Aukce

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Čech, Svatopluk (1846 - 1908)

Datováno 12/2 1889, bez místa odeslání (Praha). Psáno na dopisním papíře s hlavičkou časopisu Květy, po jedné straně černým perem. Na první straně napsáno modrou pastelkou datum přijetí dopisu,  12/2 1889. Čech oznamuje Herrmannovi, že byl už podruhé citován na policii ohledně Máje. Jednalo se o stanovy Spolku českých spisovatelů beletristů Máj, které je potřeba na policii dodat. Prosí Herrmanna, aby toto podání učinil a nechal mu ho podepsat.

Pozůstalost ignáta Herrmanna.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

300 Kč (354 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Čech, Svatopluk (1846 - 1908)

Datováno Praha VII, část Na Letné 557. 10/10 1892. Psáno na dopisním papíře s hlavičkou časopisu Květy, po dvou stranách černým perem. Na dopise napsáno modrou pastelkou datum přijetí dopisu, 10/10 1892. Na první straně Herrmannova poznámka s podtržením Čechova textu. Spisovatel Herrmanna žádá, aby přispíval do Národních Listů častěji, byl by velmi rád. Rediguje teď ranní a odpolední fejeton. Herrmannovu říznou věc uveřejní zítra. Na čtvrté straně dopisu napsáno Čechovo jméno.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

325 Kč (384 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Čech, Svatopluk (1846 - 1908)

Datováno 15/11 1892, bez místa odeslání (Praha). Psáno na dopisním papíře s hlavičkou časopisu Květy, jedna strana černým perem. Na první straně napsáno modrou pastelkou datum přijetí dopisu a na poslední straně Čechovo jméno.. Text místy podtrhán Herrmannem a připsána jeho poznámka. Spisovatel chválí Herrmannovu vzpomínku, kterou uveřejní v příštím sešitě Květů. Zároveň by byl rád, kdyby Herrmann zase něco napsal pro Národní Listy a nebo Květy.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

325 Kč (384 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Čech, Svatopluk (1846 - 1908)

Datováno V Troji 1/2 1904. Psáno na dopisním papíře po čtyřech stranách černým perem. Čech děkuje Herrmannovi za pomoc v kauze redaktora Mich. Srubjana. Posílá výčet částek, které mu nechává poslat a žádá Herrmanna, aby se příště ve finanční pomoci M.S. obrátil na Máj a nebo americké peníze. On sám již přispět nechce. Bylo by dobré, kdyby M.S. dostal více práce. Do Národní Politiky dochází, ověřil si to. Rozhodně ale o panu Srubjanovi nenapsal, že má "pozoruhodný talent", to si M.S. vymyslel.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

400 Kč (473 Kč)

Dopis neznámému adresátu.

Dopis neznámému adresátu.

Čech, Svatopluk (1846 - 1908)

Nedatováno, bez místa odeslání. Psáno na dopisním papíře s hlavičkou časopisu Květy, dvě strany černým perem. Čech děkuje za zaslaný obázek z přírody, který uveřejní v zářijovém sešitě Květů. Redakce zasílá adresátovi letošní ročník za sníženou cenu, odečte ji z honoráře. Zároveň by byl Čech rád, kdyby adresát v přispívání pokračoval.

Pozůstalost ignáta Herrmanna.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

325 Kč (384 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Čech, Svatopluk (1846 - 1908)

Datováno V Troji 30/I 1904. Psáno na dopisním papíře po čtyřech stranách černým perem. Na první straně dopisu datumka přijetí dopisu Herrmannem: 1.2. 1904. Čech rozebírá kauzu kolem podvodného pana redaktora Mich. S. (dle poznámky Herrmanna tužkou se jedná o Mich. Srubjana). Radí se, jak postupovat a zda mu má nechat zaslat obnos 20 K v Národní Politice. Neví totiž, zda do ní dochází a přispívá.

Vyvolávací cena
350 Kč (414 Kč)

350 Kč (414 Kč)

Lidé z baru.

(Šíma Josef) Lidé z baru.

