Aukce

Italie.

(autogram) Italie.

Hora, Josef (1891 - 1945)

Praha, Fr. Borový, 1925. XVIII. kniha Zlatokvětu. OBr., 60 (2) s. Frontispis Otakar Nejedlý. Typografická úprava A. Chlebeček. Na patitulu podpis autora. Celkem 1200 výtisků.

Sáňka 865.

Na přední straně obálky trhlinka vlevo nahoře, hřbet v dolní části poškozen.

Vyvolávací cena
180 Kč (213 Kč)

180 Kč (213 Kč)

Svět ve zbrani.

(autogram, impresionismus) Svět ve zbrani.

Hradec, Karel (1483)

Praha, F. Svoboda, 1925. Mladí autoři. Plpl. vazba, pap. obálka vevázána. 69 (2) s. Předmluva Zdeněk Kalista. Obálka a dva dřevoryty A. Ráž. Na patitulu věnování autora z 27.8. 1925.

Vazba mírně prohnuta.

Vyvolávací cena
700 Kč (827 Kč)

Dopis pro abbého.

Dopis pro abbého.

Hynais, Vojtěch (1854 - 1925)

Datováno v Praze 30. prosince 1919. Adresát neznámý. Psáno po jedné straně černým perem. Nalepeno na karton 15,2 x 9,7 cm. Hynais přeje adresátovi a všem jeho blízkým vše nejlepší v novém roce. Vlevo dole poznámka tužkou: Dar od sl. Thořové.

Sbírka Dr. Jaromíra Uhlíře, redaktora Národních Listů.

Vyvolávací cena
700 Kč (827 Kč)

2 800 Kč (3 308 Kč)

1. 12. 2019 00:02

P.F. 1970 Dalibor Chatrný.

P.F. 1970 Dalibor Chatrný.

Chatrný, Dalibor (1924 - 2012)

Linoryt 11 x 11 cm. Signováno a datováno černým perem dole uprostřed.

Chagall IV., str. 35 - 36.

Vyvolávací cena
130 Kč (154 Kč)

235 Kč (278 Kč)

1. 12. 2019 00:02

P.F. 1983 Ivan Chatrný.

P.F. 1983 Ivan Chatrný.

Chatrný, Ivan (1928 - 1983)

Serigrafie 8,5 x 9 cm. Signováno a datováno tužkou dole uprostřed.

Chagall IV., str. 35 - 36.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

150 Kč (177 Kč)

Kompozice.

Kompozice.

Lept 37 x 18 cm. Signováno a datováno tužkou dole uprostřed D. Chatrný 64. Tisk na ručním papíře. Pasparta.

Chagall IV., str. 35 - 36.

Vyvolávací cena
1 100 Kč (1 300 Kč)

1 100 Kč (1 300 Kč)

Paul Celan: Hlasy.

(Kundera Ludvík) Paul Celan: Hlasy.

Jandová, Ludmila (1937 - 2007)

Arch papíru. Vlevo text básně. Podepsáno Ludvíkem Kunderou modrým perem. Vložena barevná suchá jehla 21,8 x 9,8 cm od Ludmily Jandové. Signováno a číslováno tužkou dole uprostřed. Nedatováno. List č. 11/30.

Chagall IV, str. 146 - 147.

Vyvolávací cena
550 Kč (650 Kč)

750 Kč (886 Kč)

1. 12. 2019 00:04

Smrt v zrcadle.

(autogramy) Smrt v zrcadle.

Jedlička, Benjamin (1897 - 1967)

Praha, Václav Petr, 1943. OBr., 22 (1) s. Ilustrace a typografická úprava Josef Liesler. Na titulním listě podpis Josefa Lieslera z roku 1978.

Vyvolávací cena
120 Kč (142 Kč)

Vraždící pianola.

Vraždící pianola.

Jirko, Miloš (1900 - 1961)

Hranice na Moravě, Josef Hladký, 1928. Amfora svazek 6. Plkož. vazba s kresbou, zlatá ořízka, kapitálek, pap. přebal, 33 (2) s. Dřevoryty a typografická úprava František Mervart. V tiráži podpisy autorů. Celkem 400 číslovaných výtisků na imitaci japonu. Tento výtisk č. 53.

Sáňka 1599.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

Aus Tagebüchern. Z deníků.

(vazba, Roučka Pavel) Aus Tagebüchern. Z deníků.

Kafka, Franz (1883 - 1924)

Frederikshavn, b.n., 1987. Edice International Grafik. Franz Kafka svazek 3. Clkož. vazba s aplikovaným štítkem na hřbetě, vellucent proces, inkrustace, slepotisk. Ručně šitý kapitálek, škrobová leštěná ořízka, plkož. pouzdro. 20 s. Vázal Jan Perůtka v listopadu 2019. Signováno v tiráži tužkou a na předsádce značkou. Osm barevných litografií signovaných tužkou Pavel Roučka. Typografická úprava Bohuslav Blažej. Celkem 200 číslovaných výtisků. Tento č. 121.

Výborný stav. Unikát.

Vyvolávací cena
6 000 Kč (7 089 Kč)

6 000 Kč (7 089 Kč)

Postavy z

Postavy z "Černých myslivců".

Kalus, Josef (1855 - 1934)

Místek, Karel Vacík, 1931. OBr. s aplikovaným štítkem, 12 (1) s. Ve frontispisu dřevoryt Leopolda Parmy signovaný a datovaný tužkou. Soukromý tisk věnovaný účastníkům IV. sjezdu moravských bibliofilů a exlibristů, který se konal 14. května 1931 v Moravské Ostravě. Celkem 150 číslovaných výtisků. Tento číslo 51.

Bubla 3572.

Hřbet vyšisován.

Vyvolávací cena
70 Kč (83 Kč)

Ex Libris K.J. Obrátil.

Ex Libris K.J. Obrátil.

Kašpar, Adolf (1877 - 1934)

Lept 11,4 x 8,4 cm. Signováno a datováno vlevo dole v desce AK 1920.

Toman I., str. 469 - 470.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

200 Kč (236 Kč)

1. 12. 2019 00:02

Caři, popi, bolševici.

(Mašek Václav) Caři, popi, bolševici.

Kisch, Egon Erwin (1885 - 1948)

Praha, Pokrok, 1929. Sebrané spisy svazek 3. Clpl. vazba se zlacením, kapitálek, pap.obálka vevázána. 259 (3) s. Překlad Jarmila Haasová. Obálka Václav Mašek. II. vydání.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

O Solovjevově etice.

O Solovjevově etice.

Klíma, Ladislav (1878 - 1928)

Praha, Lege Artis a Pražská imaginace, 1993. 20. společná publikace. Pražská imaginace svazek 278. OBr., pap. přebal, 147 (4) s. Obálka a frontispis František Štorm. Grafická úprava, ediční poznámka a redakce Miroslav Kromiš. Celkem 2500 výtisků, z toho 40 přednostních s originálním dřevorytem a podpisem výtvarníka. Tento výtisk obyčejný.

První vydání. Výborný stav.

Vyvolávací cena
80 Kč (95 Kč)

Tinktury.

Tinktury.

Kocman, Jiří Hynek (1947)

Lavírovaná kresba 12,3 x 5,5 cm. Nesignováno, nedatováno. Rok 1970. Pasparta. Uvnitř nalepen štítek s popisem díla a určením sbírky, ze které pochází.

Chagall V., str. 269 - 270.

Vyvolávací cena
350 Kč (414 Kč)

350 Kč (414 Kč)

Modrá kompozice.

Modrá kompozice.

Kocman, Jiří Hynek (1947)

Mramorováno na karagenovém mechu 23,3 x 19,4 cm. Signováno a datováno vzadu tužkou JH Kocman, 1980. Pasparta. Uvnitř nalepen štítek s popisem díla a určením sbírky, ze které pochází.

Chagall V., str. 269 - 270.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

475 Kč (561 Kč)

1. 12. 2019 00:18

JHK. Marbling Book.

JHK. Marbling Book.

Kocman, Jiří Hynek (1947)

Objekt, kniha s aplikovaným koženým štítkem.

Chagall V., str. 269 - 270.

Vyvolávací cena
280 Kč (331 Kč)

280 Kč (331 Kč)

Ryby.

Ryby.

Komárek, Vladimír (1927 - 2001)

Suchá jehla 7,9 x 17 cm. Signováno a datováno vpravo dole tužkou VKomárek 63. List č. 1/25. Tisk na ručním papíře.

Vyvolávací cena
290 Kč (343 Kč)

290 Kč (343 Kč)

p.f. 1981 L. a J. Kunderovi.

p.f. 1981 L. a J. Kunderovi.

Arch papíru. Vlevo dřevoryt Vladimíra Komárka 14,6 x 9,6 cm, signováno tužkou dole uprostřed. Vpravo napsán Ludvíkem Kunderou text modrým perem.

Vyvolávací cena
280 Kč (331 Kč)

Srdce ve skříni.

Srdce ve skříni.

Dřevoryt 29,8 x 23,7 cm. Signováno tužkou dole uprostřed, nedatováno. List č. 89/200.

Vyvolávací cena
280 Kč (331 Kč)

305 Kč (360 Kč)

1. 12. 2019 00:02