Aukce

Ex libris Šárka Halámková. Sluníčko.

Čechová, Olga (1925 - 2010)

Barevná litografie 8,3 x 6,1 cm. Signováno a datováno vpravo dole tužkou Olga Čechová 81. List č. 67/70.

Šetreda 180.

Vyvolávací cena
70 Kč (83 Kč)

H.V..O. (Hermine van OSS). Pták.

Čechová, Olga (1925 - 2010)

Dřevoryt 9,7 x 8,2 cm. Signováno vpravo dole tužkou, nedatováno. List č. 129/200.

Vyvolávací cena
90 Kč (106 Kč)

Vigilie.

(Obrtel Vít) Vigilie.

Čep, Jan (1902 - 1974)

Praha, Rudolf Škeřík, 1928. Plejada svazek 3. Clpl vazba s ražbou a zlacením, kapitálek. 91 (2) s. Vazba Vít Obrtel. Kromě výtisků na papíře Antik vyšlo 50 výtisků na papíře Van Gelder podepsaných autorem a číslovaných 1 - 50 a 300 výtisků na pap. Japan Banzay číslovaných 51 - 350. Tento výtisk nečíslován.

Sáňka 1340. Primus 82.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Jámy.

Jámy.

Dědeček, Jiří (1953)

Praha, Spolek českých bibliofilů, 2008. Pupilla svazek 29. OBr., volně vložené archy, 17 s. Ilustrace signovaná tužkou Jitka Vobořilová. Typografie Martin Dyrynk. V tiráži podpis autora a typografa. Celkem 220 číslovaných a autory podepsaných výtisků na ručním přírodním papíře. Tento výtisk č. 95.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

200 Kč (236 Kč)

Don Juan.

(Toyen, Krajc Rudolf) Don Juan.

Delteil, Joseph (1894 - 1978)

Praha, Rudolf Škeřík, 1931. Symposion svazek 51. Clpl. vazba s ražbou a zlacením, aplikovaný štítek na hřbetě, kapitálek, 160 (3) s. Přeložil Jaroslav Zaorálek. Ilustrace a vazba Toyen. Ve frontispisu reprodukce portretu Dona Juana podle obrazu Juana de Valdes-Leal. Na předsádce nalepeno exlibris od Rudolfa Krajce. Kromě vydání na papíře antik vyšlo 40 výtisků na holandském papíře Van Gelder číslovaných I - XL a 400 výtisků na domácím japanu číslovaných 1 - 400. Tento výtisk č. 81.

Bubla 2852. Ladman 31.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

400 Kč (473 Kč)

Pro budoucí poutníky a poutnice.

(Bílek František) Pro budoucí poutníky a poutnice.

Deml, Jakub (1878 - 1961)

Praha, n. vl., 1913. Plpg. vazba s aplikovaným štítkem na hřbetě, kapitálek, 255 (1) s. Heliogravura ve frontispisu, ilustrace a dřevoryt František Bílek. Jedna čb. fotografická příloha. Tisk  na imitaci japanu.

Sáňka 187.

Vyvolávací cena
2 000 Kč (2 363 Kč)

Kamení.

(Sůra Jaroslav, autogramy) Kamení.

Doležal, Miloš (1970)

Praha, Martin Dyrynk, 1996. Slza svazek 23. OBr., volně vložené archy, 21 s. Dvě barevné serigrafie signované tužkou Jaroslav Sůra. Typografie Martin Dyrynk. Za titulním listem napsán básníkem citát z Bible. Soukromý tisk k Novému roku 1996. V tiráži podpis  Miloše Doležala a Martina Dyrynka. Celkem 300 číslovaných a autory podepsaných výtisků na ručním camoscio papíře. Tento výtisk č. 138.

Vyvolávací cena
600 Kč (709 Kč)

650 Kč (768 Kč)

Dvaačtyřicátá rovnoběžka. Díl 1. a 2.

(Toyen) Dvaačtyřicátá rovnoběžka. Díl 1. a 2.

Dos Passos, John (1896 - 1970)

Praha, Čin, 1935. Proud svazek 55. Clpl. vazby s kresbou, pap. přebaly. 292 (2) s. + 301 (3) s. Fotomontážní obálky a návrh vazeb Toyen. Přeložil A.J. Šťastný. Na předsádkách nalepena ex libris Ph. Mg. Vítězslav Čejka.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

Idiot.  Díl I. a II.  Díl III. a IV.

(vazby) Idiot. Díl I. a II. Díl III. a IV.

Dostojevskij, Fjodor Michajlovič (1821 - 1881)

Praha, Kvasnička a Hampl, 1925. Sebrané spisy svazek XVII. a XVIII. Clkož. vazby s ražbou, kapitálky, zlaté ořízky. 447 s. + 409 (1) s. Přeložil Stanislav Minařík. Celkem dva svazky.

Vyvolávací cena
800 Kč (945 Kč)

Ponížení a uražení.

(vazba) Ponížení a uražení.

Praha, Kvasnička a Hampl, 1925. Sebrané spisy svazek XIII. Clkož. vazba s ražbou, kapitálek, zlatá ořízka, 460 (1) s. Přeložil Stanislav Minařík. II. vydání.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

Bauhaus 1919 - 1933.

Bauhaus 1919 - 1933.

Droste, Magdalena

Köln, Taschen, 2006. OBr., karton, pap. přebal, 256 s. Úvod Peter Hahn. Barevné a čb. fotografie v taxtu.

Vyvolávací cena
600 Kč (690 Kč)

600 Kč (690 Kč)

Cikánčina smrt.

(autogram) Cikánčina smrt.

Durych, Jaroslav (1886 - 1962)

Přerov, n. vl., 1916. OBr., karton, nestr. (12 s.). Ve frontispise podpis autora.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

175 Kč (207 Kč)

Bezejmenná historie. Stránka historie.

(Toyen) Bezejmenná historie. Stránka historie.

D´Aurevilly, Jules Barbey (1807 - 1888)

Praha, Rozmach & Družstvo přátel Studia, 1924. Spisy svazek IX. 130 (1) s. Fotomontážní obálka Toyen. Přeložil Dr. Ota Dubský. Typografie V.H. Brunner.

Obálka u hřbetu nahoře natržena,

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

150 Kč (177 Kč)

Očarovaná.

(Toyen) Očarovaná.

Praha, Rozmach & Družstvo přátel Studia, 1925. Spisy svazek VI. OBr., 233 (1) s. Fotomontážní obálka Toyen. Překlad Josef R. Marek. Typografická úprava V.H. Brunner.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

150 Kč (177 Kč)

Co neumírá.

(Toyen) Co neumírá.

Praha, Družstvo přátel Studia, 1924. Spisy svazek III. OBr., 284 (1) s. Fotomontážní obálka Toyen. Přeložil Josef R. Marek. Typografická úprava V.H. Brunner.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

150 Kč (177 Kč)

O vrcholek světa.

(exlibris Toyen) O vrcholek světa.

Ehmer, Wilhelm (1896 - 1976)

Praha, Rudolf Škeřík, 1938. Symposion svazek 112. Clpl. vazba s ražbou a zlacením, aplikovaný štítek na hřbetě, kapitálek, 204 (2) s. Přeložil Arno Kraus. Hlubotiskové fotografické přílohy. Typografická úprava a vazba Karel Musil. Na předsádce nalepeno exlibris od Toyen, signováno a datováno vlevo dole v desce T. 37. Kromě vydání na papíře Antik vyšlo 20 výtisků na anglickém papíře Albans číslovaných I - XX a 200 výtisků na domácím japanu číslovaných 1 - 200. Tento výtisk č. 173.

Bubla 3024.

Vyvolávací cena
450 Kč (532 Kč)

Milenci ve snách.

(Toyen, exlibris) Milenci ve snách.

Frank, Leonhard (1882 - 1961)

Praha, Rudolf Škeřík, 1937. Symposion svazek 97. Clpl. vazba s ražbou a zlacením, aplikovaný štítek na hřbetě, kapitálek, 243 (1) s. Přeložila Lída Faltová. Čtyři ilustrace, typografická úprava a vazba Toyen. Na předsádce nalepeno exlibris od neurčeného autora (Toyen ?). Kromě vydání na papíře Antik vyšlo 20 číslovaných výtisků na papíře Cassiobury a 200 číslovaných výtisků na Simili Japanu. Tento výtisk č. 126.

Ladman 322.

Vyvolávací cena
450 Kč (532 Kč)

O sobě a psychoanalyse.

O sobě a psychoanalyse.

Freud, Sigmund (1856 - 1939)

Prtaha, Orbis, 1936. Časové otázky svazek 21. OBr., 80 (5) s. Přeložil Dr. Ota Friedmann.

Výborný stav. Zajímavá obálka.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

Práce k sexuální teorii a k učení o neurosách.

Freud, Sigmund (1856 - 1939)

Praha, Avicenum, zdravotnické nakladatelství, 1971. Clpl.vazba, pap. přebal, 399  s. Uspořádal Otakar Kučera. Vazba, přebal a grafická úprava Josef Týfa.

První vydání.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

Mi. Galanda. Soubor šesti grafických listů.

Galanda, Mikuláš (1895 - 1938)

Bez údajů. OBr. Volně vloženo šest kombinovaných technik, lepty s akvatintou: Narodil se, Žena u stolu, Zjevení, Rodina, Modelka v ateliéru, Dvojice. Všechny listy signovány vzadu tužkou a číslovány. Tisk na ručním papíře. Exemplář č. 17/20.

Vyvolávací cena
12 000 Kč (14 178 Kč)

15 000 Kč (17 723 Kč)

23. 10. 2022 20:02