Delluc, Louis (1890 - 1924)

Praha, Dr. Otakar Štorch-Marien, 1925. Aventinum svazek 114. OBr., 106 s. Překlad Jarmila Fastrová. Ilustrace a úprava Josef Šíma. Celkem 1000 číslovaných výtisků, z toho 30 tištěno na francouzském ručním papíře Papier d´Alfrée, kolorováno a podepsáno Josefem Šímou. Tento výtisk nekolorován, č. 537.

Sáňka 794.

Obálka mírně ušpiněna.

Vyvolávací cena
4 000 Kč (4 726 Kč)

Pět smyslů.

(Kotík Pravoslav) Pět smyslů.

Delteil, Joseph (1894 - 1978)

Praha, Družstevní práce, 1927. Živé knihy B svazek VII. Clkož. vazba s ražbou a zlacením, zlatá ořízka, kapitálek, pap. obálka vevázána. 136 (1) s. Přeložil Miloslav Jirda. Ilustrace Pravoslav Kotík. Vazba podle návrhu Emanuela Frinty. Kromě běžného vydání vyšlo 100 číslovaných výtisků na ručním papíře Ullersdorf. Tento výtisk jeden z nich, č. 31.

Sáňka 1350.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)

Cholera.

(Šíma Josef) Cholera.

Delteil, Joseph (1894 - 1978)

Praha, Jan Fromek, 1926. Odeon svazek 17. OBr., 101 (2) s. Přeložil Vilém Szpyk. Obálka Josef Šíma. Titulní list Karel Teige. Kromě běžného vydání vyšlo 50 výtisků na domácím japanu. Tento výtisk nepřednostní.

Primus 39. Sáňka 1349. Srp str. 270.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

Les vieux logis de Rennes.

(vazba) Les vieux logis de Rennes.

Derveaux, Daniel (1914 - 2010)

Saint-Malo, Daniel Derveaux, 1946. Clkož. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek, kartonové pouzdro. 122 (4) s. Vázal Jaroslav Merenda v roce 2001. Signováno na předsádce značkou. Ilustrace Daniel Derveaux. Celkem 510 výtisků, z toho 1 autorský, 8 výtisků na krémovém papíře Velin d'Arches číslovaných I - VIII, 12 exemplářů na bílém papíře Velin d'Arche číslovaných IX - XX a zbytek číslovaný 1 - 489 na bílém papíře. Tento výtisk č. 420.

Unikát.

Vyvolávací cena
10 000 Kč (11 815 Kč)

Pád tyrana.

(vazba) Pád tyrana.

Domorázek, Karel (1875 - 1943)

Praha, Karel Novák, 1926. Tyršův odkaz. Plpg. vazba s aplikovaným štítkem, zlatá ořízka. 12 (3) s. Doslov A. Otčenášek. Typografická úprava Karel Novák. Celkem 120 číslovaných výtisků na chamois měditiskovém papíře. Tento výtisk č. 9. Vloženo novoroční přání nakladatele.

Sáňka 1369.

Vyvolávací cena
120 Kč (142 Kč)

Zlý vítr.

Zlý vítr.

Dyk, Viktor (1877 - 1931)

Praha, Arthur Novák, 1922. Plpl. vazba , pap. obálka vevázána. 46 (3) s. Ilustrace Hana Dostalová. Kromě běžného vydání vyšlo 100 číslovaných výtisků na ručním papíře Zanders. Tento výtisk nečíslován.

Sáňka 32.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

200 Kč (236 Kč)

Zpěvy v bouři.

(autogram) Zpěvy v bouři.

Dyk, Viktor (1877 - 1931)

Praha, Dr. Štěpán Jež, 1928. Vigilie svazek 1. (v tiráži mylně třetí). Clkož. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek, zlatá ořízka. 76 (1) s. Vázal Ludvík Bradáč. Ilustroval A.V. Hrska. Na titulním listě podpis Viktora Dyka. Celkem 500 výtisků, z toho 150 na ručním pap. van Gelder a 50 na pravém japanu. Výtisky na van Gelderu a japanu jsou číslovány a podepsány autorem. Tento výtisk jeden ze 150, č. 64.

Sáňka 1408.

Praskliny na hřbetě.

Vyvolávací cena
450 Kč (532 Kč)

Zmoudření Dona Quijota.

