Aukce

Jules Supervielle: Daleko od lidské doby.

Lorenc, Zdeněk (1919 - 1999)

Nedatováno. Překlad básně ze sbírky Gravitations, odd. Géologies. Psáno na stroji. Tři strany, podpis modrým perem. Vložena originální obálka, ve které Lorenc posílal překlad panu Bohumilu Illovi v Brně.

Vyvolávací cena
450 Kč (532 Kč)

595 Kč (703 Kč)

Ex Libris Máni Jančákové. Kvetoucí fuchsie.

Macková, Anna (1886 - 1968)

Barevný dřevoryt 17 x 12,2 cm. Signováno a datováno vlevo dole v desce. Rok 1936.

Humplík 153.

Vyvolávací cena
280 Kč (331 Kč)

150.000.000.

(autogram, vazba) 150.000.000.

Majakovskij, Vladimir Vladimirovič (1893 - 1930)

Praha, Melantrich, 1945. Plkož. vazba s ražbou, kapitálek, pap. obálka vevázána. 103 s. Vázal Jenda Rajman, signováno razítkem na předsádce. Přeložil Bohumil Mathesius. Litografie a úprava Václav Mašek. Podpis Bohumila Mathesia v tiráži. Kromě obyčejného vydání vyšlo 200 číslovaných výtisků podepsaných autory. Tento výtisk nečíslován.

Primus 28.

Hřbet má v horní a dolní části malé trhlinky.

Vyvolávací cena
700 Kč (827 Kč)

Hlava dívky.

Hlava dívky.

Matal, Bohumír (1921 - 1987)

Originální černým perem 19,3 x 9,9 cm. Signováno a datováno vpravo dole černým perem Matal 12/I 83. Vzadu věnování autora.

Chagall VIII., str. 120 - 121.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

375 Kč (443 Kč)

Black.

Black.

Melan, Petr (1947 - 2009)

Barevný lept 5,3 x 3,8 cm. Signováno dole uprostřed tužkou. Nedatováno. Tisk na ručním papíře.

Chagall VIII., str. 197 - 198.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

L'inconnu.

L'inconnu.

Melan, Petr (1947 - 2009)

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

Gustave.

Gustave.

Melan, Petr (1947 - 2009)

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

Didi.

Didi.

Melan, Petr (1947 - 2009)

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

Kiki.

Kiki.

Melan, Petr (1947 - 2009)

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

ExL: J.W.

ExL: J.W.

Linoryt 5,6 x 3,6 cm. Signováno tužkou dole uprostřed, nedatováno. Tisk na krémovém papíře.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

200 Kč (236 Kč)

Kokr kokr korhák! Kdo chce dostat na rypák?

Linoryt 8,5 x 8,2 cm. Signováno modrým perem dole uprostřed. Datováno modrým perem nahoře uprostřed. Rok 1970. Tisk na japanu. Červená varianta.

Na obou horních rozích kousky lepenky z paspartování. Pravý dolní roh poškozen.

Vyvolávací cena
190 Kč (224 Kč)

190 Kč (224 Kč)

King Saul & Little David.

King Saul & Little David.

Linoryt 18,4 x 29,1 cm. Signováno vlevo dole modrou pastelkou, nedatováno. Tisk na šedém japanu. Montováno na karton.

Vyvolávací cena
1 000 Kč (1 182 Kč)

1 825 Kč (2 156 Kč)

1. 12. 2019 00:06

Ilustrace ke knize Alois Mikulka: Dům u pětiset básníků

Kresba barevnými pastelkami 24,4 x 20,8 cm. Nesignováno, nedatováno. Rok 1964. Vzadu název knihy tužkou. Vpravo dole tužkou poznámka str. 25.

Mikulka, Alois: Dům u pětiset básníků. Brnop, Krajské nakladatelství, 1964.

Vyvolávací cena
1 800 Kč (2 127 Kč)

1 800 Kč (2 127 Kč)

Kresba barevnými pastelkami 24,2 x 20,6 cm. Nesignováno, nedatováno. Rok 1964. Vzadu název knihy tužkou. Vpravo dole tužkou poznámka str. 57.

