyen. Text Radovan Ivsic. Barevné a čb. fotografie v textu. Vložena originální suchá jehla od Toyen, signována a číslována tužkou. List č. 43/50. Celkem 99 číslovaných výtisků, z toho č. 1 obsahuje originální suchou jehlu a mědirytinu od Toyen a čísla číslována H.C. 1 - H.C. 50 originální suchou jehlu od Toyen. Tento výtisk jeden z 50, č. 43.

Ladman 567.

Vynikající stav.

Vyvolávací cena
45 000 Kč (53 168 Kč)

Pohlednice z Jiráskova Hronova.

Jirásek, Alois (1851 - 1930)

Pohlednice s pohledem na Hronov. Adresát: Pan K. Reichel, t.č. v Potštejně u p. Šilera. Známka, razítko, prošlé poštou. Datováno V Hronově 21. VII. 1921. Psáno po jedné straně černým perem. Jirásek píše Reichlovi, kde je pochován F.V. Hek a informuje ho, že mu bude 31.1. odhalena v Dobrušce pamětní deska. Prosí, aby o tom napsal Sokolu. On sám se o tom také zmíní.

Hek, František Vladislav (1769 - 1847), český vlastenec, národní buditel, spisovatel, publicista a skladatel. Spisovatel Alois Jirásek použil jeho autobiografii jako předobraz hlavního hrdiny svého románu F. L. Věk.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)

500 Kč (591 Kč)

Lev Tolstoj. Tragedie sexuální.

(Toyen) Lev Tolstoj. Tragedie sexuální.

Kallinikov, Josif

Praha, Rudolf Škeřík, 1931. Symposion svazek 56. Clpl. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek. 310 (1) s. Přeložil Miloš Vaněk. Návrh vazby a typografie Toyen. Černobílé fotografie v textu. Kromě vydání na papíře antik vyšlo 40 číslovaných výtisků na holandském papíře Van Gelder s čísly I - XL a 400 výtisků na domácím simili japanu číslovaných 1 - 400. Tento výtisk nečíslován.

Bubla 3567. Ladman 36.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

Drnová střecha.

(Toyen, exlibris) Drnová střecha.

Kang, Youghill (1903 - 1972)

Praha, Rudolf Škeřík, 1934. Symposion svazek 78. Clpl. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek, 327 (2) s. Přeložil Zdeněk Vančura. Ilustrace a návrh vazby Toyen. Na předsádce nalepeno exlibris od Toyen. Kromě vydání na papíře antik vyšlo 30 výtisků na holandském papíře Pannekoek číslovaných I - XXX a 300 výtisků na domácím japanu číslovaných 1 - 300. Tento výtisk č. 137.

Bubla 3575. Ladman 180.

Výborný srtav.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

Barokové oltáře.

Barokové oltáře.

Karásek ze Lvovic, Jiří (1871 - 1951)

Praha, Karel Janský, 1922. Hyperion svazek 12. OBr. s kresbou, 77 (2) s. Ilustrace Cyril Bouda. Celkem 615 výtisků, z toho 15 tištěno na ručním papíře, číslováno a podepsáno autorem. Tento výtisk nečíslován.

Sáňka 221.

Na druhé straně obálky stopy po ohnutí, malé skvrnky vlhka.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

100 Kč (118 Kč)

Posvátné ohně.

(vazba, miniatura) Posvátné ohně.

Praha, Rudolf Šimek, 1921. Všem a všude svazek 7. Clkož. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek, 190 (1) s.

Miniatura.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

325 Kč (384 Kč)

10. 4. 2022 20:05

Brody.

(Toyen, exlibris) Brody.

Klička, Benjamin (1897 - 1943)

Praha, Družstevní práce, 1926. Živé knihy A svazek 1. OBr., 262 (2) s. Obálka a ilustrace Václav Rabas. Na předsádce vlepeno Ex libris Antonína Beringera od Toyen.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)