Aukce

Zlatá Praha. Ročník XXXI. Čísla 1. - 52.

Praha, J. Otto, 1914. Plkož. vazba s kresbou a zlacením, kapitálek, 624 (4) s. Redaktor textové části Vincenc Červinka. Redaktor obrazové části Viktor Oliva. Texty různých autorů, např. Jaroslav Vrchlický, Josef Thomayer, Helena Malířová, Karel Pichl, Karel Šípek aj. Barevné a čb. obrazové přílohy, čb. fotografie v textu.

Pozůstalost vládního rady Karla Rottera.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Velmi jemné vykládací karty věštkyně Lenormandové.

Vídeň, Ferd. Piatnik a synové, b.d. (přelom 19. - 20. století). Vykládací karty č. 55. Celkem 36 ks vykládacích karet v originálním kartonovém pouzdře. Rozměr 8,8 x 5,5 cm. Obsahuje Vysvětlení k vykládacím kartám slečny Lenormandové, 14 s.

Karty ve výborném stavu, kartonové pouzdro ušpiněno. Mademoiselle Lenormand (1772-1843) je dodnes považována za jednu z nejslavnějších věštkyň. Mezi její klientelu patřili například Robespierre či Napoleon.

Vyvolávací cena
700 Kč (827 Kč)

800 Kč (945 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:02

Čeští básníci a grafici Divadlu hudby.

(Lhoták Kamil, Janeček Ota, Švabinský Max) Čeští básníci a grafici Divadlu hudby.

Praha, kulturně-osvětový odbor umělecké oblasti Gramofonových závodů, n. p.,1958. 39. publikace edice. OBr., fólie, volně vložené listy, 42 (3)s. Úvod Jaroslav Šeda. Texty Kamil Bednář, František Branislav, Miloslav Beneš, Vladimír Holan, Jan Noha, Ladislav Stehlík, Vladimír Thiele, Vilém Závada. Litografie Max Švabinský, Josef Liesler, Jiří Švengsbír, Václav Sivko, Ota Janeček, Mario Stretti, Karel Müller, Kamil Lhoták, Jaroslav Lukavský. Věnováno k desátému výročí založení Divadla hudby. Na předsádce nalepeno exlibris Zdena a Miloš Čenských od Rastislava Michala. Celkem 800 výtisků.

Výborný stav, pouze  fólie poškozena.

Vyvolávací cena
1 000 Kč (1 182 Kč)

1 000 Kč (1 182 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Antické povídky.

Antické povídky.

Brno, Jan V. Pojer, 1930. Atlantis svazek 6. OBr., 101 (6) s. Přeložil Ferdinand Stiebitz. Obálka, ilustrace a typografická úprava Hana Dostalová. Na předsádce nalepeno Ex libris Dr. J. J. Celkem 350 výtisků, z toho čísla 1 - 50 tištěna na ručním papíře van Gelder, čísla 51 - 150 na tuzemském japanu a čísla 151 - 350 na antiku. Tento výtisk č. 26.

Bubla 2228.

Uvolněno ve hřbetě.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

150 Kč (177 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Petroniovy satiry.

Petroniovy satiry.

Praha, Ludvík Bradáč, 1923. OBr. potažená pergamenovým papírem, 249 (2) s. Přeložil Karel Hrdina. Ilustrace za titulním listem reprodukována podle Hypnerotomachia Polifili, Aldus Manutius 1499. Vazba a typografická úprava Ludvík Bradáč. Celkem 1000 výtisků, z toho 200 na ručním papíře Zanders, zbytek na strojovém rýhovaném. Tento výtisk na strojovém papíře.

Sáňka 1029.

Papír na hřbetě popraskán.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Vysvědčení o zkoušce ze dne 7.  července 1913 v Praze a Vůdčí list vydaný v Poličce 10. července 1913.

Oba doklady v člkož. obalu, fotografie, kolky, razítka. Vysvědčení o zkoušce a Vůdčí list pro pana Rudolfa Svobodu, který složil zkoušku ve voze Laurin Klemet a je oprávněn k řízení osobních automobilních vozů s benzinovým motorem.

Vyvolávací cena
180 Kč (213 Kč)

180 Kč (213 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:03

List tovaryšský.

(hodinářství) List tovaryšský.

Tovaryšský list pro Rudolfa Svobodu vydaný v Poličce dne 1/7 1915. Obor hodinářský. Vydalo představenstvo Společenstva živností stavebních. Podepsán starosta Poličky a vyučitel. Razítko, kolek. Vloženo v clpl. deskách se zlacením.

Na deskách skvrna.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

481 Kč (568 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:06

Galantní paměti pana Pierra de Bourdeille seigneura de Brantóme.

(erotika) Galantní paměti pana Pierra de Bourdeille seigneura de Brantóme.

Praha, Zdeněk Nožička, 1926. Rajská zahrada svazek první. Clpl. vazba s ražbou a zlacením, 88 (4) s. Ilustrace, grafická úprava a vazba Zdeněk Guth. Celkem 300 číslovaných výtisků, z toho prvních 150 na hollandu, zbytek na similijapanu. Výtisky číslo 1 - 100 svázali do celokožené vazby Zdeněk a Jan Nožička. Tento výtisk č. 203.

Vyvolávací cena
350 Kč (414 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Fénixovo hnízdo.

(Čápová Hana) Fénixovo hnízdo.

Praha, Supraphon 1991. Polyhymnia svazek 65. Lyra Pragensis svazek 99. OBr., fólie, 80 (1) s. Sonety Shakespearových předchůdců a současníků. Pět barevných kombinovaných technik signovaných tužkou Hana Čápová. Typografická úptrava Vladimír Viener. Přeložil Zdeněk Hron. Část nákladu vázána v umělecké vazbě Miroslava Janoty. Slepotiskové razítko nakladatelství v tiráži. Celkem 200 výtisků na ručním papíře z Velkých Losin. Tento výtisk nečíslován.

