Aukce

Ebenová větev.

(Kulhánek Oldřich) Ebenová větev.

Hrubý, Josef (1932 - 2017)

Praha, Spolek českých bibliofilů, 2010. Pupilla svazek 32. OBr., volně vložené archy, 17 s. Ilustrace signovaná tužkou Oldřich Kulhánek. Typografie Martin Dyrynk. V tiráži podpis autora a typografa. Celkem 225 číslovaných a autory podepsaných výtisků na ručním papíru. Tento výtisk č. 148

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

Purpurová země.

(Toyen, Florian Michael) Purpurová země.

Hudson, Wiliam Henry (1841 - 1922)

Praha, Rudolf Škeřík, 1941. Symposion svazek 42. Plpl. vazba s ražbou a zlacením, aplikovaný štítek na hřbetě, kapitálek, 283 (1) s. Přeložil Jan Čep. Ilustrace, vazba a typografická úprava Michael Florian. Na předsádce Ex libris MUDr.  Hana Rezková-Mouralová od Toyen. II. vydání. Kromě vydání na papíře Antik vyšlo 150 výtisků na papíře Simili Japan číslovaných 1 - 150. Tento výtisk na Antiku.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)

600 Kč (709 Kč)

23. 10. 2022 20:04

Konvolut dvou leptů.

Konvolut dvou leptů.

Chatrná, Dana (1956)

1.  10,2 x 7 cm. Signováno a datováno vpravo dole tužkou Chatrná 86. List č. 93/99. Tisk na ručním papíře. Šedivá varianta. 2. 10,2 x 7 cm. Signováno a datováno vpravo dole tužkou Chatrná 86. List č. 99/99. Tisk na ručním papíře. Hnědá varianta.

Chagall IV., str. 35.

Vzadu zbytky papírové lepící pásky.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Konvolut dvou leptů.

Konvolut dvou leptů.

Chatrná, Dana (1956)

1. 10 x 7 cm. Signováno a datováno vpravo dole tužkou Dana Chatrná 85. Nečíslováno. Tisk na ručním papíře. 2. 10,2 x 6,8 cm. Signováno a datováno vpravo dole tužkou Dana Chatrná 85. List č. 81/99. Tisk na ručním papíře. Hnědé otisky.

Chagall IV., str. 35.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

P. F. 1975 Dalibor Chatrný.

P. F. 1975 Dalibor Chatrný.

Chatrný, Dalibor (1924 - 2012)

Serigrafie 4,5 x 8,7 cm. Text a podpis černým perem. Nedatováno.

Chagall VI., str. 433 - 434.

Vyvolávací cena
180 Kč (213 Kč)

205 Kč (242 Kč)

23. 10. 2022 20:02

Kniha o knize.

Kniha o knize.

Chvála, Alois (1885 - 1973)

Praha, Gremium knihkupců a nakladatelů, 1940. Knížky o knihách svazek 2. OBr., 132 (3) s. Ilustrace v textu.

Uvolněno ve hřbetě.

Vyvolávací cena
60 Kč (71 Kč)

Eating as beaux arts.

(vazba, Mikulka Alois) Eating as beaux arts.

Ill, Bohumil

Bez údajů. (Brno, Bohumil Ill). Clkož. vazba s kresbou, aplikovaný štítek na hřbetě, kapitálek, kartonové pouzdro. Nestr. (39 s.).  Vázala Jana Přibíková. Signováno v tiráži tužkou, vazba č. 8/8. Ilustrace Alois Mikulka. Text anglický. Neudaný počet výtisků na ručním papíře.

Miniatura. Výborný stav.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

450 Kč (532 Kč)

Originální matrice leptu.

Originální matrice leptu.

Jiřincová, Ludmila (1912 - 1994)

Matrice leptu ke knize Obrtel, Vít: Dvanáct nových lyrických textů. Brno, František Janás, 1987. Edice 33. 18,8 x 11,8 cm.

Unikát.

Vyvolávací cena
2 000 Kč (2 363 Kč)

4 900 Kč (5 789 Kč)

Podle řeky.

(autogram) Podle řeky.

Jirousová, Věra (1944 - 2011)

Praha, Spolek českých bibliofilů, 2003. Pupilla svazek 23. OBr., volně vložené archy, 17 (1) s. Ilustrace s podtiskem signované tužkou Igor Korpaczewski. Typografie Martin Dyrynk. V tiráži podpis Věry Jirousové a Martina Dyrynka. Vydáno k 95. výročí založení spolku. Celkem 200 číslovaných a autory podepsaných výtisků na přírodním šedém papíru. Tento výtisk č. 172.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

200 Kč (236 Kč)

P F 85 Jelínek.

P F 85 Jelínek.

Kábrt, Josef (1920 - 1989)

Lept 13,3 x 7,3 cm. Signováno a datováno vpravo dole tužkou Kábrt 84.

Vyvolávací cena
180 Kč (213 Kč)

Dopisy Mileně.

Dopisy Mileně.

Kafka, Franz (1883 - 1924)

Praha, Academia, 1968. Clpl. vazba, pap. přebal, 261 (2) s. + 21 černobílých fotografiických příloh. Uspořádal, úvod a poznámku napsal Dr. František Kautman. Přeložili Hana Žantovská a Dr. Josef Čermák. Obálka, vazba a grafická úprava Jaroslav Krouz. Na předsádce vzadu natištěna cena z ruského obchodu 1 rub 13 k.