(vazba) Zmoudření Dona Quijota.

Dyk, Viktor (1877 - 1931)

Praha, Spolek českých bibliofilů, 1913. Čtvrtá kniha Spolku českých bibliofilů. Clkož. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek, zlaté ořízky. 136 (1) s. Vazba, titul a úprava V.H. Brunner. Vázal Ludvík Bradáč. Celkem 550 výtisků na simili japonu.

Sáňka 194. Toman str. 76.

První vydání. Hřbet a polovina první strany vazby vyšisovány.

Vyvolávací cena
550 Kč (650 Kč)

Ryšavá milenka.

(erotika) Ryšavá milenka.

D´Aurevilly, Jules Barbey (1807 - 1888)

Praha, Stanislav Neumann, 1929. Knížky pro potěšení svazek 8. OBr. s ražbou a zlacením, zlatá ořízka, fólie. 21 (1) s. Soukromý tisk. Vázal Antonín Tvrdý. Přeložil Zdenek Hobzík. Ručně kolorované ilustrace V. Hrska. Typografie Karel Dyrynk. Celkem 360 výtisků, z toho A: 10 neprodejných, B: 50 ručně kolorovaných na českém ručním papíře Sokol s čísly I - L a C: 300 na českém ručním papíře s čísly 1 - 300. Tento výtisk jeden z 50-ti, č. XLV.

Sáňka 1210.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)

1 800 Kč (2 127 Kč)

Veřejná růže.

(Štyrský Jindřich) Veřejná růže.

Eluard, Paul (1895 - 1952)

Praha, Mánes, 1936. OBr., 66 s. Přeložil Vítězslav Nezval a Bedřich Vaníček. Obálka a čtyři celostránkové koláže Jindřich Štyrský. Na toitulním listě podpis Václava Zykmunda, člena Skupiny Ra. Podpis zeleným perem, datováno 1936.

Primus 220. Vloemans 339.

Obálka mírně ušpiněna.

Vyvolávací cena
1 700 Kč (2 009 Kč)

V průtočné uličce.

V průtočné uličce.

Erenburg, Ilja (1891 - 1967)

Praha, Jan Fromek, 1928. Odeon svazek 39. OBr., 196. Překlad V. Koenig. Obálka Otakar Mrkvička. Titulní list Karel Teige.

Primus 314. Vloemans 117. Srp str. 272.

Vyvolávací cena
550 Kč (650 Kč)

550 Kč (650 Kč)

Dvě povídky tříkrálové.

Dvě povídky tříkrálové.

France, Anatol (1844 - 1924)

Praha, Karel Dyrynk, 1927. Plkož. vazba, 63 s. Překlad a typografická úprava Karel Dyrynk. Vázal Antonín Tvrdý. V tiráži podpis Karla Dyrynka. Celkem 200 výtisků na ručním holandském papíře van Gelder. Tento výtisk č. 78.

Sáňka 1445.

Vyvolávací cena
350 Kč (414 Kč)

Laeta Acilia.

Laeta Acilia.

France, Anatol (1844 - 1924)

Praha, Karel Dyrynk, 1928. Plkož. vazba, kapitálek, zlatá ořízka. 24 s. První, zkušební tisk Malostranskou Antikvou ve Státní tiskárně v Praze. Překlad a typografická úprava Karel Dyrynk. Vázal Antonín Tvrdý. Celkem 153 číslovaných výtisků, z toho 150 na ručním pap. Fabriano a 3 na pravém japonu. Tento výtisk č. 138.

Sáňka 1447.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

Tři legendy.

Tři legendy.

France, Anatol (1844 - 1924)

Praha, Karel Dyrynk, 1925. Kartonové pouzdro s aplikovaným štítkem, volně vložené listy, 41 s. Překlad a typografická úprava Karel Dyrynk. Iniciály a písmo dle návrhu Vojtěcha Preissiga. Celkem 125 výtisků na ručním papíře va Gelder. 50 výtisků vázáno v pergamenu. Tento výtisk č. 109.

Sáňka 846.

Kartonové pouzdro vyšisováno.

Vyvolávací cena
350 Kč (414 Kč)