Aukce

Zone. Pásmo.

(autogramy, Žemlička Bohumil) Zone. Pásmo.

Apollinaire, Guillaume (1880 - 1918)

Praha, Památník národního písemnictví a  Spolek českých bibliofilů, 1988. OBr., volně vložené archy, 49 s. Francouzský originál s paralelními českými překlady Karla Čapka, Petra Kopty a Karla Sýse. Doslov Michal Novotný. Sedm barevných litografií Bohumil Žemlička. Typografická úprava a návrh obálky Martin Dyrynk. Tisk k 80. výročí SČB, neprodejná prémie spolku. V tiráži podepsáni Bohumil Žemlička, Martin Dyrynk a Michal Novotný. Celkem 800 výtisků na velkolosínském přírodním chamois papíru.

Vyvolávací cena
700 Kč (827 Kč)

Zavražděný básník.

(Teige Karel, Mrkvička Otakar) Zavražděný básník.

Praha, Ot. Štorch-Marien, 1925. Edice Aventinum. Knihy dnešku svazek 11. OBr., 84 (1) s. Překlad M. Šraml a Jaroslav Seifert. Obálka a grafická úprava Karel Teige. Obálka spolu s Otakarem Mrkvičkou. Celkem 2000 výtisků, z toho 50 tištěno na ručním papíře a číslováno. Tento výtisk nečíslován.

Sáňka 718. Primus 257. Srp str. 269.

V dolní části hřbetu malá trhlinka.

Vyvolávací cena
320 Kč (378 Kč)

320 Kč (378 Kč)

Kacíř & spol.

(Čapek Josef) Kacíř & spol.

Praha, Symposion, 1926. Symposion sv. 22. Clpl. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek, 137 (4) s. Linoryty a návrh vazby Josef Čapek. Kromě vydání na papíře Antik vyšlo 500 číslovaných výtisků na papíře Japan Banzay. Tento výtisk nečíslován.

Sáňka 1196.

Vyvolávací cena
1 200 Kč (1 418 Kč)

Zelená kobyla.

(Toyen) Zelená kobyla.

Aymé, Marcel (1902 - 1967)

Praha, V. Čejka, 1934. Dobré knihy svazek 3. Clpl. vazba se zlacením, pap. obálka vevázána. 264 (1) s. Přeložil Quido Palička. Ilustrace, obálka a návrh vazby Toyen. Typografická úprava Alois Chvála. Celkem 120 číslovaných výtisků na simili japanu a 1500 na dřevaprostém papíru. Pouze číslované výtisky Toyen ilustrovala ! Tento výtisk jeden z nich, bez čísla.

Bubla 2258. Ladman 146.

Vyvolávací cena
1 500 Kč (1 772 Kč)

3 300 Kč (3 899 Kč)

Malé básně prosou.

(Muzika František) Malé básně prosou.

Baudelaire, Charles (1821 - 1867)

Praha, Erna Janská, 1929. Hyperion svazek 37. Clkož. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek, 186 (4) s. Lept ve frontispisu a návrh vazby František Muzika. Vázal Antonín Tvrdý. Přeložil Jaroslav Fořt. Kromě běžného vydání vyšlo 60 číslovaných výtisků na ručním papíře van Gelder. Tento výtisk nečíslován.

 Primus 106. Sáňka 1228.

Vyvolávací cena
1 600 Kč (1 890 Kč)

Života běh s knihou aneb měl jsem tu čest.

Beneš, Vladimír (1932)

Praha, Bonaventura a Teapot, 2013. Clkož. vazba se zlacením, 141 s. Vázal Ateliér Krupka. Ilustrace Barbora Farářová. Černobílé obrazové přílohy. Typografie a grafická úprava Jan Viener. Celkem 200 číslovaných výtisků, z toho čísla 1 - 20 v exkluzivní vazbě. Tento výtisk nečíslován.

Vyvolávací cena
220 Kč (260 Kč)

Kouzelný dům.

(Toyen) Kouzelný dům.

Beneš, Karel Josef (1896 - 1969)

Praha, Melantrich, 1939. OBr., 364 (1) s. Fotomontáž na obálce Toyen. Kromě obyčejného vydání vyšlo pět číslovaných výtisků na ručním papíře Vergé Blanc Pannekoek. Tento výtisk nečíslován.

