Aukce

Matěj Poctivý.

Matěj Poctivý.

Dvořák, Arnošt (1881 - 1933), Klíma, Ladislav (1878 - 1928)

Praha, B. Kočí, 1922. Umělecké Snahy svazek 256. OBr., 106 (6) s. Obálka a titulní list arch. Jiří Kroha.

Vloemans 14.

Vyvolávací cena
800 Kč (945 Kč)

800 Kč (945 Kč)

Dýmky.

(autogram) Dýmky.

Erenburg, Ilja (1891 - 1967)

Praha, Otakar Štorch-Marien, 1924. Lidová knihovna Aventina svazek 7. OBr., 106 s. Překlad F. Píšek. Typografická úprava Karel Teige a Otakar Mrkvička. Na titulním listě podpis Ilji Erenburga.

Srp str. 268.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

730 Kč (863 Kč)

1. 12. 2019 00:35

Moje kniha. Jan Žižka.

Moje kniha. Jan Žižka.

Fulla, Lúdovít (1902 - 1980)

Linoryt 13,6 x 6,9 cm. Nesignováno, nedatováno. Rok 1926.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

Au temps de Jesus-Christ.

(Šíma Josef) Au temps de Jesus-Christ.

Germain, Louise-Denise

Paris, Kauffmann, 1922. OBr., volně vložené archy, nestr. (62 s.). 10 celostránkových dřevoryt 10 vinět Josef Šíma. Předmluva Charles Vildrac. Celkem 350 výtisků, z toho 50 číslovaných I - L na Japonu a 300 číslovaných 1 - 300 na Hollandu. Tento výtisk č. 204.

Uvnitř knihy místy fleky.

Vyvolávací cena
5 000 Kč (5 908 Kč)

5 100 Kč (6 026 Kč)

Kapitoly skoro naléhavé.

(autogram) Kapitoly skoro naléhavé.

Guth-Jarkovský, Jiří (1860 - 1942)

Praha, Hejda & Tuček, b.d. Plpl. vazba se zlacením, kapitálek, 291 (3) s . Na titulním listě podpis autora.

Vyvolávací cena
230 Kč (272 Kč)

Stolničení. Část 1.

(autogram) Stolničení. Část 1.

Guth-Jarkovský, Jiří (1860 - 1942), Guthová-Jarkovská, Anna (1875 - 1928)

Praha, Hejda & Tuček, b.d. Plpl. vazba, 229 (1) s. Ilustrace a čb. fotografie v textu. Na titulním listě podpis Dr. Jiřího Guth-Jarkovského.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

Pozdrav.

(autogram) Pozdrav.

Praha, Hejda & Tuček, b.d. Plpl. vazba se zlacením, kapitálek, 278 (1) s. Ilustrace v textu. Na titulním loistě podpis Gutha-Jarkovského.

Vyvolávací cena
230 Kč (272 Kč)

Knižní úprava a řemeslná sazba v knihtisku.

(autogram) Knižní úprava a řemeslná sazba v knihtisku.

Hála, Rudolf

Praha, Orbis, 1927. OBr., 37 s. Ve frontispisu portrét knhtiskaře Christiophea Plantina. Typografická úprava Rudolf Hála. Na titulním listě věnování autora Antonínu Tvrdému. Celkem 1200 výtisků, z toho 200 na ručním papíře Umbria. 150 z nich bylo vydáno u příležitosti III. bibliofilského večera Spolku českých bibliofilů. Tento výtisk jeden z nich.

Sáňka 1489.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

Dělnice.

(autogram) Dělnice.

Halas, František (1901 - 1949)

Bez místa vydání, Vladimír Matula, 1946. OBr., volně vložené archy, nestr. (8) s. Ilustrace Linka Procházková. GHrafická úprava Antonín Jero. Na předsádce podpis Františka Halase. Soukromý tisk nakladatele  k Novému roku 1946. Celkem 2000 výtisků, z toho 50 na ručním papíře. Tento výtisk jeden z nich.

V pravém dolním rohu stopy po ohnutí.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Barikáda.

(autogram) Barikáda.

Praha, F.J. Müller, 1945. krásná užitková kniha svazek 28. OBr., pap. přebal, nestr. (13 s.). Ilustrace František Hudeček. Typografie F.J. Müller. Na titulním listě věnování Františka Halase. Neudaný počet výtisků na šedém obálkovém papíře.

Bubla 5989.

Uvolněno ve hřbetě.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

Robin a Marion.

Robin a Marion.

Halle, Adam de la (1237 - 1288)

Praha, Rudolf Kmoch, 1942. Klub 777 bibliofilů svazek 7. Plpl. vazba s kresbou, 53 (1) s. Šest dřevorytů Emil Kotrba. Frontispis signovaný tužkou. Úprava Method Kaláb. Na předsádce nalepeno ex libris rodiny dr. Eremiáše. Celkem 777 číslovaných výtisků, tento č. 393.

Bubla 2206.

Vyvolávací cena
280 Kč (331 Kč)

Měsíce.

Měsíce.

Hampl, Petr (1943)

Praha, Dr. Ivan Hrdina, 1978. Folio Velká řada svazek 1. OBr., volně vložené listy, nestr. (1) s. textu + 12 leptů Petra Hampla. Vše signováno a datováno vpravo dole tužkou. Každý list pojmenován a očíslován. Listy č. 84/100. C elkem 40 souborů.

Chagall III, str. 55 - 56.

Vyvolávací cena
1 800 Kč (2 127 Kč)

1 900 Kč (2 245 Kč)

Korespondenční lístek Ignátu Herrmannovi,

Herben, Jan (1857 - 1936)

Bez údajů, dle razítka Praha 18. I. 1893. Adresát: Pan Ignát Herrmann, spisovatel, v Praze, Školská ulice U rytířů. Nalepeno na listu ze sešitu, nahoře Herrmannova poznámka červenou pastelkou: Herben 18/I 1893. Psáno po jedné straně černým perem. Herben žádá Herrmanna, aby mu zaslal rukopis protestu proti Vlasti už v pátek, kdy se sází nedělní číslo časopisu Čas. Četl Tomšův dopis. V nedělním čísle dělal Tomeš reklamu Černé hodince a spolku Máj. Pravděpodobně opčekává, že ho za to přijmou do Spolku spisovatelů belletristů Máj. Prosí proto Herrmanna, aby mu napsal lístek a vyvedl ho z omylu.

Vyvolávací cena
240 Kč (284 Kč)

240 Kč (284 Kč)

1. 12. 2019 00:00

Opis dopisu pro Theu Červenkovou.

Herrmann, Ignát (1854 - 1935)

Datováno V Praze 20. ledna 1915. Psáno na dopisním papíře po dvou stranách černým perem. Na první straně Herrmannova poznámka červenou pastelkou: Opis. Na druhé straně jeho poznámka modrou pastelkou: Napsáno pí Tee Červenkové na Vinohradech. Herrmann je nespokojený s II. a IV. aktem Otce Kondelíka  a ženicha Vejvary. Vysvětluje proč a žádá přepracování. Omlouvá se, ale takto nemůže jako autor scénář odsouhlasit.

Thea Červenková, či Tea Červenková (1882 - 1961 nebo 1957) , druhá česká filmová režisérka, scenáristka, žurnalistka a spisovatelka.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

2 000 Kč (2 363 Kč)

1. 12. 2019 00:10

Dopis překladateli J.J. Benešovskému-Veselému.

Herrmann, Ignát (1854 - 1935)

Datováno V Praze 22/7 1901. Psáno na listu dopisního papíru po jedné straně černým perem. Herrmann dal do sazby Příběhy malého nezbedy. Ptá se, zda má překladatel další rukopis. Pokud ano, prosí ho, aby text předal přímo faktoru tiskárny Unie, on odjíždí na 14 dní z Prahy.

Aldrich, T.B. - Příběhy malého nezbedy. Praha, F. Topič, 1901.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

200 Kč (236 Kč)

1. 12. 2019 00:00

Opis z Maroldova dopisu

Opis z Maroldova dopisu

Herrmann, Ignát (1854 - 1935)

List papíru. Psáno po jedné straně černým perem. V pravém horním rohu římská číslice III modrou pastelkou. Úryvek z Maroldova dopisu, který Herrmannovi přišel 29. ledna 1896. Týká se Mikoláše Alše.

Maroldův dopis jsme dražili v aukci v říjnu 2018. Pozůstalost Ignáta Herrmanna.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

150 Kč (177 Kč)

1. 12. 2019 00:00

Stručná data ze života Maroldova.

Herrmann, Ignát (1854 - 1935)

Nedatovaný rukopis. Sedm volných listů. První list nečíslován, ostatní očíslovány 2 - 7. Psáno vždy po jedné straně černým perem, důležitá místa podtrhána červenou pastelkou. Herrmann vzpomíná na Maroldovo dětství, studium na Akademii výtvarných umění, popisuje, proč byl vyloučen. Detailně uvádí, která kresba byla pro Švandu dudáka první, co vše a kdy ilustroval a kterou kresbu vytvořil pro časopis jako poslední.

Velmi zajímavý obsah. První tři strany v pravém rohu stopy po ohnutí, na první straně dole nepatrná trhlinka. Ostatní listy ve výborném stavu. Pozůstalost Ignáta Herrmanna.

Vyvolávací cena
1 200 Kč (1 418 Kč)

1 300 Kč (1 536 Kč)

1. 12. 2019 00:00

Popis vzniku povídky Týden mecenášem.

Herrmann, Ignát (1854 - 1935)

List papíru. Psáno po jedné straně černým perem. Vpravo dole číslice červenopu pastelkou. Herrmann popisuje, jak ho Svatopluk Čech požádal o napsání povídky pro časopis Květy, kdy přesně ji psal a kdy odevzdal.

Vyvolávací cena
180 Kč (213 Kč)

205 Kč (242 Kč)

1. 12. 2019 00:00

Fotopohlednice s podpisem.

Fotopohlednice s podpisem.

Holeček, Josef (1853 - 1929)

Pohlednice s originální fotografií 13,5 x 8,5 cm. Fotografoval Architekt Vaněk, Praha, Národní tř. 23. Cyklus Galerie vynikajících osobnostrí. Na fotografii podpis Josefa Holečka černým perem, datováno 1925.

Sbírka Dr. Jaromíra Uhlíře, redaktora Národních Listů.

Vyvolávací cena
190 Kč (224 Kč)

365 Kč (431 Kč)

1. 12. 2019 00:00

Sagitální řez.

(autogramy) Sagitální řez.

Holub, Miroslav (1923 - 1998)

Praha, Odeon, 1988. Clpl. vazba, pap. přebal, 134 (5) s. Výtvarný doprovod Ota Janeček. Typografie Oldřich Hlavsa. Na titulním listě podpis autora a výtvarníka.

První vydání.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)