Aukce

Po Novém roce jaro.

(Dubay Orest) Po Novém roce jaro.

Hrubín, František (1910 - 1971)

Praha, Československý spisovatel, 1959. OBr., 23 s. Ve frontispisu dřevoryt od Oresta Dubaye. Obálka a typografická úprava Zdenek Seydl. Neprodejný novoroční tisk. Celkem 2000 výtisků na ručním papíře. Na titulním listě věnování Františka Hrubína z roku 1968.

Bubla 6121.

Vyvolávací cena
350 Kč (414 Kč)

Ticho.

(autogram) Ticho.

Bez údajů, 1950. OBr., volně vložené listy, 22 (1) s. Tisk na památku Františka Halase. Vydáno jako rukopis. Na patitulu věnování Františka Hrubína. Celkem 50 výtisků na ručním papíře. Tento výtisk č. 41.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

775 Kč (916 Kč)

Hirošima.

(autogram) Hirošima.

Praha, Fr. Borový, 1948. České básně svazek 82. OBr., 59 (5) s. Obálka František Hudeček. Pod nakladatelskou značkou věnování Františka Hrubína z 28.X. 48.

První vydání. Výborný stav.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

Hollywood.

Hollywood.

Süss, Ladislav , Chaloupka, Jan

Praha, Průlom, 1928. Živé vteřiny svazek 3. OBr., 94 (1) s. Čb. fotografie a ilustrace v textu.

Pravý horní roh první strany obálky ušpiněn.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

250 Kč (295 Kč)

Jídlo jako krásné umění.

(vazba, Mikulka Alois) Jídlo jako krásné umění.

Ill, Bohumil

Brno, Bohumil Ill, 1999. Clkož. vazba s aplikací, kresbou a zlacením, aplikovaný kožený štítek na hřbetě, kapitálek, polokožené pouzdro. 143 s. Vázal Jan Perůtka v březnu 2019. Signováno v tiráži tužkou a na předsádce značkou. Ilustrace Alois Mikulka. Titulní list a pět ilustrací ručně kolorováno. Titulní list signovám tužkou. Typografická úprava Pavel Brabec. Neudaný počet výtisků.

Vyvolávací cena
5 700 Kč (6 735 Kč)

6 700 Kč (7 916 Kč)

Má dcera Bernadetta.

Má dcera Bernadetta.

Jammes, Francis (1868 - 1938)

Praha, Jindřich Skopec, 1916. Dobré knihy č. 1. Clpl. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek, zlatá ořízka. 98 (3) s. Přeložil Oldřich Novotný. Vázal Frant. Cuce. Ilustrace Láďa Novák. Neudaný počet výtisků. Tento č. 138.

Sáňka 696.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

Harrachovské elegie.

(autogram) Harrachovské elegie.

Jelínek, Hanuš (1878 - 1944)

Praha, Literární odbor Umělecké besedy a Kruh českých spisovatelů, 1936. OBr., pap. přebal, 18 (1) s. Ilustrace Jozef Tříška. V tiráži podpis autora. Vydáno k 5. výročí smrti Viktora Dyka. Neudaný počet výtisků na ručním pap. Pannekoek.

Bubla 3508.

Uvolněno ve hřbetě.

Vyvolávací cena
60 Kč (71 Kč)

Má Francie.

Má Francie.

Jelínek, Hanuš (1878 - 1944)

Praha, Melantrich, 1938. Poesie svazek 31. Volné archy papíru, 256 s. Kromě běžného vydání vyšlo 5 číslovaných výtisků na ručním papíře Vergé Blanc Pannekoek. Tento výtisk jeden z pěti, bez čísla.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

Originální matrice leptu.

Originální matrice leptu.

Jiřincová, Ludmila (1912 - 1994)

Matrice leptu ke knize Obrtel, Vít: Dvanáct nových lyrických textů. Brno, František Janás, 1987. Edice 33.

Unikát.

Vyvolávací cena
1 500 Kč (1 772 Kč)

1 600 Kč (1 890 Kč)

Zámek.

(Toyen) Zámek.

Kafka, Franz (1883 - 1924)

Praha, Spolek výtvarných umělců Mánes, 1935. Knihy Mánesa sv. 22. Clpl. vazba, 395 s. Přeložil Pavel Eisner. Doslov Max Brod. Obálka a vazba Toyen.

Primus 278. Ladman 258.

První české vydání. Obálka chybí.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

Proměna.

(vazba) Proměna.

Kafka, Franz (1883 - 1924)

Zlín, emdé, b.d. Clkož. vazba s aplikací a zlacením, kožený, ručně zlacený kapitálek, polokožené pouzdro. 36 s. Vázal Jan Perůtka v březnu 2017. Signováno v tiráži tužkou a na předsádce značkou. Překlad Vladimír Kafka. Čtyři kombinované techniky signované tužkou Günter Hujber. Grafické listy v tomto vydání ručně tónovány. Grafická úprava Karel Scherzer. Tisk k sedmdesátým narozeninám nakladatele. Celkem 70 číslovaných výtisků a několik autorských na grafickém papíře Excudit, z toho sedm přednostních v umělecké vazbě Jana Perůtky, číslovaných I/VII - VII/VII. Tento výtisk jeden z nich, č. VII/VII.