První vydání. Výborný stav.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

Pohlednice pro ministra Gustava Habrmana.

Beneš, Edvard (1884 - 1948), Masaryk, Jan (1886 - 1948), Benešová, Hana (1885 - 1974)

Pohlednice se sopkou v Itálii. Adresát: P.T. Gustav Habrman ministr soc. péče, Prague Czechoslovakia. Známka, razítka, prošlé poštou. Odesláno z Itálie. Psáno černým perem. Datováno 24. V. 24. Srdečný pozdrav z Itálie zasílají Edvard Beneš, Hana Benešová a Jan Masaryk !

Habrman, Gustav (1864 - 1932), český a československý politik, poslanec, senátor a ministr vlád Československé republiky za Československou sociálně demokratickou stranu dělnickou.

Vyvolávací cena
4 500 Kč (5 317 Kč)

4 500 Kč (5 317 Kč)

Manuál typografický.

Manuál typografický.

Bodoni, Giambattista (1740 - 1813)

Praha, Arthur Novák, 1928. Knihy o knihách svazek pátý. Clpl. vazba, XX s. + 41 (17) s. Přeložil Miloslav Novotný. Doslov Arthur Novák. Celkem 560 výtisků, z toho 60 na ručním papíře Holland. Tento výtisk nečíslován.

Vyvolávací cena
50 Kč (59 Kč)

50 Kč (59 Kč)

Vizitka s originální obálkou.

Vizitka s originální obálkou.

Boettinger, Hugo (1880 - 1933)

Vizitka se sdělením. Datováno Bubeneč, 21. V. 1920. Psáno po obou stranách černým perem. Boettinger posílá před odjezdem do Polštýna dvě kresby. Až se vrátí, udělá možná třetí. Podle Herrmannova přání zjistil, které ze tří knih jsou na horším papíře. "Mezi lidmi" a "Nanynka" (Vdavky Nanynky Kulichovy a co se kolem nich sběhlo) jsou na horším  papíře. Na líci přeškrtnuto malířovo tištěné jméno. Dále Herrmannova poznámka červeným perem o tom, proč odpovídá pozdě a jeho datumka přijetí: 22 květ 1920. Na obálce adresát: "Váženému mistru Ignátu Herrmannovi spisovateli, Praha II. Václavské nám. Rohový dům, kde je závod Baťův. - Přes dvůr II. schody. - III. patro". Nad adresou Herrmannova poznámka červeným perem: "Od H. Böttingra 21/5 1920".

Výborný stav. Oslovení: "Vysoce vážený pane strýče.". Pozůstalost Ignáta Herrmanna.

Vyvolávací cena
280 Kč (331 Kč)

280 Kč (331 Kč)

Úprava knižních vazeb.

(vazba) Úprava knižních vazeb.

Bradáč, Ludvík (1885 - 1947)

Praha, Ludvík Bradáč, 1923. OBr, karton, aplikovaný štítek na hřbetě, kapitálek, papírová vazba vevázána. 110 (3) s. + 12 s. čb. obrazových příloh. Druhé rozšířené vydání.

Hřbet nahoře a dole odřený.

Vyvolávací cena
350 Kč (414 Kč)

Úprava knižních vazeb.

Úprava knižních vazeb.

Bradáč, Ludvík (1885 - 1947)

Praha, Ludvík Bradáč, 1923. Plpl. vazba se zlacením, 110 (3) s. + 12 s. čb. obrazových příloh. Druhé rozšířené vydání.

Na vazbě drobné flíčky.

Vyvolávací cena
350 Kč (414 Kč)

350 Kč (414 Kč)

Knihvazačství.

(autogram) Knihvazačství.

Bradáč, Ludvík (1885 - 1947)

Praha, n. vl., 1934. OBr., pap. přebal.  327 (17) s. Ilustrace a čb. obrazové přílohy v textu. Druhé opravené a doplněné vydání. Na předsádce věnování Bradáče Aloisi Chválovi z 2. II. 34.

Uvolněno ve hřbetě. Obálka restaurována.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

Knihvazačství.

(autogram) Knihvazačství.

Bradáč, Ludvík (1885 - 1947)

Praha, n. vl., 1934. OBr., pap. přebal.  327 (17) s. Ilustrace a čb. obrazové přílohy v textu. Druhé opravené a doplněné vydání. Na předsádce věnování Bradáče ze 7/IV. 34.

