Pocta Vladimíru Boudníkovi.

(autogram) Pocta Vladimíru Boudníkovi.

Praha, n.vl., 1988. Soukromý neprodejný tisk. Clpl. pouzdro, 1 s. textu + 46 volně vložených grafických listů různých technik a rozměrů. Vše signováno tužkou, některé listy datovány a číslovány. Autoři: Milan Albich, Jaroslav Alt, Mikuláš Axmann, Marie Blabolilová, Bořivoj Borovský, Zdeněk Bouše, Miroslav Bravenec, Tomáš Coufal, Zdeněk Cupák, Josef Černý, Jiří Ernest, Miroslav Fišák, Dobroslav Halata, Oldřich Hamera, Josef Hampl, Petr Hampl, Pavel Hlavatý, Helena Horálková, Jiří Hůla, Zdeněk Hůla, Jan Jemelka, Josef Jíra, Ditta Jiřičková, Jana Kadlecová, Vladimír Komárek, Aleš Krejča, Alena Kučerová, Jiří Lindovský, Jan Lodr, Mikuláš Lubomírský, Dalibor Matouš, Jan Moravec, Jiří Mika, Zuzana Nováčková, Jiří Pálek, Karel Prášek, Karel Pucherna, Dana Puchnarová, Miroslav Stuchlík, Matěj Svoboda, Ivan Špirk, Cyril Urban, Zdeněk Veselý, Lenka Vilhelmová, Helena Wernischová, Karel Zavadil. Text Bohumil Hrabal. Redakce Ivan Hrdina. Typografie Vladimír Schmiedt. Pouzdro Jan Žalman. Celkem 55 neprodejných výtisků, tento č. 36. Pod textem podpis Bohumila Hrabala modrým perem !

Chybí grafický list Josefa Jíry. Hřbet pouzdra vyšisován.

Vyvolávací cena
4 000 Kč (4 726 Kč)

Zátiší '79.

(Suchánek Vladimír, Rittstein Michael, Bouda Jiří) Zátiší '79.

Praha, n.vl., 1979. Soukromý neprodejný tisk. Kartonové pouzdro s aplikovaným koženým štítkem na hřbetě. 2 s. textu + 51 volně vložených grafických listů různých technik a rozměrů. Vše signováno tužkou, některé listy datovány a číslovány. Autoři: Milan Albich, Alena Antonová, Marie Blabolilová, Bořivoj Borovský, Jiří Bouda, Zdeněk Bouše, Rudolf Broulím, Josef Černý, Květa Fulierová, Josef Hampl, Petr Hampl, Josef Holler, Jaroslav Hořánek, Ladislav Kašpar, Jan Kavan, Vladimír Kintera, Vladimír Komárek, František Kratochvíl, Ivan Kremláček, Alena Laufrová, Michaela Lesařová-Roubíčková, Václav Lokvenc, Rudi Lorenz, Mikuláš Lubomírský, Dalibor Matouš, Věruna Melčáková-Juneková, Marián Minarovič, Alois Mikulka, Lubomír Netušil, Jindřich Novák, Karel Pokorný, Dana Puchnarová, Michael Rittstein, Ladislav Rusek, Josef Saska, Miroslav Stuchlík, Jan T. Strýček, Vladimír Soukup, Jiří Sčerbakov, Marie Michaela Šechtlová, Igor Ševčík, Vratislav Ševčík, Vladimír Veselý, Jiří Voves, Eva Vlasáková, Jan Weber, Uljana Zmetáková, Miroslava Zychová, Vladimír Suchánek, Ondřej Suchý. Redakce Ivan Hrdina. Pouzdro František Jelínek. Celkem 60 výtisků, tento č. 57.

Kompletní ! Na hřbetu pouzdra dole trhlinka.

Vyvolávací cena
7 000 Kč (8 271 Kč)

7 000 Kč (8 271 Kč)

Hommage à Kamil Lhoták.

(autogram, Jíra Josef, Suchánek Vladimír, Šerých Jaroslav) Hommage à Kamil Lhoták.

Praha, n.vl., 1982. Soukromý neprodejný tisk. Clpl. pouzdro, 1 s. textu + 24 volně vložených grafických listů různých technik a rozměrů. Vše signováno tužkou, některé listy datovány a číslovány. Autoři: Jiří Anderle, Robert Brun, František Burant, Josef Černý, Jaroslav Hořánek, Josef Chaba, Josef Istler, Ludmila Jandová, Josef Jíra, Vladimír Komárek, Ĺuba Končeková-Veselá, Zuzana Nováčková, Jan Antonín Pacák, Vladimír Preclík, Emanuel Ranný ml., Pavel Sivko, Jiří Slíva, Miroslav Stuchlík, Pavel Sukdolák, Jaroslav Šerých, Jitka Walterová, Helena Wernischová, Vlasta Zábranský. Text Prof. František Dvořák. Pouzdro Miroslava a Lubomír Krupkovi. Typografie Dalibor Míčko. Redakce Ivan Hrdina. Celkem 35 kusů, tento č. VII. Pod textem podpis Prof. Františka Dvořáka.

Nekompletní. Chybí grafické listy Jiřího Anderleho, Františka Buranta, Josefa Chaby, Josefa Istlera a Pavla Sukdoláka. Pouzdro opotřebováno.

Vyvolávací cena
4 000 Kč (4 726 Kč)

Hommage à Zdeněk Sklenář.

(Komárek Vladimír, Vychodilová Olga) Hommage à Zdeněk Sklenář.

Praha, n.vl., 1985. Soukromý neprodejný tisk. Plpl. pouzdro s ražbou a zlacením. 1 s. textu + 24 volně vložených grafických listů různých technik a rozměrů. Vše signováno tužkou, některé listy datovány a číslovány. Autoři: Alena Antonová, Miroslav Bravenec Miroslav, Josef Černý, Jaroslav Dajč, Helena Chroustová, Ludmila Jandová, Vladimír Kintera, Vladimír Komárek, Markéta Králová, Milada Kudrnová-Papežová, Jiří Mika, Lubomír Netušil, Miluše Oravcová, Jiří Pálek, Karel Prášek, Emanuel Ranný ml., Dominika Schönová-Burianová, Miroslav Stuchlík, Pavel Sukdolák, Matěj Svoboda, Eva Trhlíková, Olga Vychodilová, Helena Wernischová, Věra Zahradníková. Redakce Ivan Hrdina. Typografie Václav Prošek. Pouzdro Ladislav Svoboda. Celkem 50 výtisků, tento č. 20.

Chybí grafický list Pavla Sukdoláka. Výborný stav.

Vyvolávací cena
2 800 Kč (3 308 Kč)

Rozmanitosti. Šest listů původní grafiky Františka Bílkovského.

Bez. místa vydání, Kruh bibliofilů na Moravě, 1954. OBr., pap. přebal, volně vložené listy. 2 s. textu + 6 suchých jehel Františka Bílkovského signovaných tužkou. Úvodní báseň Jarmila Urbánková. Celkem 60 výtisků, tento č. 28.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

300 Kč (354 Kč)

Ladislav Zívr.

Ladislav Zívr.

Hradec Králové, Kruh, 1971. Ars svazek 10. OBr., volně vložené listy, 8 (4) s. textu + 6 litografií signovaných tužkou Ladislav Zívr, jedna datována. Text Jaromír Zemina. Celkem 400 výtisků.

První vydání.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)

1 400 Kč (1 654 Kč)

Voják.

Voják.

Aleš, Mikoláš (1851 - 1912)

Originální kresba černým perem 6,4 x 5,8 cm. Signováno iniciálou vpravo uprostřed. Nedatováno. Pasparta.

Toman I, str. 10 - 13.

Vyvolávací cena
2 500 Kč (2 954 Kč)

2 500 Kč (2 954 Kč)

Konec největšího výstřihu světa. Soubor 7 litografií.

Bím, Tomáš (1945)

Praha, n.vl., 1976. OBr. se slepotiskem. 1 s. textu + 7 volně vložených litografií o rozměru ca 26,2 x 16,2 cm. Šest z nich čb., jedna barevná. Titulní list signován a datován tužkou Tomáš Bím 76. Barevná litografie signována a datována vpravo dole tužkou, list č. 17/28. Text Jaroslav Černý. Pod textem podpis autora modrou fixou. Neudaný počet výtisků.

Chagall I, str. 165 - 166. Dvořák str. 488 - 490.

Vyvolávací cena
2 000 Kč (2 363 Kč)

2 100 Kč (2 481 Kč)

Plot.

Plot.

Bím, Tomáš (1945)

Barevná litografie 27,2 x 16,4 cm. Signováno a datováno tužkou vpravo dole Tomáš Bím 81. List č. XIX/XX. Tisk na ručním papíře.

Chagall I, str. 165 - 166. Dvořák str. 493.

Vyvolávací cena
1 000 Kč (1 182 Kč)

1 000 Kč (1 182 Kč)

Pozvánka na oslavu narozenin Tomáše Bíma.

Bím, Tomáš (1945)

Barevná litografie 28 x 19,3 cm. Signováno nahoře uprostřed v desce, nedatováno. Rok 1977.

 Chagall I, str. 165 - 166. Dvořák 495.

Vyvolávací cena
350 Kč (414 Kč)

425 Kč (502 Kč)

Kouzelník.

Kouzelník.

Born, Adolf (1929)

Barevný akvarel 34,3 x 23,3 cm. Signováno a datováno hnědým perem dole uprostřed: J. Valentovi A Born 1982. Rám, pasparta, sklo. Akvarel na ručním papíře z Velkých Losin.

Chagall I, str. 194 - 195.

Vyvolávací cena
38 000 Kč (44 897 Kč)

47 000 Kč (55 531 Kč)

Ptáček.

Ptáček.

Čapek, Josef (1887 - 1945)

Linoryt 21,9 x 13,1 cm. Signováno vpravo dole tužkou, nedatováno. Rok 1918.

Thiele str. 188. Pečinková 225, 226.

Linoryt použit ve žluté variantě na předsádkách knihy: Neumann, S.K.: Horký van. Praha, L. Bradáč, 1918. Vybrané knihy svazek 13.

Vyvolávací cena
3 600 Kč (4 253 Kč)

4 100 Kč (4 844 Kč)

Z knihovny Václava Růžka.

Z knihovny Václava Růžka.

Konůpek, Jan (1883 - 1950)

Lept 12,4 x 8,6 cm. Nesignováno, nedatováno, rok 1926. Pasparta, fólie.

Žižka 454. Petrovský 111.

Vyvolávací cena
110 Kč (130 Kč)

110 Kč (130 Kč)

Exlibris Miroslav Cinner. Spisy Boženy Němcové.

Konůpek, Jan (1883 - 1950)

Litografie 11,8 x 7,5 cm. Signováno vpravo dole tužkou a vlevo v desce. Nedatováno. Rok 1944. Modrá varianta.

Petrovský 342.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Ex libris eroticis. Dr. M.N. Herakles a dcery krále Thespia.

Konůpek, Jan (1883 - 1950)

Lept 12,7 x 9,5 cm. Signováno vpravo dole tužkou, nedatováno. Rok 1927. Pasparta, fólie.

Petrovský 114. Žižka 505.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

200 Kč (236 Kč)

Exlibris Jindřich Waldes.

Exlibris Jindřich Waldes.

Kupka, František (1871 - 1957)

Dřevoryt 9,5 x 6 cm. Nesignováno, nedatováno.

Chagall VI, str. 457 - 458.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

1 125 Kč (1 329 Kč)

14. 4. 2019 00:03

Veterán.

Veterán.

Lhoták, Kamil (1912 - 1990)

Litografie s podtiskem 14,8 x 8,8 cm. Signováno vpravo dole tužkou, nedatováno. Rok 1965.

Šteffek 371.

Litografie použita v knize Bednář, Kamil: Ypsilon a Evangelina. Praha, Spolek českých bibliofilů, 1965.

Vyvolávací cena
900 Kč (1 063 Kč)

4 000 Kč (4 726 Kč)

Worries are trickling out of my head.

Linoryt 19,4 x 22,2 cm. Signováno a datováno dole v desce State Louis 1976 a vlevo uprostřed pastelkou A. Mikulka. Uprostřed dole napsán pastelkou název. Tisk na hnědém ručním papíře. Pasparta, fólie.

Vyvolávací cena
1 000 Kč (1 182 Kč)

1 000 Kč (1 182 Kč)

Ex Libris Vojtřebal.

Ex Libris Vojtřebal.

Mucha, Alfons (1860 - 1939)

Zinkografie 12 x 6,8 cm. Signováno a datováno vpravo dole v desce Mucha 1917. Montováno na karton.

Vyvolávací cena
700 Kč (827 Kč)

700 Kč (827 Kč)

Malé básně prosou.

Malé básně prosou.

Muzika, František (1900 - 1974)

Lept 10,2 x 5,8 cm. Nesignováno, nedatováno, rok 1929.

Chagall IX, str. 145 - 147.

Vyvolávací cena
700 Kč (827 Kč)

700 Kč (827 Kč)

14. 4. 2019 00:01