Aukce

Ladislav Klíma filosof - básník.

Praha, Jan Pohořelý, 1948. Clpl. vazba, pap. přebal, 124 (3) s. Uspořádali Karel Bodlák a Rudolf Vápeník. Ve frontispisu foto Klímy z roku 1927 od K. Jičínského. Návrh obálky Oldřich Kavka. Typografická úprava Rudolf Hála.

První vydání. Výborný stav.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)

500 Kč (591 Kč)

Člověk Jindřich Svoboda. Knihař.

(exlibris, autogramy) Člověk Jindřich Svoboda. Knihař.

Brno, Bohumil Ill, 2008. OBr, volně vložené archy, 104 (2) s. Texty a vzpomínky různých osobností. Pod některými texty podpisy autorů, např. Ludvík Kundera, Jiří Šindler, Karel Zeman, Dalibor Chatrný, J.H. Kocman, Jiří Fogl, Eliška Čabalová, Jan M. Tomeš aj. Sestavil Bohumil Ill. Černobílé obrazové přílohy, ilustrace v textu. Na vazbě uchyceny tři exlibris: Ex libris Jindřich a Olga Svobodovi od Oldřicha Menharta, Ex Libris O. Svoboda  od Jindřicha Svobody a Ex libris Olga Svoboda od Eduarda Miléna. Poslední ex libris signováno tužkou. Vydáno u příležitosti nedožitých 99 narozenin Jindřicha Svobody. Celkem 200 výtisků, z toho 59 číslovaných. Tento výtisk jeden z nich, č. XI/LIX.

Výborný stav. Z pozůstalosti knihvazače Miroslava Janoty.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

725 Kč (857 Kč)

23. 10. 2022 20:02

Afrika snů a skutečnosti. Z cestovního deníku J. Hanzelky a M. Zikmunda.

(augram) Afrika snů a skutečnosti. Z cestovního deníku J. Hanzelky a M. Zikmunda.

Zlín, Klub H+Z, občanské sdružení & Muzeum jihovýchodní Moravy, 2004. Leporelo. Nestr. (11s.). Vloženo v originální obálce s razítkem Miroslava Zikmunda. Známky, prošlé poštou. Uspořádali Josef Ruszelák a Miroslav Zikmund. Ilustrace František Přikryl. Čb. fotografie z archivu Hanzelky a Zikmunda. Grafická úprava Josef Ruszelák. U titulu věnování Miroslava Zikmunda ze 7. 3. 2005.

Z pozůstalosti knihvazače Miroslava Janoty. Výborný stav.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

EXL PF ETC. Josef Dudek.

EXL PF ETC. Josef Dudek.

Olomouc, OV SSM, 1983. Editio 13. OBr., pap. přebal, fólie. 38 (4) s. Text dr. Vilém Stránský. Překlad do němčiny Jan Hrdlička. V příloze 13 orig. grafických listů, leptů a leptů s akvatintou od Josefa Dudka. Vše signováno a číslováno tužkou. 7 reprodukcí děl v příloze. Celkem 150 výtisků, z toho 120 číslovaných. Tento výtisk č. 108. Neprodejné.

Vyvolávací cena
1 800 Kč (2 127 Kč)

Mabinogi. Keltské pověsti II.

(Králová Marketa) Mabinogi. Keltské pověsti II.

Praha, Marketa Králová, 1985. OBr., pap. přebal, 14 s. Přeložil Jan Vilikovský. Čtyři barevné lepty s akvatintou Marketa Králová. Všechny grafiky číslovány a signovány tužkou. Typografická úprava Jan Hrach. Podpis výtvarnice v tiráži. Celkem 50 číslovaných a 10 autorských výtisků. Tento výtisk č. 3.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

525 Kč (620 Kč)

Mabinogi. Keltské pověsti III.

(Králová Marketa) Mabinogi. Keltské pověsti III.

