Aukce

Smutný hlas.

(Bílek František) Smutný hlas.

Komenský, Jan Amos (1592 - 1670)

Vyškov, F. Obzina, 1946. Obzinovy tisky svazek 74. OBr., 51 s. Obálka a ilustrace František Bílek. Typografická úprava B. Souček. Doslov Arne Novák. Neudaný počet výtisků na ručním papíře.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

Neboť ví...

Neboť ví...

Kopta, Petr

Praha, Martin Dyrynk, 2018. Edice Slza svazek 32. OBr., volně vložené archy, XXV s. Dvě barevné litografie signované tužkou Pavel Roučka. Typografická úprava Martin Dyrynk. Za titulním listem věnování autora Martinovi Dyrynkovi. V tiráži podpis nakladatele. Soukromý tisk k novému roku. Celkem 220 ručně číslovaných výtisků na přírodním anglickém papíru Somerset Satin. Tento číslo 23.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)

500 Kč (591 Kč)

Dopis neznámé spisovatelce.

Dopis neznámé spisovatelce.

Krásnohorská, Eliška (1847 - 1926), Podlipská, Sofie (1833 - 1897)

Datováno V Praze 7/4 91. Psáno na dopisním papíře po jedné straně černým perem. Krásnohorská s Podlipskou žádají neznámou spisovatelku, aby připojila svůj podpis k ostatním. Obě podepsány. Podlipská ještě připisuje, aby tak adresátka učinila obratem a uvádí svou adresu.

Vyvolávací cena
700 Kč (827 Kč)

Paganini.

(Toyen) Paganini.

Kuhnert, Artur A. (1905 - 1958)

Praha, Rudolf Škeřík, 1931. Symposion svazek 57. Clpl. vazba s ražbou, zlacením, kapitálek. 253 (2) s. Přeložil Jaroslav Zaorálek. Ilustrace, vazba a typografická úprava Toyen. Ve frontispisu portrét Paganiniho. Kromě vydání na papíře Antik vyšlo 40 výtisků na ručním papíře Van Gelder číslovaných I - XL a 400 výtisků na domácím simili japanu číslovaných 1 - 400. Tento výtisk jeden ze 400, č. 93.

Bubla 3799. Ladman 39.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

Dopis s obálkou.

Dopis s obálkou.

Kvapil, Jaroslav (1868 - 1950)

Datováno V Praze dne 15.2. 1946. Psáno na dopisním papíře na stroji. Jedna strana, podpis černým perem. Vloženo v orig. obálce. Adresátka: Paní Božena Burešová v Brně, Otevřená 10. Na zadní straně Kvapilovo rozítko. Známka, prošlé poštou. Kvapil děkuje za dopis. Vzpomíná na zesnulého manžela paní Burešové a přeje jí, aby se dočkala všeho, na co se v dobách nesvobody těšili.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)

Legitimace Společnosti Musea království Českého v Praze.

Kvapil, František (1855 - 1925), Němec, Bohumil (1873 - 1966)

Legitimace Leontýny Mašínové. Správní rok 1915. Podepsáni: jednatel Bohumil Němec a pokladník František Kvapil. Podepsáni černým perem, razítko.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

Maldoror.

(Štyrský Jindřich, Teige Karel) Maldoror.

Lautréamont, Comte de (1846 - 1870)

Praha, Jan Fromek, 1929. Bibliofilská edice Odeonu svazek 8. OBr. s aplikovaným štítkem, 123 (2) s. Uspořádali Philippe Soupault a Karel Teige. Přeložili Jindřich Hořejší a Karel Teige. Dvanáct barevných ilustrací Jindřich Štyrský. Typografická úprava a obálka Karel Teige. Celkem 300 číslovaných výtisků, z toho čísla 1 - 25 ručně kolorována a podepsána malířem, čísla 26 - 50 tištěna na papíru holland Van Gelder a čísla 51 - 300 na papíru antik. Tento výtisk na antiku, č. 141.

Srp str. 274. Sáňka 1672.

Na sedmi stránkách vyznačena závadná místa. Jedná se buď o výtisk censury a nebo o výtisk určený k soudnímu jednání. Obálka mírně opotřebována.

Vyvolávací cena
25 000 Kč (29 538 Kč)

25 000 Kč (29 538 Kč)

Panna a cikán.

(Toyen) Panna a cikán.

Lawrence, D.H. (1885 - 1930)

Praha, Rudolf Škeřík, 1934. Symposion svazek 81. Clpl. vazba s aplikovaným štítkem na hřbetě, pap. obálka vevázána.  217 (1) s. Přeložila Hana Skoumalová. Obálka a ilustrace Toyen. Kromě vydání na papíře antik vyšlo 30 výtisků na papíře Cassiobury číslovaných I - XXX a 300 výtisků na domácím simili japanu číslovaných 1 - 300. Tento výtisk č. VII.

Bubla 3849. Ladman 188.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)

500 Kč (591 Kč)

Vesmír.

Vesmír.

Liesler, Josef (1911 - 1991)

Barevný dřevoryt 21 x 10,5 cm. Signováno a datováno vlevo dole tužkou Liesler 62.

Chagall VII, s. 144 - 146.

Vyvolávací cena
220 Kč (260 Kč)

220 Kč (260 Kč)

Poděkování a P.F. 1979 - 1999 Lumír Randýsek.

Liesler, Josef (1911 - 1991)

Arch papíru. Vlevo barevná litografie 12,4 x 8,7 cm signovaná a datovaná dole uprostřed tužkou Liesler 77. Vpravo tištěný text.

