Aukce

Ave bibliofile ! Ave exlibristo !

Bez údajů. OBr., volně vložené listy, nestr. (20 s.). Texty Emmerich Al. Hruška a Max Forejt. Dřevoryt na obálce Emmerich A. Hruška. V přílohách reprodukce exlibris E.A. rušky - 2x dřevoryt Anna Macková, dřevoryt Josef Váchal, linoryt Vítězslav Fleissig, linoryt E.A. Hruška, zinkografie Adolf Petříček a Otakar Hůrka. Na patitulu portrét E.A. Hrušky od Jaroslava Procházky. Neudaný počet výtisků.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

Proroctví malé Johanky.

Proroctví malé Johanky.

Stará Říše na Moravě, Antonín Ludvík Stříž, 1915. Dobré dílo svazek 20. OBr., 49 (1) s. Přeložil Otto Albert Tichý. Dvoubarevné iniciály, anonymní. Celkem 700 nečíslovaných výtisků, z toho 80 na ručním papíře. Tento výtisk jeden z 80.

Sáňka 593.

Obálka opotřebována.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

150 Kč (177 Kč)

Jana Amosa Komenského Písně některé nábožné.

(Bílek František) Jana Amosa Komenského Písně některé nábožné.

Praha, Karel Reichl, 1928. Špalíček svazek III. Clkož. vazba s ražbou, kapitálek, zlatá ořízka, kartonové pouzdro. 104 (4) s. Vazba a čtyři litografie František Bílek. Vázal Antonín Tvrdý. Typografická úprava František Tichý. Celkem 1125 výtisků, z toho č. I - XXV tištěna na ručním papíře Zanders, čísla č. 1 - 100 na imitaci japonu, zbytek na antiku. Čísla I - XXV a 1 - 100 číslována a podepsána výtvarníkem. Tento výtisk na antiku, nečíslován.

Sáňka 1633.

Vyvolávací cena
600 Kč (709 Kč)

600 Kč (709 Kč)

K šedesátce Aloisu Moravcovi.

(autogramy) K šedesátce Aloisu Moravcovi.

Bez údajů. OBr., karton, pap. obálka vevázána, kartonové pouzdro. Nestr. (4 s.). Ilustrace, portret Aloise Moravce, Cyril Bouda. Pod ilustrací věnování malíře Antonínu Tvrdému. Za textem podpis autora. Neudaný počet výtisků.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

Ladislav Zívr.

Ladislav Zívr.

Hradec Králové, Kruh, 1971. Ars svazek 10. OBr., volně vložené listy, 8 (4) s. textu + 6 litografií signovaných tužkou Ladislav Zívr, jedna datována. Text Jaromír Zemina. Celkem 400 výtisků.

První vydání.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)

1 400 Kč (1 654 Kč)

Voják.

Voják.

Aleš, Mikoláš (1851 - 1912)

Originální kresba černým perem 6,4 x 5,8 cm. Signováno iniciálou vpravo uprostřed. Nedatováno. Pasparta.

Toman I, str. 10 - 13.

Vyvolávací cena
2 500 Kč (2 954 Kč)

2 500 Kč (2 954 Kč)

Tak mluvil Wolker.

Tak mluvil Wolker.

Antar, (1908 - 1955)

Praha, Josef Fischer, 1934. Edice Slunce svazek 4. OBr., 47 (1) s.

Na zadní nstraně obálky flek od pera.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Abc dyalektyckého materializmu.

Antar, (1908 - 1955)

Praha, Isav, 1931. Edyce Slunce č. 1. OBr., 40 s.

Na zadní straně obálky skvrna.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Tři básně ze sbírky Alkoholy.

(Čechová Olga) Tři básně ze sbírky Alkoholy.

Apollinaire, Guillaume (1880 - 1918)

Bez místa vydání, František Pultr, 1974. OBr., volně vložené listy, nestr. (13 s.). Přeložil Petr Kopta. Ve frontispisu dřevoryt Olgy Čechové signovaný a datovaný tužkou. Novoroční tisk. Celkem 120 výtisků na biblovém papíru. Tento výtisk č. 32.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

Prsy Tiresiovy. Nadrealistické drama o dvou jednáních s prologem.

(Teige Karel) Prsy Tiresiovy. Nadrealistické drama o dvou jednáních s prologem.

Praha, Jan Fromek, 1926. Odeon svazek 15. OBr., 71 (1) s. Čtyři ilustrace Josef Šíma. Překlad Jaroslav Seifert. Obálka, titulní list a grafická úprava Karel Teige. Celkem 1000 číslovaných výtisků, tento výtisk č. 898.

Primus 36. Srp 152 a 153. Vloemans 61.

Vyvolávací cena
3 200 Kč (3 781 Kč)

Zavražděný básník.

(Teige Karel) Zavražděný básník.

Praha, Ot. Štorch-Marien, 1925. Edice Aventinum. Knihy dnešku svazek 11. OBr., 84 (1) s. Překlad M. Šraml a Jaroslav Seifert. Obálka a grafická úprava Karel Teige. Obálka spolu s Otakarem Mrkvičkou. Celkem 2000 výtisků, z toho 50 tištěno na ručním papíře a číslováno. Tento výtisk nečíslován.

Sáňka 718. Primus 257. Srp str. 269.

V dolní části hřbetu malá trhlinka.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

Dopisy pro Madeleinu a Lou.