Praha, Marketa Králová, 1986. OBr., pap. přebal, 14 s. Přeložil Jan Vilikovský. Čtyři barevné lepty s akvatintou Marketa Králová. Všechny grafiky číslovány a signovány tužkou. Typografická úprava Jan Hrach. Podpis výtvarnice v tiráži. Celkem 50 číslovaných a 10 autorských výtisků. Tento výtisk č. 3.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

525 Kč (620 Kč)

Mabinogi. Keltské pověsti IV.

(Králová Marketa) Mabinogi. Keltské pověsti IV.

Praha, Marketa Králová, 1986. OBr., pap. přebal, 19 s. Přeložil Jan Vilikovský. Čtyři barevné lepty s akvatintou Marketa Králová. Všechny grafiky číslovány a signovány tužkou. Typografická úprava Jan Hrach. Podpis výtvarnice v tiráži. Celkem 50 číslovaných a 10 autorských výtisků. Tento výtisk č. 3.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

600 Kč (709 Kč)

Dílo Karla Hynka Máchy.

(Obrtel Vít) Dílo Karla Hynka Máchy.

Praha, Rudolf Škeřík, 1929. Plejada svazek 9. Clpl, vazba s ražbou a zlacením, kapitálek, 142 (5) s. Uspořádal Albert Vyskočil. Vazba Vít Obrtel. Kromě výtisků na papíře Antikí vyšlo 50 výtisků na ručním papíře Van Gelder číslovaných I - L a 300 výtisků na domácím Simili japanu číslovaných 1 - 300. Tento výtisk na Antiku.

Sáňka 1759.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Alfred Jarry.

(Obrtel Vít) Alfred Jarry.

Praha, Rudolf Škeřík, 1930. Prokletí básníci svazek 5. Clpl. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek, 292 (3) s. Ve frontispisu reprodukce básníkova portrétu od Cazalse z roku 1897. Vazba Vít Obrtel. Kromě vydání na papíře Antik vyšlo 50 výtisků na pap. van Gelder číslovaných I - L a 250 výtisků na simili japanu číslovaných 1 - 250. Tento výtisk na Antiku.

Bubla 3499.

Hřbet vyšisován.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)

Gérard de Nerval. Díl I.

Gérard de Nerval. Díl I.

Praha, Rudolf Škeřík, 1930. Prokletí básníci svazek 6. Clkož. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek, 237 (2) s. Vybral a přeložil Vilém Závada. Prózu přeložil Jaroslav Zaorálek. Ve frontispisu reprodukce Seigneurova medailonu s portrétem Nervala z roku 1831. Na předsádce nalepeno exl libris Architekt Dr. Techn. O. Bureš. Vazba Jan Nový. Kromě vydání na papíře Antik vyšlo 50 výtisků na pap. van Gelder číslovaných I - L a 300 výtisků na simili japanu číslovaných 1 - 300. Tento výtisk č. 1 !

Vyvolávací cena
1 200 Kč (1 418 Kč)

Gérard de Nerval. Díl II.

Gérard de Nerval. Díl II.

Praha, Rudolf Škeřík, 1930. Prokletí básníci svazek 7. Clpl. vazba s ražbou, kapitálek, 302 (1) s. Ve frontispisu portret autora. Vazba a typografická úprava Jan Nový. Kromě vydání na papíře Antik vyšlo 50 výtisků na pap. van Gelder číslovaných I - L a 300 výtisků na simili japanu číslovaných 1 - 300. Tento výtisk č. 192.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

Max Jacob.

Max Jacob.

Praha, Rudolf Škeřík, 1932. Prokletí básníci svazek 11. Clpl. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek, 63 s. Přeložil Svatopluk Kadlec. Ve frontispisu portrét básníka. Typografická úprava a vazba Jan Nový. Kromě vydání na papíře Antik vyšlo 40 výtisků na holandském papíře Van Gelder číslovaných I - XL a 300 výtisků na simili japanu číslovaných 1 - 300. Tento výtisk na Antiku.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

Villon.

(Obrtel Vít) Villon.