Vyvolávací cena
1 800 Kč (2 127 Kč)

1 800 Kč (2 127 Kč)

Dopis pro M.A. Šimáčka.

Dopis pro M.A. Šimáčka.

Náprstek, Vojtěch (1826 - 1894)

Datováno V Praze 16/III 90. Psáno na dopisním papíře po dvou stranách černým perem. Text dopisu nadiktován, podpis Vojta Náprstek. Náprstek obdržel dva dopisy a směnku na 361,-  od krajanů v Chicagu. Oba dopisy i obnos Šimáčkovi, coby pokladníkovi spolku Máj, zasílá. Prosí o potvrzení a udává adresu, kam má být zasláno.

Vyvolávací cena
700 Kč (827 Kč)

2 100 Kč (2 481 Kč)

1. 12. 2019 00:03

Cesta z pouti. Čtyry doby.

Cesta z pouti. Čtyry doby.

Němcová, Božena (1820 - 1862)

Praha, E. Janská, 1927. Hyperion sv. 33. Clkož. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek, nepůvodní kartonové pouzdro. 92 s. Ilustrace Cyril Bouda. Vázal Antonín Tvrdý. Celkem 850 výtisků, z toho 50 číslovaných na ručním pap. Zanders. Tento výtisk nečíslován.

Sáňka 1830.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

400 Kč (473 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Rais, Karel Václav (1859 - 1926)

Bez údajů (Sobotka 1897). Dle Herrmannovy datace modrou pastelkou přijato 21/7 1897. Psáno na dopisním papíře po čtyřech stranách černým perem. Oslovení: "Milý příteli Ypsilone !", bez podpisu. Rais píše z prázdnin. Stěžuje si na svůj zdravotní stav. Je nevrlý, nepíše, vadí mu hluk dětí, i když větší muka mu způsobovala hra piana na Vinohradech. Píše, co čte, vzpomíná na své prvotiny a na pseudonymy, kterými se podepisoval. Na půl dne byl v Praze, kde se dozvěděl, že je Klášterský nemocný. Potkal pouze F. S. Procházku. Rais se ptá Herrmanna, zda pobývá v Bělehradě každý týden. On jezdí do Bělehradu náhodně, navštíví maminku a večer už je zpět v Sobotce. Spousta věcí se mu tam nelíbí a je si jist, že by s ním Herrmann souhlasil. Lituje, že ho tam nemůže provést známými milými místy.

Vyvolávací cena
700 Kč (827 Kč)

925 Kč (1 093 Kč)

1. 12. 2019 00:03

Korespondenční lístek Ignátu Herrmannovi.

Datováno Na Král. Vinohradech dne 15. ledna 1921. Bez razítka. Datumka přijetí dopisu: 17.I. 1921. Adresát: P.T. pan Ignát Herrmann, spisovatel, redaktor Nár. Listů v Praze. II. Václavské náměstí, 32. Psáno po jedné straně černým perem. Rais žádá Herrmanna o schůzku, potřebuje si s ním promluvit.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

200 Kč (236 Kč)

1. 12. 2019 00:03

Datováno 10/III 99, bez místa odeslání. Dle razítek Praha. Prošlé poštou. Psáno po jedné straně černým perem. Adresát: Slovutný Pán pan Ignát Herrmann, spisovatel, redaktor a t. d. v Praze. Na Václavském náměstí. Styblův dům. Raisovi zemřel otec. V neděli bude mít v Bělehradě pohřeb. Rais tedy prosí Herrmanna, aby napsal pár řádek. Pokud by nechtěl, přišel by si k němu pro informace o místním kraji.

Pozůstalost. Ignáta Herrmanna.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

200 Kč (236 Kč)

1. 12. 2019 00:03

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Datováno Žižkov 15/II 92. Na první straně napsána datumka přijetí modrou pastelkou: 15/2 1892. Psáno na dopisním papíře po jedné straně černým perem. Rais projevuje Herrmannovi a jeho ženě soustrast nad úmrtím spisovatelova otce.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

200 Kč (236 Kč)

1. 12. 2019 00:03