Aukce

PF 1989 Tomáš Bím.

PF 1989 Tomáš Bím.

Bím, Tomáš (1945)

Arch papíru. Na první straně litografie 11,2 x 15 cm. Na poslední straně napsán výtvarníkem text černým perem a nalepena jeho vizitka.

Chagall I, str. 165 - 166.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

Fialové odpoledne.

Fialové odpoledne.

Bím, Tomáš (1945)

Soubor 11-ti barevných litografií, včetně obálky. Bez místa vydání, n. vl., 1983. OBr., volně vložené listy, nestr. (3 s.) textu + 10 barevných litografií o rozměrech ca 22 x 17 cm. Vše signováno a číslováno tužkou. Texty Karel Sýs, Pavel Vrba a Jiří Žáček. Grafická úprava Tomáš Bím. Neprodejný výtisk. Exemplář č. 44/70. Na obálce výtvarníkem poznamenáno: PF 1984 Tomáš.

Chagall I, str. 165 - 166.

Vyvolávací cena
7 000 Kč (8 271 Kč)

8 600 Kč (10 161 Kč)

Tenisové hřiště.

Tenisové hřiště.

Bím, Tomáš (1945)

Barevná litografie 11,9 x 8,9 cm. Signováno a datováno vpravo dole tužkou Tomáš Bím 79. List č. 32/200.

Chagall I, str. 165 - 166.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

V temnotách.

V temnotách.

Bloy, Léon (1846 - 1917)

Brno, Jan V. Pojer, 1934. Atlantis svazek 24. