Aukce

Matěj Poctivý.

Matěj Poctivý.

Dvořák, Arnošt (1881 - 1933), Klíma, Ladislav (1878 - 1928)

Praha, B. Kočí, 1922. Umělecké Snahy svazek 256. OBr., 106 (6) s. Obálka a titulní list arch. Jiří Kroha.

Vloemans 14.

Vynikající stav. Nerozřezáno.

Vyvolávací cena
1 800 Kč (2 127 Kč)

Zapomenuté rytmy.

Zapomenuté rytmy.

D´Aurevilly, Jules Barbey (1807 - 1888)

Praha, Člun, 1913. Hyperion svazek 1. Clkož vazba s ražbou, zlatá ořízka, kapitálek, 41 (2) s. Vázal Ludvík Bradáč. Typografická úprava V.H. Brunner. Přeložil Kamil Fiala. Vyšlo 500 číslovaných výtisků, z toho 7 na japonu. Tento výtisk č. 21.

Sáňka 3.

Vyvolávací cena
800 Kč (945 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Engelmüller, Ferdinand (1867 - 1924)

Bez místa odeslání (Praha). Datováno 9./XII. 1921. Psáno na dopisním papíře s hlavičkou malíře, dvě strany černým perem. Na první straně Herrmannova datumka: 12 pros. 1921. Engelmüller děkuje za dopis. Je rád, že mají o republiku stejné starosti. Musí své syny vychovati tak, aby ji podporovali. Na závěr zve Herrmanna na návštěvu.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

Knížka lásky..

(vazba, Janeček Ota) Knížka lásky..

Florian, Miroslav (1931 - 1996)

Praha, Supraphon, n.p., 1975. Polyhymnia svazek 4. Lyry Pragensis svazek 15. Celokožená vazba dle Bradela, 213 x 156 x 21 mm, mořená a patinovaná vepřovice, ručně šitý kapitálek na dvě jádra, ořízka škrobová leštěná, zlacená linka na hraně desek, inkrustace, zlacení. Předsádky: mořený lihový papír, totožný s pouzdrem, sestavované polokožené pouzdro. Vázal Jan Perůtka březen 2022. Signováno v tiráži tužkou a na předsádce značkou. 44 s. Tři barevné suché jehly signované tužkou Ota Janeček. Grafická úprava Vladimír Viener. Doslov dr. Jiří Kutina. Celkem čtyřista číslovaných výtisků na ručním papíře z Velkých Losin, varianta A a B. Tento výtisk č. 159/160.

Vyvolávací cena
23 000 Kč (27 175 Kč)

23 000 Kč (27 175 Kč)

Ze tří milionů tři.

(Toyen) Ze tří milionů tři.

Frank, Leonhard (1882 - 1961)

Praha, Rudolf Škeřík, 1932. Symposion svazek 59. Clpl. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek. 205 (1) s. Přeložil Jaroslav Zaorálek. Čtyři dvoubarevné litografie, typografická úprava a návrh vazby Toyen. Kromě výtisků na papíře antik vyšlo 40 výtisků na holandském papíře Pannekoek číslovaných I - XL a 300 výtisků na domácím simili japanu číslovaných 1 - 300. Tento výtisk jeden z 300, č. 219.

Bubla 3113. Ladman 71.

Vyvolávací cena
800 Kč (945 Kč)

800 Kč (945 Kč)

Konvolut čtyř svazků: 1. Úvod do psychoanalysy. 2. Psychoanalytické chorobopisy. 3. Výklad snů. 4. Psychopathologie všedního života.

Freud, Sigmund (1856 - 1939)

Praha, Julius Albert, 1936, 1937, 1938. Clpl. vazby se zlacením. 382 (10) s. + 431 (3) s. + 537 (5) s. + 234 (3) s. Přeložil Dr. Ota Friedmann

Vyvolávací cena
3 200 Kč (3 781 Kč)

Věta o větě.

(Hašková Eva) Věta o větě.

Fry, Christopher (1907 - 2005)

Praha, Nadace Lyry Pragensis, 1993. OBr., 12 s. Ve frontispisu barevná kombinovaná technika signovaná tužkou od Evy Haškové. Vydáno pro návštěvníky Salónu Lyry Pragensis v sále Akademie věd. Překlad Břetislav Hodek. Celkem 200 výtisků na holandském papíře van Gelder simili japon. Tento výtisk č. 147/200. Slepotiskové razítko nakladatelství v tiráži.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

250 Kč (295 Kč)

10. 4. 2022 20:03

Kéž tonu v radosti.

(Toyen) Kéž tonu v radosti.

Giono, Jean (1895 - 1970)

Praha, Rudolf Škeřík, 1936. Symposion svazek 89. Clpl. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek, 372 (1) s. Přeložil Jaroslav Zaorálek. Titulní list, typografická úprava a návrh vazby Toyen. Kromě vydání na papíře antik vyšlo 25 výtisků na anglickém papíře Croxley číslovaných I - XXV a 250 výtisků na simili japanu číslovaných 1 - 250. Tento výtisk č. 108.

Bubla 3162. Ladman 291.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

Země zpívá.

(Toyen, exlibris) Země zpívá.