Chagall VII, s. 144 - 146.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

150 Kč (177 Kč)

Keltské pověsti.

Keltské pověsti.

Mabinogi,

Praha, Marketa Králová, 1984. OBr., pap. přebal, 19 s. Přeložil Jan Vilikovský. Čtyři lepty s akvatintou Marketa Králová. Všechny grafiky číslovány a signovány tužkou. Typografická úprava Jan Hrach. Celkem 50 číslovaných a 10 auzorkých tisků. Tento výtisk č. 3. Podpis Markety Králové v tiráži.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

775 Kč (916 Kč)

Máj.

Máj.

Mácha, Karel Hynek (1810 - 1836)

Praha, Erna Janská, 1927. Hyperion svazek 4. Clkož. vazba s ražbou, kapitálek, zlatá ořízka, pap. přebal, kartonové pouzdro. 89 (1) s. Text zrevidoval Dr. Fr. Krčma. Rytina ve frontispisu signovaná vpravo dole v desce Cyril Bouda. Vázal Antonín Tvrdý. Návrh vazby Cyril Bouda. Kromě obyčejného vydání vyšlo 50 číslovaných výtisků na ručním papíře. Tento výtisk nečíslován. Páté vydání.

Stejskal 81. Sáňka 963.

Hnědá varianta vazby. Výborný stav.

Vyvolávací cena
600 Kč (709 Kč)

900 Kč (1 063 Kč)

10. 4. 2022 20:03

Svědomím věků. I. V záři helénského slunce.

(vazba) Svědomím věků. I. V záři helénského slunce.

Machar, Josef Svatopluk (1864 - 1942)

Praha, F.  Šimáček, 1912. Clkož. vazba s ražbou a zlacením, zlatá ořízka, kapitálek. 238 (2) s. Vázal A. Malík. Signováno na předsádce.

Umělecká vazba.

Vyvolávací cena
650 Kč (768 Kč)

1 200 Kč (1 418 Kč)

Inteligence květin.

Inteligence květin.

Maeterlinck, Maurice (1862 - 1949)

Praha, Rudolf Škeřík, 1924. Symposion svazek 11. Clpl. vazba s ražbou a zlacením na hřbetě, kapitálek. 137 (1) s. Přeložil Jaroslav Zaorálek. Návrh vazby a titulní list Vincenc Beneš. Kromě vydání na papíře antik vyšlo 300 ručně číslovaných výtisků na papíře Japan Banzay, z nichž čísla 1 - 25 autor podepsal. Tento výtisk nečíslován.

Sáňka 955.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

Břichomluvec & Amazonka.

(Teige Karel) Břichomluvec & Amazonka.

Mařánek, Jiří (1891 - 1959)

Praha, A. Král, 1928. Sbírka dobré četby Brána. OBr., 77 (1) s. Obálka Karel Teige a Otakar Mrkvička. Ilustrace ve frontispisu František Muzika.

Primus 95. Vloemans 127. Srp str. 270.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)

2 900 Kč (3 426 Kč)

10. 4. 2022 20:02

Listy do vězení.

(vazba) Listy do vězení.

Masaryková, Garriqe Charlotta (1850 - 1923)

Praha, Vladimír Žikeš, 1948. Plpg. vazba, kapitálek, pap. obálka vevázána. 11 (3) s. Autor umělecké vazby neznámý. Ilustrace Mario Stretti. Doslov Vincenc Svoboda.

Umělecká vazba.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Mašek, Karel (1867 - 1922)

Datováno 31. srpna 1902. Datum opraveno Herrmannem na červenec. Psáno na dopisním papíře po čtyřech stranách černým perem. Mašek popisuje život Ignáce z Loyoly a vznik Tovaryšstva Ježíšova. Touto cestou  přeje Herrmannovi k svátku.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Mašek, Karel (1867 - 1922)

Datováno 3. IV. 06,  bez místa odeslání (Praha). Psáno na dopisním papíře po čtyřech stranách modrým perem. Na první straně Herrmannova poznámka modrou pastelkou: "do Dubrovníka". Mašek informuje Herrmanna o práci v redakci Švandy dudáka za doby jeho nepřítomnosti. Zmiňuje se o jeho synovi Daliborovi, chválí ho. Na závěr pozdravuje pana Chválu, se kterým je spisovatel na cestách.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Mašek, Karel (1867 - 1922)

Datováno Na bílou neděli, bez místa odeslání (Praha). Na první straně Herrmannova poznámka tužkou: "17/4 906 do Dubrovníka". Psáno na dopisním papíře po čtyřech stranám modrým perem. Mašek děkuje za dlouhý dopis. Informuje Herrmanna, jak vyřešil aférku v Národních listech, zmiňuje se o jednání se Scheinerem. Doporučuje Herrmannovi výlet na Korfu, kam by se rád sám podíval. Denně chodí k Chválům, zda nemají zprávy od Herrmanna. Na závěr líčí setkání s paní Herrmannovou a pozdravuje pana Chválu, se kterým je spisovatel na cestách.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

Smrt Pavla I.

Smrt Pavla I.

Merežkovskij, Dmitrij Sergejovič (1865 - 1941)

Praha, B. Minaříková, 1910. Knihovna slovanských autorů svazek devátý. OBr., 139 (3) s. Přeložil St. Minařík. Obálka, ilustrace a typografická úprava V.H. Brunner.

Sáňka 521.

Uvolněno ve hřbetě.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)