První vydání. Výborný stav.

Vyvolávací cena
1 500 Kč (1 772 Kč)

Osudy.

(Istler Josef) Osudy.

Kainar, Josef (1917 - 1971)

Praha, Symposion, 1947. Plejada svazek 15. OBr., 87 s. Obálka, ilustrace a grafická úprava Josef Istler.

Obálka dole ve hřbetě mírně natržena.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

Při řekách babylonských. Díl 1. a 2.

(Toyen) Při řekách babylonských. Díl 1. a 2.

Kallinikov, Josef (1890 - 1934)

Praha, Čin, 1936. Proud svazek 57. Clpl. vazby s kresbou, pap. přebaly, 282 s. + 238 s. Fotomontážní obálky a návrh vazeb Toyen. Přeložil Vincenc Charvát.

Ladman 294.

Přebaly ve hřbetě utrženy, u prvního dílu zasahuje poškození do první strany obálky.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

Drnová střecha.

(Toyen, exlibris) Drnová střecha.

Kang, Youghill (1898 - 1972)

Praha, Rudolf Škeřík, 1934. Symposion svazek 78. Clpl. vazba s ražbou a zlacením, aplikovaný štítek na hřbetě, kapitálek, 327 (2) s. Přeložil Zdeněk Vančura. Ilustrace, návrh vazby a exlibris na předsádce Toyen.  Kromě vydání na papíře antik vyšlo 30 výtisků na holandském papíře Pannekoek číslovaných I - XXX a 300 výtisků na domácím japanu číslovaných 1 - 300. Tento výtisk č. 137.

Bubla 3575. Ladman 180.

Výborný srtav.

Vyvolávací cena
700 Kč (827 Kč)

Broučci.

Broučci.

Karafiát, Jan (1846 - 1929)

Praha, Martin Dyrynk, 2016. Slza svazek 31. OBr., volně vložené archy, 44 (1) s. Tři ručně kolorované ilustrace Alena Krchová. Dvě signovány tužkou. Typografie Martin Dyrynk. V tiráži podpis nakladatele. Soukromý tisk k Novému roku 2017. Celkem 113 číslovaných výtisků na anglickém přírodním chamois Sumerset papíru. Číslo 1 - 15 obsahuje CD. Tento výtisk č. 112.

Vyvolávací cena
900 Kč (1 063 Kč)

900 Kč (1 063 Kč)

Traktáty a diktáty.

Traktáty a diktáty.

Klíma, Ladislav (1878 - 1928)

Praha, Jan Pohořelý, 1948. Slovo svazek 4. Dílo Ladislava Klímy svazek 2. Plpl. vazba s kresbou, pap. přebal, 205 (3) s. Obálka, vazba a kresby v textu Jan Konůpek. Typografie Josef Sonberg.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

300 Kč (354 Kč)

Svět jako vědomí a nic.

Svět jako vědomí a nic.

Klíma, Ladislav (1878 - 1928)

Praha, Otakar Štorch-Marien, 1928. Aventinum svazek 182. Clpl. vazba, pap. přebal, 188 (3) s. II. vydání. Kromě běžného vydání vyšlo 50 číslovaných výtisků na ručním holandském papíře. Tento výtisk obyčejný.

Vazba nepůvodní, papírový obal na koncích oříznutý.

Vyvolávací cena
900 Kč (1 063 Kč)

Utrpení knížete Sternenhocha.

(Obrtel Vít) Utrpení knížete Sternenhocha.

Klíma, Ladislav (1878 - 1928)

Praha, Rudolf Škeřík, 1928. Plejada svazek 4. Plpl. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek, 169 s. Vazba Vít Obrtel. Za titulním listem portret autora podle fotografie K. Jičínského. Kromě vydání na papíře Antik vyšlo 50 výtisků na holandském papíře Van Gelder číslovaných 1 - 50 a 300 výtisků na papíře Japan-Banzay číslovaných 51 - 350. Tento výtisk na papíře Antik.

Sáňka 1624.

Na vazbě fleky.

Vyvolávací cena
800 Kč (945 Kč)

Vteřina a věčnost.

Vteřina a věčnost.

Klíma, Ladislav (1878 - 1928)

Praha, Jan Pohořelý, 1946. Slovo svazek 5. Dílo Ladislava Klímy svazek 3. Clpl. vazba, pap. přebal. 213 (2) s. Obálka a ilustrace v textu Jan Konůpek. Typografie Josef Sonberg..

Vyvolávací cena
600 Kč (709 Kč)

600 Kč (709 Kč)

Historie o synu švédského krále a české paní.

(Mézl Zdeněk) Historie o synu švédského krále a české paní.

Kneidl, Pravoslav (1927 - 2003)

Praha, Památník národního písemnictví a Spolek českých bibliofilů, 1984. OBr., volně vložené archy, 25 (2) s. Dřevoryty Zdeněk Mézl, frontispis signovaný tužkou. Typografická úprava Martin Dyrynk. Vyšlo jako subskripce pro členy SČB. Celkem 500 výtisků na ručním papíře Plantin.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

150 Kč (177 Kč)