Giono, Jean (1895 - 1970)

Praha, Rudolf Škeřík, 1934. Symposion svazek 84. Clpl. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek. 395 s. Přeložil Jaroslav Zaorálek. Titulní list, typografická úprava a návrh vazby Toyen. Na předsádce nalepeno exlibris od Toyen, orifinální litografie. Kromě vydání na papíře antik vyšlo 30 výtisků na anglickém papíře Croxley číslovaných I - XXX a 300 výtisků na domácím simili japanu číslovaných 1 - 300. Tento výtisk nečíslován.

Bubla 3167. Ladman 171.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

200 Kč (236 Kč)

Dobrodružství touhy.

(Toyen) Dobrodružství touhy.

Giraudoux, Jean (1882 - 1944)

Praha, Rudolf Škeřík, 1934. Symposion svazek 80. Clpl. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek, pap. obálka vevázána. 201 (2) s. Typografická úprava a návrh vazby Toyen. Kromě vydání na papíře antik vyšlo 30 výtisků na holandském papíře Pannekoek číslovaných I - XXX a 300 výtisků na domácím simili japanu číslovaných 1 - 300. Tento výtisk nečíslován.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Grégr, Julius (1831 - 1896)

Datováno 4/6 885, bez místa odeslání (Praha). Psáno na dopisním papíře po dvou stranách černým perem. Grégr nabízí Herrmannovi, aby přispíval do každého nedělního čísla Národních listů. První humoresku chce již zítra.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Grégr, Julius (1831 - 1896)

Bez údajů. Psáno na dopisním papíře po jedné straně, modrou a červenou pastelkou. Grégr chválí Herrmannovu humoresku v nedělních Národních listech. Nabízí mu, aby psal pravidelně. Za každou humoresku nabízí 10 zl.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

Kentaur a Bakchantka.

Kentaur a Bakchantka.

Guérin, Maurice de (1809 - 1838)

Praha, Člun, 1913. Hyperion svazek 2. Clkož. vazba s ražbou, zlatá ořízka, kapitálek. 54 (6) s. Vázal Ludvík Bradáč. Přeložila Jaroslava Votrubová. Ilustrace a typografická úprava V.H. Brunner. Celkem 520 číslovaných výtisků, z toho 500 na similijaponu a 20 na císařském japonu. Tento výtisk č. 37 na similijaponu.

Sáňka 40.

V horní části hřbetu trhlinka.

Vyvolávací cena
700 Kč (827 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Guth-Jarkovský, Jiří Stanislav (1861 - 1943)

Datováno Klatovy 24. října 1893. Psáno na dopisním papíře po třech stranách černým perem. Guth-Jarkovský děkuje za knihu "Domácí štěstí", udělala mu radost. Popisuje svůj staromládenecký život a potíže s posluhovačkou. Vzpomíná na Prahu, kterou má rád a na Máj (Spolek českých spisovatelů beletristů Máj), po kterém se mu stíská. Těší se na Herrmannovu návštěvu a pozdravuje jeho paní.

Herrmann, Ignát: Domácí štěstí. Bez místa vydání, Bursík & Kohout, 1893. Pozůstalost Ignáta Herrmanna.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Datováno 21/3 902, bez místa odeslání (Praha). Psáno na dopisním papíře s hlavičkou časopisu Do světa, jedna strana černým perem. Ve verších psaný dopis. Guth-Jarkovský informuje Herrmanna, že vychází jeho článek.

Vyvolávací cena
180 Kč (213 Kč)

Když mám Dales !

Když mám Dales !

Guttmann, Robert (1880 - 1942)

Kresba tužkou 18,7 x 17 cm. Signováno a datováno vpravo dole tužkou. Rok 1931.

Vyvolávací cena
7 000 Kč (8 271 Kč)

7 000 Kč (8 271 Kč)

Podpisy na programu.

Podpisy na programu.

Kubelík, Jan (1880 - 1940), Hájek Prof., Emil (1886 - 1974)

Program koncertu Jana Kubelíka, který pořádal Hudební spolek v Jičíně v divadle "Český ráj" dne 22. února 1928. Na klavír doprovázel Prof. Emil Hájek. Na první straně programu Kubelíkova podobizna. Pod portrétem podpisy Jana Kubelíka a Emila Hájka. Černým perem a tužkou.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

Časy.

(autogram) Časy.

Halas, František (1901 - 1949)

Praha, Jan Pohořelý, 1939. OBr., nestr. (7 s.). Ilustrace František Tichý. Tisk k Novému roku 1940. Na patitulu věnování Jana Pohořelého. Celkem 300 výtisků na ručním papíře.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

Korespondenční lístek pro Karla Reichla.

Herben, Jan (1857 - 1936)

Datováno V Hostišově u Votic 23/9 1930. Razítko, prošlé poštou. Adresát vyplněn razítkem: Knihkupec Karel Reichel, Praha III, Újezd 24. Psáno po jedné straně černým perem. Herben vysvětluje, proč nemůže Reichl otisknout jeho studii. Vyjde v Činu spolu s jeho knihou Skizář k Masarykovu životopisu.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

Pohlednice pro Karla Reichela.

Hofmeister, Rudolf Richard (1868 - 1934)

Pohlednice s obrazem G. Sýkory: Na pastvě. Datováno Rožmitál pod Třemšínem, 24.I. 1929. Adresát: Vážený pán, pan Karel Reichel, knihkupec, Praha III., Újezd 24. Známka, razítko, prošlé poštou. Hofmeister píše, aby Reichel poslal knihy k podpisu.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)