Aukce

Balada o knížce Republice.

(Röhling Vladislav) Balada o knížce Republice.

Franzl, Rudolf

Bez místa vydání (Kutná Hora), Hejna, 1927. OBr., nestr. (4) s. Typografická úprava a dva dřevoryty, jeden barevný a jeden čb., Vladislav Röhling. Tisk pro účastníky třetího bibliofilského večera 29. října 1927. Celkem 200 číslovaných výtisků. Tento č. 105.

Sáňka 1451.

Vyvolávací cena
140 Kč (165 Kč)

Dávno (Nekoga).

(Toyen) Dávno (Nekoga).

Gabe, Dora (1886 - 1983)

Praha, Dědictví Komenského, 1938. Poselství. Knihovna pro mládež. Řada B. 1. kniha. OBr., 52 (1) s. Přeložil Vítězslav Nezval. Obálka a ilustrace Toyen.

Obálka mírně opotřebována.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

Sága rodu Forsytů: I. Bohatec, II. V osidlech. III. K pronajmutí, IV. Bílá opice, V. Stříbrná lžička, VI. Labutí zpěv, VII. Na burse Forsytů.

(vazby) Sága rodu Forsytů: I. Bohatec, II. V osidlech. III. K pronajmutí, IV. Bílá opice, V. Stříbrná lžička, VI. Labutí zpěv, VII. Na burse Forsytů.

Galsworthy, John (1867 - 1933)

Praha, Aventinum, 1929, 1928, 1931, 1930, 1930, 1930, 1931. Standard Library svazek 2., 11., 15., 17., 19., 20., 23. Clkož. vazby s ražbou a zlacením, kapitálky, zlaté ořízky. 401 (3) s. + 328 (4) s. + 289 (3) s. + 325 (2) s. + 321 (4) s. + 359 (3) s. + 240 (3) s. Návrh obálky a vazby Josef Čapek. Přeložilia B. Kubertová-Zátková,

Thiele str. 217, 213, 225, 222, 223, 225.

Hřbety I., II., V. a VI. dílu vyšisovány.

Vyvolávací cena
2 000 Kč (2 363 Kč)

Betsabé.

Betsabé.

Gide, André (1869 - 1951)

Praha, Moderní Revue, 1913. Knihovna Moderní Revue svazek 58. Clpl. vazba, 21 (2) s. Přeložil Arnošt Procházka. Celkem 200 číslovaných výtisků na ručním americkém papíře. Tento výtisk č. 69.

Sáňka 35.

První vydání. Výborný stav.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

1 000 Kč (1 182 Kč)

14. 4. 2019 00:04

Poznejte lépe srdce žen...

Girard, Pierre

Praha, S.K. Neumann, 1928. Knížky pro potěšení řada II. Clpl. vazba, 194 s. Přeložila Pavla Borkovská. Frontispis a titulní list Karel Teige. Typografická úprava S.K. Neumann. Celkem 700 výtisků, z toho 100 číslovaných na dřevaprostém hadrovém papíře. Tento výtisk nečíslován.

Sáňka 1461. Srp str. 272. Vloemans 119, 120.

Hřbet vyšisován.

Vyvolávací cena
350 Kč (414 Kč)

350 Kč (414 Kč)

14. 4. 2019 00:03

Bibliofilové.

(Hodek Josef) Bibliofilové.

Hanotauxe, Gabriel (1853 - 1944)

Plzeň, Vladimír Žikeš, 1926. Věž svazek 2. OBr., kartonové pouzdro, 29 s. Přeložil Vladimír Žikeš. Dřevoryt signovaný tužkou Josef Hodek. Typografická úprava Karel Dyrynk. Celkem 125 číslovaných výtisků, z toho 100 prodejných. Prvních 10 výtisků tištěno na pravém japonu, zbytek na ručním papíře van Gelder. 30 výtisků vázal v kůži K. Šilinger. Tento výtisk č. 74 se signaturou překladatele v tiráži.

Sáňka 852.

Uvolněno ve hřbetě.

Vyvolávací cena
600 Kč (709 Kč)

600 Kč (709 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Herites, František (1851 - 1929)

Datováno Ve Vodňanech 13. října 1878. Psáno na dopisním papíře po jedné straně fialovým perem. Herites se omlouvá, že Herrmannovu žádost nemůže splnit. Je nemocný a na psaní nemá ani pomyšlení. Na první straně dopisu Herrmannova poznámka modrou pastelkou: odp. 22/10.

Vyvolávací cena
160 Kč (189 Kč)

160 Kč (189 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Datováno Ve Vodňanech 22/1 92. Psáno na dopisním papíře po jedné straně černým perem. Herites se omlouvá, že svůj příspěvek posílá opožděně. Herrmannova a Mokrého myšlenka se mu líbí, svůj příspěvek pošle během několika dnů.

Vyvolávací cena
160 Kč (189 Kč)

160 Kč (189 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Bez místa odeslání (Vodňany). Datováno 20/10 1892. Psáno na dopisním papíře po jedné straně černým perem. Herites zasílá svůj podpis, raději dvakrát. Mokrý se opozdil, ale není to záměr, myslel si, že z projektu sešlo. Svou črtu pošle do deseti dnů. Herites se brzy chystá do Prahy, určitě přijede s rodinou po vánocích a zůstane do jara. Těší se na viděnou.

Vyvolávací cena
180 Kč (213 Kč)

180 Kč (213 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Datováno V Praze, 2/1 1914. Psáno na dopisním papíře po třech stranách černým perem. Na první straně datumka přijetí dopisu: 3. ledn. 1914. Herites humorně popisuje svou tvůrčí krizi. Na závěr přeje vše nejlepší v novém roce.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

200 Kč (236 Kč)

Vzpomínka pro Ladislava Chmelenského.

