Aukce

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Guth-Jarkovský, Jiří Stanislav (1861 - 1943)

Datováno Praha, 22. prosince 1917. Na dopise Herrmannova datumka: 23. XII. 1917. Psáno na hlavičkovém papíře jednatele Spolku Svatobor v Praze. Jedna strana černým perem. Guth lituje, že Herrmann nechce již zastupovat Svatobor v Syndikátu českých spisovatelů. Jeho rezignaci bude muset na schůzi Syndikátu oznámit. Dnešní schůze se nezůčastní, protože nemá od Svatoboru mandát. Na závěr přeje vše nejlepší k svátkům.

Stopy po přeložení. Pozůstalost Ignáta Herrmanna.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

300 Kč (354 Kč)

Smuteční karta.

Smuteční karta.

Datováno Praha, 29/8 908. Na kartě Herrmannova datumka: 30 červ 1908. Na líci tištěný text, na rubu rukopis černým perem. Guth děkuje za vyjádření soustrasti nad úmrtím jeho matky. Byla Herrmannovou horlivou čtenářkou. Nedávno oslepla a poslední věc, která jí udělala radost, byl Herrmannův Kondelík-Vejvara.

Herrmann, Ignát: Otec Kondelík a ženich Vejvara. Pozůstalost Ignáta Herrmanna.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

200 Kč (236 Kč)

Hořec.

(Toyen, Štyrský Jindřich, autogram) Hořec.

Halas, František (1901 - 1949)

Praha, Erna Janská, 1933. Editio Princeps svazek 6. OBr. s aplikovaným štítkem, kartonové pouzdro. 43 (3) s. Tři litografie Toyen. Typografická úprava Jindřich Štyrský. V tiráži podpis Františka Halase. Celkem 145 číslovaných výtisků na  ručním papíře Pannekoek. Výtisky číslo 1 - 120 prodejné, výtisky  I - XXV neprodejné. Tento výtisk  č. 51 !

Bubla 3242. Ladman 123.

Vyvolávací cena
40 000 Kč (47 260 Kč)

Kohout plaší smrt.

(autogram, Toyen, Štyrský Jindřich) Kohout plaší smrt.

Praha, Rudolf Škeřík, 1930. Plejada svazek 11. Clpl vazba, papírová obálka vevázána. 55 (4) s. Ilustrace ve frontispisu Jindřich Štyrský, jedna ilustrace v textu Toyen. Úprava a vazba Vít Obrtel. Na patitulu věnování Františka Halase. Kromě vydání na papíře Antik vyšlo 50 výtisků na papíře Van Gelder podepsaných autorem a číslovaných I - L a 300 výtisků na simili japanu čísl. 1 - 300. Tento výtisk nečíslován.

Bubla 3245. Primus 116. Vloemans 177.

Vyvolávací cena
1 800 Kč (2 127 Kč)

Z dějin knižní vazby.

Z dějin knižní vazby.

Hamanová, Pavlína (1894 - 1978)

Praha, Orbis, 1959. Clpl. vazba s kresbou a zlacením, 275 (2) s. textu + 161 čb. obrazových příloh. Ve frontispisu barevná fotografie.

Vloženy zbytky obálky.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)

Cizí pokoj.

(Hudeček František) Cizí pokoj.

Hauková, Jiřina (1919 - 2005)

Praha, Symposion, 1946. Plejada sv. 14. Clpl. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek, 88 (3) s. Vazba František Hudeček. Celkem 1550 výtisků. Kromě vydání na papíře Antik vyšlo 100 výtisků na domácím Simili japanu číslovaných 1 - 100. Tento výtisk nečíslován.

Bubla 6030.

Vyvolávací cena
600 Kč (709 Kč)

Slova.

(Anderle Jiří) Slova.

Havel, Václav (1936 - 2011)

Praha, Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů, 1993. OBr., pap. přebal, 31 s. Dva orig. lepty Jiří Anderle. Typografická úprava a výběr esejí Martin Dyrynk. Premie SČB za rok 1990. Podpis Jiřího Anderleho v tiráži. Celkem 800 výtisků

Vyvolávací cena
2 500 Kč (2 954 Kč)

2 500 Kč (2 954 Kč)

Z pamětí pána von Schnabelevopski 1831.

(Mrkvička Otokar) Z pamětí pána von Schnabelevopski 1831.

