Aukce

Dr. Frant. Páta MCMXXXIV. Novoročenka. Scéna ze zámeckého parku v Litomyšli.

Konůpek, Jan (1883 - 1950)

Litografie 19,8 x 11,6 cm. Signováno vlevo dole v desce a vpravo dole tužkou. V pravém dolním roku Herrmannova datumka: 8. I. 1934. Na zadní straně napsána adresa Dr. Páty černým perem.

Žižka 749.

Vyvolávací cena
220 Kč (260 Kč)

220 Kč (260 Kč)

1. 12. 2019 00:02

Emporium- Alois Dyk - MCMXXXVI.

Konůpek, Jan (1883 - 1950)

Novoročenka. Tři poutníci s poháry u kulatého stolu v krajině českého Středohoří. Lept 14,7 x 10,5 cm. Signováno vpravo dole tužkou.

Žižka 762.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

Z filosofie Ladislava Klímy - IV.

Konůpek, Jan (1883 - 1950)

Lept 27,5 x 20,3 cm. Signováno vpravo dole tužkou, nedatováno. Rok 1942. List z cyklu leptů Imagines more et ratione philospphorum.

Žižka 1002.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)

1 225 Kč (1 447 Kč)

1. 12. 2019 00:05

Koreček, Miloš (1908 - 1989)

Fokalk 29,8 x 24,3 cm. Signováno a datováno vzadu dole tužkou Miloš Koreček 1988. Pasparta.

Chagall VI., str. 60 - 61.

Vyvolávací cena
1 100 Kč (1 300 Kč)

Koreček, Miloš (1908 - 1989)

Fokalk 29,9 x 24,2 cm. Signováno a datováno vzadu dole tužkou Miloš Koreček 1988. Pasparta.

Chagall VI., str. 60 - 61.

Vyvolávací cena
1 100 Kč (1 300 Kč)

Trochu u nás a trochu jinde.

(Born Adolf, autogramy) Trochu u nás a trochu jinde.

Koutecký, Josef (1930 - 2019)

Praha, Spolek českých bibliofilů, 2014. OBr., volně vložené archy, 21 s. Jedna suchá jehla signovaná tužkou a ilustrace Adolf Born. Typografie Martin Dyrynk. Na patitulu podpisy Adolfa Borna, Josefa Kouteckého a Martina Dyrynka tužkou. Vyšlo jako subskripční tisk Spolku českých bibliofilů. Celkem 142 číslovaných výtisků, z toho dva na ručně čerpaném velkolosínském papíře. Tento výtisk č. 27.

Vyvolávací cena
1 200 Kč (1 418 Kč)

1 800 Kč (2 127 Kč)

1. 12. 2019 00:01

Pohlednice s portrétem spisovatelky.

Krásnohorská, Eliška (1847 - 1926)

Pohlednice s portrétem Elišky Krásnohorské od Václava Čutty. Bez adresáta. Datováno V Praze dne 7. května 1925. Pod portrétem tištěné jméno spisovatelky, její podpis a datace.

Sbírka Dr. Jaromíra Uhlíře, redaktora Národních Listů. Na zadní straně stopy po nalepení.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

300 Kč (354 Kč)

1. 12. 2019 00:02

Láska vlastenecká.

(autogramy, Jambor Josef) Láska vlastenecká.

Křička, Petr (1884 - 1949)

Německé na Moravě, Josef Rýdl, b.d. (1946). OBr., volně vložené archy, nestr. (18 s.). Šest čb. reprodukcí kreseb Josefa Jambora. Na patitulu podpisy Petra Křičky a výtvarníka. Soukromý tisk. Neudaný počet výtisků.

Obálka místy vyšisována.

Vyvolávací cena
220 Kč (260 Kč)

220 Kč (260 Kč)

Paganini.

(Toyen) Paganini.

Kuhnert, Artur A. (1905 - 1958)

Praha, Rudolf Škeřík, 1931. Symposion svazek 57. Clkož. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek. 253 (2) s. Přeložil Jaroslav Zaorálek. Ilustrace, vazba a typografická úprava Toyen. Ve frontispisu portrét Paganiniho. Kromě vydání na papíře Antik vyšlo 40 výtisků na ručním papíře Van Gelder číslovaných I - XL a 400 výtisků na domácím simili japanu číslovaných 1 - 400. Tento výtisk jeden ze 400, č. 10.

Bubla 3799.

Vazba opotřebována, odřený hřbet.

Vyvolávací cena
210 Kč (248 Kč)

Říje.

Říje.

Kulhánek, Oldřich (1940 - 2013)

Barevný lept 15,4 x 9,8 cm. Signováno a datováno tužkou nahoře uprostřed Oldřich Kulhánek 87. List č. 61/100. Tisk na ručním papíře.