Uvolněno ve hřbetě. Obálka restaurována, modrý flek na první straně.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

Esej.

(Suchánek Vladimír) Esej.

Březina, Otokar (1868 - 1929)

Praha, Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů, 1988. OBr., volně vložené archy, kartonové pouzdro, nestr. (9 s.). Tři barevné litografie signované tužkou Vladimír Suchánek. Text připravil Dr. Otakar Fiala. Ediční poznámka Josef Glivický. Grafická úprava Milan Kopřiva. Celkem 170 výtisků.

První vydání. Výborný stav.

Vyvolávací cena
4 500 Kč (5 317 Kč)

Řecká modř.

(autogram) Řecká modř.

Brikcius, Eugen (1942)

Praha, Spolek českých bibliofilů, 2004. Pupilla svazek 24. OBr., volně vložené archy, 16 s. Dvě ilustrace signované tužkou Antonín Střížek. Typografie Martin Dyrynk. V tiráži podpis autora a typografa. Celkem 200 číslovaných a autory podepsaných výtisků na ručním losínském papíře. Tento výtisk č. 133.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

Introduction a la lecture de Benjamin Péret.

Courtot, Claude (1939 - 2018)

Paris, Le Terrain Vague & Association des amis de Benjamin Péret, 1965. OBr., volně vložené archy, katonové pouzdro s aplikovaným štítkem na hřbetě. 192 s. Ve frontispisu originální suchá jehla od Toyen, signována a číslována tužkou. V textu černovílé fotografie, které jsou montovány na papír. Celkem 75 výtisků na ručním papíře Holland Panneckock, z toho čísla 1 - 50 s originální suchou jehlou od Toyen. Zbylých 25 exemplářů značeno H.C. Tento výtisk jeden z 50-ti, číslo 31.

Výborný stav. Pouzdro místy ušpiněno.

Vyvolávací cena
36 000 Kč (42 534 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Čech, Svatopluk (1846 - 1908)

Datováno 8/8 1893, bez místa odeslání (Praha). Psáno na hlavičkovém papíře časopisu Květy. Jedna strana černým perem. Na první straně Herrmannova poznámka modrou pastelkou: "do Bechyně". Čech chválí Herrmannův fejeton a povzbuzuje ho k další práci.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

975 Kč (1 152 Kč)

23. 10. 2022 20:03

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Čech, Svatopluk (1846 - 1908)

Datováno V Obříství 24/3 1897. Psáno na hlavičkovém papíře časopisu Květy. Dvě strany černým perem. Na první straně Herrmannova poznámka tužkou: 24/3 1893.. Čech se poeticky omlouvá, proč nenapsal báseň pro Máj. Děkuje za laskavý dopis plný pochopení. Na závěr vybízí Herrmanna, aby napsal příspěvek do Květů.

Spolek českých spisovatelů beletristů Máj. Pozůstalost Ignáta Herrmanna.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)

875 Kč (1 034 Kč)

Konvolut dvou dopisů pro Ignáta Herrmanna.

Čech, Svatopluk (1846 - 1908)

1. Datováno V Troji 18/2 1904. Psáno na dopisním papíře po třech stranách černým perem. Na první straně Herrmannova datumka tužkou: 18/2 1904. Čech informuje Herrmanna o finanční výpomoci M.S. Potvrzuje přijetí spisovatelovy částky (20 korun) i částek svých. 2. Dopis Michala Srubjana Svatopluku Čechovi. Bez údajů. Na první straně dopisu Herrmannova poznámka tužkou: "připojil Čech k listu svému z. d. 18/2 1904". Psáno na dopisním papíře po dvou stranách černým perem. Srubjan děkuje Čechovi za finanční výpomoc v nejhorších dobách svého života. Děkuje také neznámému dobrodinci za věnovaných mu 20 kr. Tato pasáž je Herrmannem podtržena modrou pastelkou.

Michal Srubjan, vlastním jménem Martin Prygl (2. 10. 1870 Krumvíř - 14. 12. 1908 Praha). Pozůstalost Ignáta Herrmanna.

Vyvolávací cena
650 Kč (768 Kč)

700 Kč (827 Kč)