(Vychodilová Olga) Dopisy pro Madeleinu a Lou.

Zlín, emdé, b.d. (2000). OBr., volně vložené archy, fólie. 21 s. Přeložil Adolf Kroupa a Milan Kundera. Tři barevné lepty signované tužkou Olga Vychodilová. Grafická úprava Josef Cipra. Tisk k 120. výročí básníkova narození. Celkem 100 číslovaných výtisků a několik autorských na grafickém papíře Hollar. Část nákladu vázána v umělecké vazbě. Tento výtisk E.A.

Vyvolávací cena
1 300 Kč (1 536 Kč)

1 300 Kč (1 536 Kč)

Pražský chodec.

(Melan Petr) Pražský chodec.

Zlín, emdé, b.d. OBr., fólie, 25 (2) s. Přeložil PhDr. Jaroslav Bránský. Barevná kombinovaná technika signovaná tužkou Petr Melan. Grafická úprava Miloslav Daříček. Tisk u příležitosti 90. výročí návštěvy Prahy básníkem a vzniku povídky Pražský chodec. Celkem 100 číslovaných a několik autorských výtisků na grafickém papíře Hollar. Část nákladu vázána v umělecké vazbě. Tento výtisk č. 56.

Výborný stav. Kniha získala Hlavní cenu Ministerstva kultury za Nejkrásnější českou knihu roku 1992.

Vyvolávací cena
1 800 Kč (2 127 Kč)

1 800 Kč (2 127 Kč)

Vítězný život.

Vítězný život.

Arjan,

Praha, Visav, 1933. Edice Slunce svazek 3. OBr., 66 s. Obálka a typografická úprava J. Hošek.

Vloemans 273.

Velmi dobrý stav, obálka mírně ušpiněna.

Vyvolávací cena
600 Kč (709 Kč)

2 025 Kč (2 393 Kč)

14. 4. 2019 00:08

Rudá jízda.

(Teige Karel) Rudá jízda.

Babler, Issak (1894 - 1940)

Praha, Jan Fromek, 1928. Odeon svazek 38. OBr., 148 (2) s. Obálka a titulní list Karel Teige. Přeložil A. Feldman a Julius Fučík. Doslov Julius Fučík. Kromě běžného vydání vyšlo 50 číslovaných a autorem podepsaných výtisků na similijapanu. Tento výtisk nečíslován.

Primus 302. Srp str. 272. Vloemans 111.

Vyvolávací cena
700 Kč (827 Kč)

1 725 Kč (2 038 Kč)

14. 4. 2019 00:01

Elixír života.

(Bouda Cyril) Elixír života.

Balzac, Honoré de (1789 - 1850)

Praha, Erna Janská, 1922. Hyperion svazek 13. OBr., 60 (1) s. Přeložil Dr. Fr. Krčma. Ilustrace Cyril Bouda. Celkem 600 nečíslovaných výtisků.

Sáňka 733.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Hodinky jeptišek z Poissy.

Hodinky jeptišek z Poissy.

Praha, Stanislav Neumann, 1928. Knížky pro potěšení svazek I. Clkož. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek, zlatá ořízka. 51 (1) s. Ilustrace a typografická úprava Otakar Mrkvička. Celkem 300 číslovaných výtisků, z toho 30 ručně kolorovaných na holandském japanu s podpisem výtvarníka a 270 na similijapanu. Tento výtisk č. 251.

Sáňka 1215.

Vyvolávací cena
1 000 Kč (1 182 Kč)

3 300 Kč (3 899 Kč)

Ježíš Kristus ve Flandřích.

Ježíš Kristus ve Flandřích.

Pardubice, Vlastimil Vokolek, 1928. Paprsek svazek 13. Plkož. vazba, ochranné pouzdro, 26 s. Překlad Jindřich Hořejší. Ilustrace Jaroslav Grus. Celkem 235 číslovaných výtisků, z toho čísla I - XXXV na ručním papíře Pannekoek a 200 výtisků číslovaných 1 - 200 na dokumentním papíře. Tento výtisk č. 145.

Sáňka 1216.

V levém horním rohu první strany vazby nepatrné bublinky v papíře.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)

Kresby a verše.

Kresby a verše.

Beardsley, Aubrey (1872 - 1898)

Praha, Ludvík Bradáč, 1916. Plpg. vazba, kartonové pouzdro, nestr. (24 s.). Přeložil Jarmil Krecar. Ilustrace Aubrey Beardsley. Výtisk na ručním papíře.

Sáňka 330.

Kartonové pouzdro poškozeno.

Vyvolávací cena
550 Kč (650 Kč)

550 Kč (650 Kč)

Kdo na moje místo.

(autogram) Kdo na moje místo.

Bezruč, Petr (1867 - 1958)

Opava, Památník Petra Bezruče, 1967. Edice Pozdravy svazek 9. OBr., volně vložené listy, 28 (1) s. Vybral a uspořádal O.F. Babler. Text český, ruský, francouzský, německý a anglický. Obálka a grafická úprava Svatoslav Böhm. Vydáno u příležitosti mezinárodní konference o ohlasu české a slovenské poezie  ve světě, konané v Hradci u Opavy 27. - 28. září 1967, a v rámci oslav stého výročí narození Petra Bezruče. Na titulním listě věnování O.F. Bablera. Celkem 500 výtisků.

Vyvolávací cena
180 Kč (213 Kč)