Chagall VI., str. 437 - 439.

Vyvolávací cena
780 Kč (922 Kč)

805 Kč (951 Kč)

Ex Libris Jaroslav Lohynský. Vzhůru lezoucí tři děti.

Lept 14,7 x 8,7 cm. Signováno a datováno vpravo dole tužkou OKulhánek 78. List č. 37/50.

Soupis SSPE 12a.

Vyvolávací cena
780 Kč (922 Kč)

805 Kč (951 Kč)

p.f. 1988 Ludvík Kundera s rodinou.

Kundera, Ludvík (1920 - 2010)

Arch papíru, karton. Vlevo báseň Ludvíka Kundery Štědrý večer. Vpravo montován originální fokalk od Miloše Koprečka 14,5 x 12,2 cm. Pod básní podpis Ludvíka Kundery modrým perem.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)

525 Kč (620 Kč)

Vzpomínky na města kde jsem nikdy nebyl.

(autogramy) Vzpomínky na města kde jsem nikdy nebyl.

Kundera, Ludvík (1920 - 2010)

Bez místa vydání (Brno), n. vl., 1990. OBr. s reliéfním tiskem, volně vložené listy, nestr. (17 s.). Vložen reliéfní tisk Josefa Ruszeláka XXXIX. Signováno, datováno a číslováno tužkou. Na poslední straně otištěn dopis cestovatele Miroslava Zikmunda. Pod dopisem podpis modrým perem. Grafická úprava a obálka Josef Ruszelák. Na patitulu věnování básníka Bohumilu Illovi. Na obálce podpis Ludvíka Kundery modrým perem. 2. bibliofilské vydání k básníkovým sedmdesátinám. Tento výtisk č. 125/150.

Vyvolávací cena
550 Kč (650 Kč)

Poslední máj.

(Lacina Bohdan) Poslední máj.

Kundera, Milan (1929)

Praha, Československý spisovatel, 1955. České básně svazek 141. OBr., 38 (1) s. Dřevoryt ve frontispisu Bohdan Lacina. Obálka a typografická úprava Zdenek Seydl.

První vydání.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

300 Kč (354 Kč)

Závoje.

(autogram) Závoje.

Kvapil, Jaroslav (1868 - 1950)

Praha, B.M. Klika, Zátiší knihy srdce i ducha, 1927. Záhony svazek III. OBr., 72 (1) s. Grafická úprava V.H. Brunner. Podpis Jaroslava Kvapila v tiráži. Celkem 150 číslovaných výtisků na ručním italském papíře. tento výtisk č. 127.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

100 Kč (118 Kč)

Zježení.

Zježení.

Lacina, Václav (1906 - 1993)

Praha, F. Svoboda, 1925. Mladí autoři svazek 9. OBr., 46 (1) s. Obálka Ivo Haussmann. Neudaný počet výtisků.

Hřbet poškozen.

Vyvolávací cena
170 Kč (201 Kč)

Josef Manes.

(autogram) Josef Manes.

Lešehrad, Emanuel (1877 - 1955)

Praha, Otto Girgal, 1927. OBr. se zlacením, 37 s. Na titulním listě podpis autora. Celkem 500 výtisků, tz toho 150 v lepší úpravě. Tento výtisk obyčejný.

Na pravém rohu první strany obálky stopy po ohnutí.

Vyvolávací cena
140 Kč (165 Kč)

Ex libris Emil Gebauer. Stan, letadlo a míč.

Lhoták, Kamil (1912 - 1990)

Serigrafie s podtiskem 14,2 x 9,2 cm. Signováno a datováno v desce Kamil Lhoták 79.

Šteffek 16.

Vyvolávací cena
850 Kč (1 004 Kč)

Přestořeč.

(autogram) Přestořeč.

Linhartová, Věra (1938)

Praha, Mladá fronta, 1966. Boje svazek 146. Plpl. vazba s kresbou, pap. přebal, 178 (1) s. Obálka, vazba a grafická úprava Jiří Šalamoun. Na titulním listě podpis Věry Linhartové z 30.9. 93.

První vydání.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

425 Kč (502 Kč)

1. 12. 2019 00:02

Dům daleko.

(autogram) Dům daleko.

Linhartová, Věra (1938)

Praha, Mladá fronta, 1968. Clpl. vazba, pap. přebal, 93 (4) s. Vazba a přebal Václav Sivko. Grafická úprava Jan Wild. Na titulním listě podpis autorky s datem 30.9. 93.

První vydání. Výborný stav.

Vyvolávací cena
350 Kč (414 Kč)

350 Kč (414 Kč)