Aukce

Profil dívčí hlavy s černým závojem.

Jiřincová, Ludmila (1912 - 1992)

Lept s podtiskem 5,5 x 3,9 cm. Signováno dole uprostřed tužkou, nedatováno. Rok 1982. List č. 168/200. Slepotiskové razítko Lyry Pragensis dole uprostřed.

Chagall IV, str. 287 - 289.

Vyvolávací cena
130 Kč (154 Kč)

355 Kč (419 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:01

Samomluvy.

(Konůpek Jan) Samomluvy.

Kabeš, Jaroslav (1896 - 1964)

Praha, Jan Pohořelý, 1943. Přátelství svazek 7. OBr., 39 s. Dva originální lepty, ilustrace a litografická obálka Jan Konůpek. Typografická úprava Josef Sonberg. V tiráži podpis Jaroslava Kabeše a Jana Konůpka. Celkem 750 nečíslovaných výtisků, z toho 100 na papíře Pannekoek se dvěma lepty. Tento výtisk jeden z nich.

Bubla 3554.

První vydání. Výborný stav.

Vyvolávací cena
120 Kč (142 Kč)

525 Kč (620 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Noc na hoře Oliv. Hlas hořícího keře.

(Konůpek Jan) Noc na hoře Oliv. Hlas hořícího keře.

Kabeš, Jaroslav (1896 - 1964)

Praha, Jan Pohořelý, 1943. Přátelství svazek 11. Samomluvy III. a IV. OBr., volně vložené archy, 71 (2) s. Obálka a ilustrace Jan Konůpek. Typografická úprava Rudolf Hála. Celkem 2000 nečíslovaných výtisků, z toho 100 s originálním dřevorytem ve frontispisu.

Bubla 3552.

První vydání. Výborný stav.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Promluvy k nikomu.

(Konůpek Jan) Promluvy k nikomu.

Kabeš, Jaroslav (1896 - 1964)

Praha, Jan Pohořelý, 1943. Přátelství svazek 9. Samomluvy II. OBr., volně vlolžené archy, 35 (1) s. Obálka a ilustrace Jan Konůpek. Celkem 1300 nečíslovaných výtisků, z toho 100 na papíře Pannekoek s originální litografií ve frontispisu.

Bubla 3553.

První vydání. Výborný stav.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Moudrost a tajemství. Setkání s Lao-Tsem. Díl I. a II.

(Kobliha František) Moudrost a tajemství. Setkání s Lao-Tsem. Díl I. a II.

Kabeš, Jaroslav (1896 - 1964)

Praha, Jan Pohořelý, 1944 a 1945. Přátelství svazek 14 a 17. OBr., volně vložené archy, 39 (1) s. + 59 s. Obálky a ilustrace František Kobliha. Typografická úprava Josef Sonberg. I. Celkem 2210 nečíslovaných výtisků, z toho 10 neprodejných na van Gelderu a 100 na ofsetu se dvěma podepsanými vernis mou od Františka Koblihy. II. Celkem 3300 nečíslovaných výtisků, z toho 100 na silnějším ofsetu se dvěma podepsanými vernis mou od Františka Koblihy.

Bubla 3550 a 3551.

První vydání. Ve druhém dílu vložen letáček nakladatelství.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Budova časů.

Budova časů.

Kabeš, Jaroslav (1896 - 1964)

Praha, Jan Pohořelý, 1945. Přátelství svazek 23. OBr., volně vlolžené archy, 32 s. Obálka a frontispis Ferdyš Duša. Typografická úprava Josef Sonberg.

První vydání. Nerozřezáno.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

100 Kč (118 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Bílek myslitel.

(Bílek František) Bílek myslitel.

Kabeš, Jaroslav (1896 - 1964)

Praha, Jan Pohořelý, 1941. Přátelství svazek 5. OBr., 55 (4) s. Obálka a ilustrace František Bílek. Typografická úprava Josef Sonberg.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Postava.

Postava.

Kállay, Dušan (1948)

Lept 4,6 x 3,2 cm. Signováno dole uprostřed tužkou, nedatováno. List č. 60/100. Slepotiskové razítko Lyry Pragensis dole uprostřed.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

300 Kč (354 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Krajina v oválu.

Krajina v oválu.

