Aukce

Josef Váchal.

Josef Váchal.

Praha, Argestea, 1994. OBr., karton, 491 s. Sestavili Michal Ajvar, Petr Hruška, Josef Kroutvor a Jan Pelánek. Grafická úprava Michal Slejška. Barevné a černobílé fotografie v textu a přílohách. Kniha vyšla u příležitosti výstavy Josefa Váchala v Galerii Rudolfinum 9.12. 1994 - 19.2. 1995. Kromě běžného vydání vyšlo pět výtisků na obzvlášť silném papíru.

Vyvolávací cena
6 000 Kč (7 089 Kč)

Pamětní list tělocvičné jednoty Sokol na Král. Vinohradech. O stavbě sokolovny v Riegrových sadech.

Praha, Tělocvičná jednota Sokol, b.d. OBr., 33 (6) s. Napsal Ing. Zbyněk Jirsák. Obrazová část akad. arch. František Marek a František Řehulka. Černobílé fotografie  a ilustrace v textu.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

První hořická ročenka 1938.

První hořická ročenka 1938.

Hořovice, Musejní spolek, 1938. OBr., 77 (10) s. Redakce Václav Čepelák a Ferdinand K. Habětín. Obálka, grafická úprava a ilustrace Miloslav Troup.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

První česká vzájemná pojišťovna

Praha, Česká vzájemná pojišťovna, 1928. Plpl. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek, 177 (24) s. + 35 (1) s. Sestavil generální ředitel JUDr. Petr Čech. Návrh vazby František Kysela. Černobílé fotografie v textu, jedna barevná obrazová příloha. Vydáno ke 100 výročí pojišťovny.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

Ohlas soudobé inženýrské práce.

Praha, Odbor spolku československých inženýrů, 1930. Clpl. vazba s ražbou, kapitálek. 358 s. Uspořádal Ing. Dr. Josef Stocký. Jedna barevná příloha, čb. fotografie v textu. Sborník vydaný k X. sjezdu československých inženýrů v Praze.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)

Magnum.

Magnum.

New York, Thames & Hudson, 2010. OBr., karton, 568 s. Uspořádala Brigitte Lardinois. Texty různých autorů. 413 barevných a čb. fotografií.

Vyvolávací cena
700 Kč (827 Kč)

Originální raznice hřbetu vazby.

Raznice hřbetu ke knize Literární zápisník Karla Hynka Máchy z let 1833 - 1835. Praha, Erna Janská, 1923. Hyperion svazek 16. Návrh vazby Byril Bouda. Vázal Antonín Tvrdý.

Unikát.

Vyvolávací cena
800 Kč (945 Kč)

800 Kč (945 Kč)

Raznice hřbetu ke knize Guérin, Maurice de: Kentaur a bakchantka. Praha, Člun, 1913. Hyperion svazek 2. Vázal Ludvík Bradáč.

Unikát.

Vyvolávací cena
800 Kč (945 Kč)

800 Kč (945 Kč)

Portugalské listy.

(vazba, miniatura) Portugalské listy.

Praha, Arthur Novák, 1921. Clkož. vazba s ražbou a zlacením, zlatá ořízka, 69 (1) s. Přeložil Otto Elexhauser.

Miniatura.

Vyvolávací cena
140 Kč (165 Kč)

Fénixovo hnízdo.

(Čápová Hana) Fénixovo hnízdo.

Praha, Supraphon 1991. Polyhymnia svazek 65. Lyra Pragensis svazek 99. OBr., fólie, 80 (1) s. Sonety Shakespearových předchůdců a současníků. Pět barevných kombinovaných technik signovaných tužkou Hana Čápová. Typografická úptrava Vladimír Viener. Přeložil Zdeněk Hron. Část nákladu vázána v umělecké vazbě Miroslava Janoty. Slepotiskové razítko nakladatelství v tiráži. Celkem 200 výtisků na ručním papíře z Velkých Losin. Tento výtisk č. 123/200.

Vyvolávací cena
2 800 Kč (3 308 Kč)

4 400 Kč (5 199 Kč)

10. 4. 2022 20:04

Sethos.

(Kristofori Jan) Sethos.

Praha, Nadace Lyry Pragensis, 1996. Polyhymnia svazek 79. Publikace v edici Lyry Pragensis sv. 231. OBr., fólie. 61 s. Přeložil Tomáš Vondrovic. Šest barevných litografií, z toho pět celostránkových signovaných tužkou Jan Kristofori. Typografická úprava Vladimír Viener. Celkem 200 výtisků na holandském papíře van Gelder. Tento výtisk č. 122/200. Část nákladu vázána v umělecké vazbě Jany Přibíkové.