Heine, Heinrich (1797 - 1856)

Praha, Jan Fromek, 1928. Odeon svazek 6. OBr., 80 (1) s. Obálka a ilustrace Otokar Mrkvička. Celkem 700 číslovaných výtisků, z toho čísla 1 - 50 na ručním papíře van Gelder a čísla 51 - 700 na tuzemsském japanu. Část nákladu v kožené vazbě B. Justa. Tento výtisk č. 616.

Primus 90. Vloemans 121.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

300 Kč (354 Kč)

Do třetího a čtvrtého pokolení. Díl první a druhý.

(Toyen, Sutnar Ladislav) Do třetího a čtvrtého pokolení. Díl první a druhý.

Herben, Jan (1857 - 1936)

Praha, Družstevní práce, 1936. Živé knihy a svazek 138 a 139, ročník XIV. svazek 8. a 9. OBr., pap. přebaly. 599 (2) s. + 666 (1) s. Typografická úprava, obálky a vazby Ladislav Sutnar. V každé knize vlepeno ex libris Ant. Beringera od Toyen. Celkem dva svazky.

První vydání. Obaly vzadu natrženy.

Vyvolávací cena
900 Kč (1 063 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Herites, František (1851 - 1929)

Datováno V Praze, 24. prosince 1906. Psáno na dopisním papíře po třech stranách černým perem. Herites děkuje za zaslání knihy Tchán Kondelík a zeť Vejvara. Na oplátku posílá svou. Děkuje také za přání k narození vnučky a za přání k svátkům.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

200 Kč (236 Kč)

Dopis pro Hugo Boettingera.

Dopis pro Hugo Boettingera.

Herrmann, Ignát (1854 - 1935)

Koncept dopisu. Datováno V Řevnicích 11. srpna 1924. Psáno na dopisním papíře po dvou stranách černým perem. Herrmann se vrátil z Poděbrad, kde navštívil představení Divadelní společnosti Josefa Boudy. Na druhé straně uvádí název hry a program společnosti. Po návratu uviděl na stěně Boettingerovy obrázky, malířův dar k sedmdesátinám. Syn zásilku přijal a obrázky pověsil. Dnes přišel Boettingerův dopis. Velmi si vážil pera i štětce, které mu kdysi Boettinger věnoval. Za tento tvůrčí dar je však velmi vděčen, rozjasnil mu soumrak dne i života. Neví, jak má poděkovat. Na závěr přeje vše dobré malíři i jeho ženě, podepisuje se šedivec a strýc Ignát Herrmann.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

275 Kč (325 Kč)

Poznámka na pamětním listu Spolku českých spisovatelů beletristů Máj.

Herrmann, Ignát (1854 - 1935)

Datováno datumkou vlevo uprostřed: 21 květ 1910. Psáno na pamětním listě Spolku Máj po jedné straně černým perem a tužkou. Herrmann poznamenává, že Mach dostal od Krause úkol, aby ze tří veseloher Borkensteinových podal dívčí povahopis. Uvádí jména her a jeho tehdejší znalost o autorovi. Totéž dostal kandidát za úkol u her Kotzebuových.Herrmann tužkou poznamenává, že Mach propadl. Některé pasáže jsou podtrženy červeně a tužkou. Text přeškrtnut modrou pastelkou s poznámkou: "zapsáno". Na druhé straně Herrmannův podpis černým perem.

Borkenstein, Hinrich (1705 - 1777), hamburský účetní, kupec. Kotzebue, August von (1761 - 1819), německý spisovatel, dramatik a básník. Pozůstalost Ignáta Herrmanna.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

275 Kč (325 Kč)

Knižní vazba.

Knižní vazba.

Hessel, Antonín

Praha, Jednota dělnictva knihařského a příbuzných odvětví, b. d. Odborná knihařská knihovna. OBr., karton, eloxovaná, papírová obálka vevázána. 42 (20) s. Ilustrace Václav Vladyka.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

375 Kč (443 Kč)

Rhymes to Be Traded for Bread.

(vazba) Rhymes to Be Traded for Bread.