Vyvolávací cena
8 500 Kč (10 043 Kč)

8 500 Kč (10 043 Kč)

Proměna.

Proměna.

Kafka, Franz (1883 - 1924)

Zlín, emdé, b.d. OBr., volně vložené archy, fólie. 36 s. Překlad Vladimír Kafka. Čtyři kombinované techniky signované tužkou Günter Hujber. Grafická úprava Karel Scherzer. Tisk k sedmdesátým narozeninám nakladatele. Celkem 70 číslovaných výtisků a několik autorských na grafickém papíře Excudit, z toho sedm přednostních v umělecké vazbě Jana Perůtky, číslovaných I/VII - VII/VII. Tento výtisk č. 28.

Vyvolávací cena
2 500 Kč (2 954 Kč)

2 500 Kč (2 954 Kč)

Umělecká litografie.

(Kremlička Rudolf) Umělecká litografie.

Kappstein, Karel

Bez místa vydání (Praha), Ludvík Bradáč, 1921. OBr., karton, papírová obálka vevázána. 39 (1) s. textu. Deset orig. litografií signovaných tužkou a obálka Rudolf Kremlička. Dodatky Rudolf Žaloudek. Celkem 500 číslovaných výtisků, z toho 100 na lepším papíře s podpisy výtvarníka. Tento výtisk jeden z nich, č. 53.

Sáňka 59.

Jedna litografie chybí. Hřbet vyšisován.

Vyvolávací cena
12 000 Kč (14 178 Kč)

13 000 Kč (15 360 Kč)

Korespondenční lístek Dr. Jaromíru Uhlířovi.

Karásek ze Lvovic, Jiří (1871 - 1951)

Adresát: Pan Dr. Jaromír Uhlíř, Krkonošská, Král. Vinohrady. Odesílatel Karásek, 15, Újezd, Praha III. Razítka, prošlé poštou. Psáno po jedné sztraně modrým perem. Datováno 1.I. 1950. Karásek přeje všechno nejlepší v roce 1950. Je stále nemocný. Do galerie ale musí chodit oblečený, už se s tím smíři a rezignoval.

Sbírka Dr. Jaromíra Uhlíře, redaktora Národních Listů.

Vyvolávací cena
280 Kč (331 Kč)

305 Kč (360 Kč)

Karta s veršem.

Karta s veršem.

Datováno 16.V. 1926. Psáno na kartě 8,8 x 13 cm. Jedna strana modrým perem. Karta dříve nalepena.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

250 Kč (295 Kč)

Barokové oltáře.

(Bouda Cyril) Barokové oltáře.

Praha, Karel Janský, 1922. Hyperion svazek 12. OBr. s kresbou, kartonové pouzdro. 77 (2) s. Ilustrace Cyril Bouda. Celkem 615 výtisků, z toho 15 tištěno na ručním papíře, číslováno a podepsáno autorem.

Sáňka 221.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

225 Kč (266 Kč)

Der rote Handel droht !

Der rote Handel droht !

Knickerbocker, Hubert Renfro (1898 - 1949)

Berlin Ernst Rowohlt, 1931. OBr., pap. přebal, 200 (2) s. Obálka V. Fra. Urban. Ve frontispisu fotografie autora se Stalinovou matkou.

Papírový přebal opotřebován, na zadní straně dole kousek utržen.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Rudý obchod hrozí.

Rudý obchod hrozí.

Praha, Česká grafická unie, 1932. OBr., pap. přebal, 154 (3) s. Přeložil Jan Kaňka. Obálka Jos. Hesoun.

Vloemans 255.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

575 Kč (679 Kč)

14. 4. 2019 00:03

Rudý obchod láká.

Rudý obchod láká.

Praha, Česká grafická unie, 1932. OBr., 167 (2) s. Přeložil Jan Kaňka. Obálka Jos. Hesoun.

Vloemans 256.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

575 Kč (679 Kč)

14. 4. 2019 00:03

Jak dovedně užívat knih, hlavního nástroje vzdělávání.

(Ondriečka Karol) Jak dovedně užívat knih, hlavního nástroje vzdělávání.

Komenský, Jan Amos (1592 - 1670)

Zlín, emdé, b.d. OBr., fólie, 25 s. Přeložil prof. dr. Jaromír Kopecký. Ve frontispisu lept Karola Ondreičky signovaný tužkou. Jako předlohu použil výtvarník své exlibris, které získalo hlavní cenu v československé části mezinárodní soutěže Exlibris Comenius v roce 1991. Grafická úprava Miloslav Daříček. Tisk u příležitosti 400 let narození Jana Amose Komenského. Celkem 100 číslovaných a několik autorských výtisků na grafickém papíře Hollar. Část nákladu vázána v umělecké vazbě. Tento výtisk č. 18/100.

Výborný stav. Kniha získala Hlavní cenu Ministerstva kultury za Nejkrásnější českou knihu roku 1992.

Vyvolávací cena
2 000 Kč (2 363 Kč)

2 000 Kč (2 363 Kč)