Vyvolávací cena
1 100 Kč (1 300 Kč)

1 400 Kč (1 654 Kč)

Život starých Chodů.

Život starých Chodů.

Aleš, Mikoláš (1851 - 1912)

Praha, Rudolf Březina, 1920. OBr., nestr. (10 s.). Titulní list Karel Štapfer. Reprodukce kreseb Mikoláše Alše. Originály zapůjčil Míla Trnka. Neudaný počet výtisků.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

Holoubek.

Holoubek.

Antonová, Alena (1930)

Lept 25,8 x 16,8 cm. Signováno a datováno vpravo dole tužkou A. Antonová 80. List č. 12,/60.

Chagall I., str. 46 - 47.

Vyvolávací cena
280 Kč (331 Kč)

280 Kč (331 Kč)

Žaltář krále Davida.

(autogram) Žaltář krále Davida.

Babler, Otto František (1901 - 1984)

Olomouc, Spolek pro ochranu zvířat, b.d. (1936). OBr., nestr. (3) s. Ilustrace Milada Marešová. V tiráži podpis autora. Celkem 98 nečíslovaných výtisků.

Bubla 2265.

Druhá strana obálky ušpiněna.

Vyvolávací cena
70 Kč (83 Kč)

Cesta do  neznáma.

(Toyen) Cesta do neznáma.

Baring, Maurice (1874 - 1945)

Praha, Rudolf Škeřík, 1936. Symposion svazek 91. Clpl. vazba s ražbou a zlacením, 473 (1) s. Přeložili J. Čep a T. Vodička. Titulní list a návrh vazby Toyen. Kromě vydání na papíře antik vyšlo 20 výtisků na anglickém papíře Croxley číslovaných I - XX a 250 výtisků na domácím simili japanu číslovaných 1 - 250. Tento výtisk nečíslován.

Bubla 2289. Ladman 279.

Hřbet vyšisován, chybí kapitálek.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

200 Kč (236 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Benešovský-Veselý, Jan Václav (1853 - 1904)

Datováno V Praze, 30. prosince, 1899. Psáno na dopisním papíře po třech stranách černým perem. Benešovský-Veselý vysvětluje Herrmannovi, proč nenapsal článek na obranu Švandy dudáka. Měl termín od Topiče. Je rád, že aféra s časopisem je u konce a přeje "Švandovi" jen to nejlepší. Na závěr přeje k Novému roku.

Vyvolávací cena
225 Kč (266 Kč)

Orlík, syn Napoleonův. Román života.

(Teige Karel) Orlík, syn Napoleonův. Román života.

Bibl, Viktor (1870 - 1947)

Praha, František Borový, 1933. Knihy dalekých autorů svazek 74. OBr. Přeložili František Feigel a Alice Schiffová. Typografická úprava a obálky Karel Teige. Kromě běžného vydání vyšlo 50 číslovaných výtisků na křídovém papíru. Tento výtisk nečíslován. Celkem 22 sešitů v ochranných plastových obalech, adjustace pro výstavu.

Srp str. 277.

Sešity byly vystaveny na výstavě Karla Teigeho v Olomouci, Praze a Plzni v roce 2009. Výborný  stav.

Vyvolávací cena
1 000 Kč (1 182 Kč)

3 300 Kč (3 899 Kč)

Zlom.

(Teige Karel) Zlom.

Biebl, Konstantin (1898 - 1951)

Praha, Jan Fromek, 1928. Odeon svazek 46. OBr., 64 s. Čtyři typomontáže na žlutém papíru, typografie, obálka a návrh vazby Karel Teige. Vázal J. Tvrdý. Kromě běžného vydání vyšlo 100 číslovaných výtisků na ručním holandském papíře Van Gelder, z toho čísla 1 - 20 jsou ručně kolorovány. Tento výtisk nečíslován.

Primus 79. Vloemans 115. Srp Str. 272 Sáňka 1265.

Hřbet vyšisován.

Vyvolávací cena
7 500 Kč (8 861 Kč)

Balon za stromem.

Balon za stromem.

Bím, Tomáš (1946)

Barevná litografie 19 x 14,3 cm. Signováno a datováno vpravo dole tužkou Tomáš Bím 77. List č. 75/80.

Chagall I, str. 165 - 166.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)

750 Kč (886 Kč)

Pozvánka na setkání přátel Krásných umění.

Bím, Tomáš (1946)

Barevná litografie 28 x 19,3 cm. Nesignováno, nedatováno. Rok 1977.

Chagall I, str. 165 - 166. Dvořák 494.

Vyvolávací cena
350 Kč (414 Kč)

350 Kč (414 Kč)