Herrmann, Ignát (1854 - 1935)

Datováno v Praze 4. května 1917. Psáno na části kondolenčního papíru po jedné straně černým perem. Nadpis: Vepsáno do "Blednoucích obrázků" Ladislavu Chmelenskému. Herrmann vzpomíná na starý, kouzelný Hradec Králové, ve kterém oba vyrůstali. Dnešní Hradec nemá historii, je mrtvý a dýše z něho chlad.

Ladislav Chmelenský (1860 - 1932), český herec a divadelní ředitel. Pozůstalost Ignáta Herrmanna.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

225 Kč (266 Kč)

Dopis Václavu Štechovi.

Dopis Václavu Štechovi.

Herrmann, Ignát (1854 - 1935)

Datováno V Praze 16. května 1915. Psáno na listu papíru po jedné straně černým perem. Dole vlevo Herrmannova poznámka modrou pastelkou: Václ. Štechovi o "Míse". Herrmann si přečetl Štechův rukopis. Připadá mu dosti kritický, takto ho otisknout nemůže. Navrhuje proto úpravy.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

200 Kč (236 Kč)

Dopis Janu Václavu Benešovskému-Veselému.

Herrmann, Ignát (1854 - 1935)

Datováno V Praze 29/9 1898. Psáno na přeloženém listu papíru po dvou stranách černým perem. Adresát: Vážený pan Jan V. Veselý, člen redakce Nár. Listů v Praze. Na rubu Herrmannovo razítko s adresou. Dopis týkající se ilustrací k Boccacciovu Dekameronu, který Benešovský-Veselý přeložil v roce 1897. Na závěr Herrmann redaktorovi oznamuje, že do Hradce pojede v sobotu a je rád, že pojede s ním.

Vyvolávací cena
240 Kč (284 Kč)

240 Kč (284 Kč)

Dopis vdově po Janu Václavu Benešovskému-Veselému.

Herrmann, Ignát (1854 - 1935)

Datováno 18. října 1921. Psáno na polovině průklepového paqpíru s hlavičkou Pražské akciové tiskárny v Praze. Jedna strana černým perem. Herrmann vdově vysvětluje, proč jí nemůže zvýšit vdovský a sirotčí důchod. Jedná se o penzijní fond soukromý, který je odvyslý od soukromých příspěvků jednotlivých spořitelů. Pokud by fond obdržel dar, mohl by příspěvek navýšit do doby jeho vyčerpání. Dar byl fondu sice slíben, ale dosud ho neobdržel. Herrmann proto žádá vdovu o pochopení a přeje jí brzké uzdravení. Dole Herrmannem poznamenáno: Paní Miladě Veselé, vdově po spisovateli a redaktoru N.L., na Smíchově Poděbradova 24.

Vyvolávací cena
240 Kč (284 Kč)

240 Kč (284 Kč)

Monolog starého šedivce.

Monolog starého šedivce.

Herrmann, Ignát (1854 - 1935)

Datováno V Praze, v únoru 1920. Psáno na hlavičkovém papíře redakčního kruhu Snahy. Pět stran černým perem, text přeškrtnut modrou pastelkou. Na první straně Herrmannova poznámka: Petru Bezručovi. Napsáno jinak (cop.). Humorně laděný rukopis pro spisovatele Petra Bezruče.

Vyvolávací cena
700 Kč (827 Kč)

925 Kč (1 093 Kč)

Fotopohlednice s podpisem a věnováním.

Herrmann, Ignát (1854 - 1935)

Pohlednice s originální fotografií 12,1 x 8 cm. Fotografoval Architekt Vaněk, Praha, Národní tř. 23. Signováno slepotiskem vpravo dole. Cyklus Galerie vynikajících osobnostrí. Na fotografii podpis Ignáta Herrmanna. Vzadu věnování JUC. Jaromíru Uhlířovi s datací V Praze 25. května 1925. Vše psáno černým perem.

Sbírka Dr. Jaromíra Uhlíře, redaktora Národních Listů.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

225 Kč (266 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Heyduk, Adolf (1835 - 1923)

Datováno V Písku, 19. června 1895. Psáno na dopisním papíře po jedné straně černým perem. Heyduk děkuje za vzpomínku, kterou mu Spolek českých spisovatelů beletristů Máj věnoval na své poslední schůzi.

Ušpiněno. Nahoře malá trhlínka. Pozůstalost Ignáta Herrmanna.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

250 Kč (295 Kč)

Za dlouhých večerů.

(autogram) Za dlouhých večerů.

Heyduk, Adolf (1835 - 1923)

Praha, J. Otto, b.d. Spisy Adolfa Heyduka sv. XIV. Clpl. vazba s kresbou, zlatá ořízka. 82 (4) s. Na patitulu věnování Adolfa Heyduka pro Antonína Tvrdého.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

250 Kč (295 Kč)

Pracující den.

(Špála Václav) Pracující den.

Hora, Josef (1891 - 1945)

Praha, Fr. Borový, 1922. Edice Červen svazek XXVII. OBr., 61 (2) s. Obálka a frontispis Václav Špála.

Levý roh druhé strany obálky poškozen.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Drobné květy, zachycené okamžiky a dvě povídky.

Horská, Eva

Kladno, J. Šnajdr, 1928. OBr., karton s kresbou, pap. přebal. 95 s.

Zajímavá obálka.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

200 Kč (236 Kč)

14. 4. 2019 00:03