Pozůstalost knihvazače Miroslava Janoty. Kniha má nepůvodní papírovou obálku a fólii, je oříznuta a připravena k vazbě. Pan Janota umělecké vazby nevytvořil.

Vyvolávací cena
2 400 Kč (2 836 Kč)

2 600 Kč (3 072 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Zlatá Praha. Ročník XXXIII. Čísla 1. - 52.

Praha, J. Otto, 1916. Plkož. vazba s kresbou a zlacením, kapitálek, 624 s. Texty různých autorů, např. Sova Antonín, Guth Jarkovský aj.  Barevné a čb. obrazové přílohy, čb. fotografie v textu.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Hlava ženy z profilu.

Hlava ženy z profilu.

Anderle, Jiří (1935)

Barevný lept 4,8 x 3,5 cm. Signováno dole uprostřed tužkou, nedatováno. Liost č. 78/200. Grafický list č. 562. Slepotiskové razítko Lyry Pragensis dole uprostřed.

Chagall I., str. 41.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

800 Kč (945 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Ypsilon a Evangelina.

(Lhoták Kamil) Ypsilon a Evangelina.

Bednář, Kamil (1912 - 1972)

Praha, Československý spisovatel pro Spolek českých bibliofilů, 1965. OBr., fólie, volně vložené archy, 55 (2) s. Pět litografií s podtiskem Kamil Lhoták. Typografická úprava Václav Křivka. Neprodejná prémie pro členy SČB na rok 1964. Celkem 600 výtisků na čerpaném maršovském velínu.

Bubla 5627. Šteffek 371.

Vynikající stav.

Vyvolávací cena
4 500 Kč (5 317 Kč)

5 900 Kč (6 971 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Hlava dívky s květinou.

Hlava dívky s květinou.

Bednářová, Eva (1937 - 1986)

Barevná kombinovaná technika 4,9 x 3,4 cm. Signováno a datováno tužkou vpravo dole E Bednářová 79. List č. 43/200. Slepotiskové razítko Lyry Pragensis dole uprostřed.

Chagall I., str. 117 - 118.

Vyvolávací cena
50 Kč (59 Kč)

150 Kč (177 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Ukřižování.

Ukřižování.

Beheim-Schwarzbach, Martin (1900 - 1985)

Brno, Jan V. Pojer, 1941. Atlantis svazek 52. OBr., 77 s. Přeložil Miloš Bukvář. Reprodukce dřevorytů z norimberského prvotisku Ant. Koberga z roku 1491. Typografie Oldřich Menhart. Celkem 350 výtisků. Výtisky č. 1 - 50 tištěny na ručním papíře Zerkall, výtisky č. 51 - 350 na velínu. Tento výtisk č. 147 A.

Bubla 2345.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Slezské písně.

(autogram) Slezské písně.

Bezruč, Petr (1867 - 1958)

Brno, Nový Lid, 1928. Clpl. vazba se zlacením, kapitálek, 178 s. Na titulním listě bar. dřevoryt Kaktus od O. Petra. V textu portrét autora. Na patitulu verš autora psaný černým perem, signovaný a datovaný 19. XI. 28. Za titulním listem verš psaný černým perem, opět rukopis Petrra Bezruče. Kromě běžného vydání vyšlo 100 číslovaných výtisků na ručním italském papíře Fabriano. Tento výtisk nečíslován. V knize nalepeny na zadní předsádce výstřižky z novin.

Sáňka 1254.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

375 Kč (443 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Bez obav.

(autogram) Bez obav.

Biebl, Konstantin (1898 - 1951)

Praha, Československý spisovatel, 1951. České básně svazek 102. Clpl. vazba s ražbou, 251 (4) s. Obálka a návrh vazby Zdeněk Sklenář. Typografická úprava Josef Hanzl. Na patitulu věnování Konstantina Biebla s datem 5/VII. 1951.

První vydání. Hřbet vyšisován.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

860 Kč (1 016 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Zvěřinec.

(Štyrský Jindřich) Zvěřinec.

Böhnel, Miroslav Bedřich (1886 - 1962)

Praha, Sfinx, B. Janda, 1933. Nové cíle svazek 569. OBr., 351 (1) s. Obálka Jindřich Štyrský. Druhé vydání.

Velmi dobrý stav. Malé trhlinky ve hřbetě.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Vyznamenaný.

Vyznamenaný.

Born, Adolf (1930 - 2016)

Barevná litografie s podtiskem 5 x 3,8 cm. Signováno vpravo dole tužkou, nedatováno. List č. 75/200. Slepotiskové razítko Lyry Pragensis dole uprostřed.

Chagall I., str. 194 - 195.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)

1 050 Kč (1 241 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00

Malířka.

Malířka.

Born, Adolf (1930 - 2016)

Barevná litografie s podtiskem 5 x 3,5 cm. Signováno vpravo dole tužkou, nedatováno. List č. 77/200. Slepotiskové razítko Lyry Pragensis dole uprostřed.

Chagall I., str. 194 - 195.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)

1 750 Kč (2 068 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:04

Ex Libris SSPE.

Ex Libris SSPE.

Born, Adolf (1930 - 2016)

Barevná serigrafie 5 x 3,5 cm. Signováno vpravo dole tužkou, nedatováno. List č. 87/200. Slepotiskové razítko Lyry Pragensis dole uprostřed.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

1 150 Kč (1 359 Kč)

17. 5. 2024 10:00
19. 5. 2024 22:00