Praha, Rudolf Škeřík, 1927. Prokletí básníci svazek 1. OBr., 114 s. Překlad a doslov Otokar Fischer. Obálka Vít Obrtel. Na obálce a uvnitř knihy použity reprodukce kreseb z 1. vydání Villonovy poezie z roku 1489. Typografická úprava Method Kaláb. Kromě vydání na papíře Antik vyšlo 50 číslovaných výtisků na papíře Van Gelder a 200 číslovaných výtisků na papíře Japan Banzay. Tento výtisk č. 181.

Sáňka 2120.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

300 Kč (354 Kč)

Jehan Rictus.

Jehan Rictus.

Praha, Rudolf Škeřík, 1929. Prokletí básníci sv. 3. Clpl. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek, 59 (2) s. Přelložil Jindřichj Hořejší. Ve frontispisu dřevoryt od Antoinea-Pierra Galliena, portrét spisovatele. Vazba Vít Obrtel. Kromě vydání na papíře Antik vyšlo 50 výtisků na pap. Van Gelder číslovaných I - L a 400 výtisků na papíře Japan Banzay číslo.vaných 1 - 400. Tento výtisk č. 383.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

Method Kaláb. Mistr typograf.

(Svolinský Karel) Method Kaláb. Mistr typograf.

Brno, Blok, 1967. Clpl.vazba s kresbou, pap. přebal, 166 (1) s. + 51 čb. příloh. Napsali Method Kaláb, Pravoslav Kneidl, Bohumír Lifka, René Murat a Miloslav Novotný. Text český, anglický a ruský. Přeložili Eugen Pochitonov a František Kirschner. Grafická úprava, obálka a vazba Karel Svolinský. Fotografie František Illek a Josef Novák.

Na obalu trhlinky. První vydání.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

Štyrský a Toyen.

Štyrský a Toyen.

Praha, Fr. Borový, 1938. Clpl. vazba, 200  s. Úvod Vítězslav Nezval. Doslov Karel Teige. Černobílé obrazové přílohy. Vložena první strana obálky.

Vyvolávací cena
8 000 Kč (9 452 Kč)

Pozvánka na výstavu Jana Zrzavého.

(Seifert Jaroslav) Pozvánka na výstavu Jana Zrzavého.

Arch papíru. Pozvánka na výstavu Jan Zrzavý obrazy a kresby 1963 - 1965 v Kabinetu architektury v Praze. Výstavu zahájil dne 13. května 1965 Jaroslav Seifert. Podpis Jaroslava Seiferta modrým perem.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

Dvakrát pro přátele.

Dvakrát pro přátele.

Antošová, Svatava (1957)

Praha, Spolek českých bibliofilů, 1991. Pupilla svazek 6. OBr., volně vložené archy, 17 (1) s. Ilustrace signovaná tužkou Jiří Staněk. Typografie Martin Dyrynk. V tiráži podpis autorky a typografa. Celkem 250 číslovaných a autory podepsaných výtisků na ručním velkolosínském papíře. Tento výtisk č. 204.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

200 Kč (236 Kč)

Růženka.

(Komárek Vladimír) Růženka.

Apollinaire, Guillaume (1880 - 1918)

Bez údajů. OBr., volně vložené listy, nestr. (1) s. Překlad a typografická úprava Jaroslav Bránský. Ve frontispisu serigrafie od Vladimíra Komárka signovaná tužkou. Kaligrafoval Miroslav Ultmann. Vydáno ke stému výročí narození básníka. Výtisk č. 86/100.

Obálka vyšisována.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

100 Kč (118 Kč)

Zóna.

(Anderle Jiří, autogramy) Zóna.

Praha, Martin Dyrynk, 1993. Slza svazek XXI. OBr., volně vložené archy, 21 s. Překlad Pavel Chalupa. Diptych leptů signovaný tužkou Jiří Anderle. Typografie Martin Dyrynk. Poznámka signovaná tužkou Michal Novotný. Za titulním listem ručně psaný verš od Pavla Chalupy. V tiráži podepsán Martin Dyrynk. Soukromý tisk k Novému roku 1994. Celkem 230 číslovaných výtisků na velkolosínském čerpaném papíře. Tento výtisk č. 184.

Vyvolávací cena
2 500 Kč (2 954 Kč)

4 600 Kč (5 435 Kč)

23. 10. 2022 20:04