Holan, Vladimír (1905 - 1980)

Bez místa vydání (Brno), František Janás, b.d. (1993). Edice 33. Celokožená francouzská vazba, 295 x 215 x 23 mm. Patinovaná teletina, ručně šitý kapitálek na dvě jádra, ořízka škrobová leštěná, zlacená linka na hraně desek, zlacení, slepotisk, patinování. Na předsádkách mořený lihový papír, totožný s pouzdrem, sestavované polokožené pouzdro. Vázal Jan Perůtka, říjen 2022. Signováno v tiráži tužkou a na zadní předsádce značkou. Nestr. (33) s. Šest barevných leptů signovaných, datovaných a číslovaných tužkou Josef Istler. Textovou část tvoří serigrafická reprodukce veršů Vladimíra Holana z roku 1953 a tištěný text v angličtině. Překlad Irma Charvátová. V tiráži podpis nakladatele, překladatelky a knihvazače. V tiráži je uvedeno 80 číslovaných výtisků, což byl původní záměr. V konečné fázi bylo realizováno pouze 70 výtisků. Kromě toho bylo vydáno 30 číslovaných souborů leptů Josefa Istlera. Tento exemplář č. 45/70 obsahuje původní lepty Josefa Istlera ze souboru č. 4/30, proto jsou jednotlivé lepty číslovány, což v nákladu 70 bibliofilií nebylo. Z toho důvodu je v tomto exempláři vevázána tiráž z grafického souboru. Bibliofilie byly tištěny na ručním velkolosínském papíře, grafické soubory na holandu.

Vyvolávací cena
30 000 Kč (34 500 Kč)

30 000 Kč (34 500 Kč)

Přízraky.

Přízraky.

Hořánek, Jaroslav (1925 - 1995)

Praha, b. n., 1983. Folio svazek 12. OBr., vloženo šest barevných serigrafií Jaroslava Hořánka. Všechny grafiky číslovány a signovány tužkou. Na obálce dvě barevné serigrafie. Exemplář č. 5/30.

Chagall III., str. 273 - 274.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

650 Kč (768 Kč)

23. 10. 2022 20:04

Jeden den pouhý jen.

(autogram) Jeden den pouhý jen.

Horníček, Miroslav (1918 - 2003)

Praha, Spolek českých bibliofilů, 2000. Pupilla svazek 20. OBr., volně vložené archy, 17 s. Dvě ilustrace signované tužkou Adolf Vondra. Typografie Martin Dyrynk. V tiráži podpis Miroslava Horníčka a typografa. Celkem 230 číslovaných a autory podepsaných výtisků na přírodním losínském chamois papíře. Tento výtisk č. 69.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

650 Kč (768 Kč)

1. Originální matrice suché jehly. 2. Exl MM (Miroslav Matouš).

Houra, Miroslav (1932 - 2005)

1. Matrice suché jehly 10,1 x 6,8  cm pro Exl MM (Miroslav Matouš). 2. Exl MM (Miroslav Matouš). Suchá jehla 10,1 x 6,8 cm. Signováno vlevo dole v desce a dole uprostřed tužkou. Rok 1983. Modrý otisk.

Umikát.

Vyvolávací cena
850 Kč (1 004 Kč)

1. Originální matrice leptu. 2. U stolu.

Houra, Miroslav (1932 - 2005)

1. Originální matrice leptu 12 x 11,5 cm k leptu U stolu. 2. U stolu. Lept 12 x 11,5 cm. Signováno a datováno v desce vlevo a vpravo dole. Signováno a datováno tužkou dole uprostřed Houra 82.

Unikát.

Vyvolávací cena
600 Kč (709 Kč)

Hovory lidí.

(autogram) Hovory lidí.

Hrabal, Bohumil (1914 - 1997)

Praha, Památník národního písemnictví a Spolek českých bibliofilů, 1989. OBr., volně vložené archy, 23 s. Dvě serigrafie signované tužkou Kamil Lhoták. Grafická úprava Jan Kneidl. Na titulním listě podpis Bohumila Hrabala. Celkem 1000 výtisků.

Vyvolávací cena
3 500 Kč (4 135 Kč)

Kouzelná flétna.

(Bílková Alena) Kouzelná flétna.

Hrabal, Bohumil (1914 - 1997)

Praha, Martin Dyrynk, 2014. Slza svazek 30. OBr., volně vložené archy, 21 s. Dvě kombinované techniky signované a datované tužkou Alena Bílková. Typografie Martin Dyrynk. Soukromý tisk k Novému roku 2015. V tiráži podpis Martina Dyrynka. Celkem 113 číslovaných výtisků na rukodělném velkolosinském přírodním chamois papíru. Tento výtisk č. 43.

Vyvolávací cena
1 600 Kč (1 890 Kč)

1 600 Kč (1 890 Kč)