Kašpar, Ladislav J. (1914 - 1996)

Lept 4,9 x 3,4 cm. Signováno v desce a vpravo dole tužkou, nedatováno. List č. 189/200. Slepotiskové razítko Lyry Pragensis dole uprostřed.

Chagall V., str. 133.

Vyvolávací cena
50 Kč (59 Kč)

150 Kč (177 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Dívka s nůší dříví.

Dívka s nůší dříví.

Khunová, Anna (1946)

Barevný lept 4,8 x 3,4 cm. Signováno vpravo dole tužkou, nedatováno. List č. 67/200. Slepotiskové razítko Lyry Pragensis dole uprostřed.

Chagall V., str. 168 - 169.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

175 Kč (207 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Zvoneček.

Zvoneček.

Khunová, Anna (1946)

Barevný lept 5 x 3,5 cm. Signováno vpravo dole tužkou, nedatováno. List č. 39 /100. Slepotiskové razítko Lyry Pragensis dole uprostřed.

Chagall V-, str. 168 - 169.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

175 Kč (207 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Boj o vše. Deníky a korespondence s přáteli z let 1909 až 1917.

(Bauch Jan) Boj o vše. Deníky a korespondence s přáteli z let 1909 až 1917.

Klíma, Ladislav (1878 - 1928)

Praha, Jan Pohořelý, 1942. Přátelství svazek 6. OBr., 147 (2) s. Frontispis Jan Bauch. Uspořádal, úvodem, překlady a poznámkami opatřil Jaroslav Kabeš. Typografická úprava Josef Sonberg.

První vydání. Hřbet vyšisován.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

400 Kč (473 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:03

Kniha Růženy Wagnerové. Kout knihovny.

Kobliha, František (1877 - 1962)

Dřevoryt 6,2 x 7,9. Signováno vpravo dole tužkou, nedatováno. Rok 1920. Montováno na karton.

Vencl 184.

Sbírka Dr. Vladimíra Bochořáka.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

100 Kč (118 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Kniha Matyldy M. Skupina bříz.

Dřevoryt 10,5 x 7,2 cm. Signováno vpravo dole tužkou, nedatováno. Rok 1920. Montováno na karton.

Vencl178.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

100 Kč (118 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Kniha J. Auterského. Orli na skále.

Dřevoryt 12,5 x 7,9 cm. Signováno vpravo dole tužkou a vlevo dole v desce. Nedatováno. Rok 1920. Montováno na karton.

Vencl 170.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

100 Kč (118 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Elfriedes Buch. Dívka sedící v květech.

Dřevoryt 12,5 x 10 cm. Signováno vpravo dole tužkou a vlevo dole v desce. Nesignováno. Rok 1915. Montováno na karton.

Vencl 72.

Vyvolávací cena
120 Kč (142 Kč)

275 Kč (325 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Variabilní koláž.

Variabilní koláž.

Kolář, Jiří (1914 - 2002)

Barevná koláž 26,2 x 15,8 cm. Montováno na karton. Signováno a datováno vpravo dole JK 82. Vzadu na kartonu podpis Jiřího Koláře z roku 1999. Uvnitř koláže vyměnitelné listy, varianty uměleckých děl od Sandra Botticelliho, Paula Cézanna, Františka Kupky - dvě varianty a J. de Chirica.

Chagall V., str. 303 - 305.

Vyvolávací cena
1 200 Kč (1 418 Kč)

3 200 Kč (3 781 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:06

Kolíbal, Stanislav (1925)

Barevný lept 4,8 x 3,3 cm. Signováno dole uprostřed tužkou, nedatováno. List č. 70/100. Slepotiskové razítko Lyry Pragensis dole uprostřed.

Chagall V., str. 323 - 324.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

725 Kč (857 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:03

Kolíbal, Stanislav (1925)

Barevný lept 4,8 x 3,4 cm. Signováno dole uprostřed tužkou, nedatováno. List č. 39/100. Slepotiskové razítko Lyry Pragensis dole uprostřed.

Chagall V., str. 323 - 324.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

675 Kč (798 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:03

Hlídač č. 47.

(autogram) Hlídač č. 47.

Kopta, Josef (1894 - 1962)

Praha, Československý spisovatel, 1953. Plpl. vazba, 166 (1) s. Typografická úprava Josef Paták. Na titulním listě věnování autora.

Hřbet vyšisován.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00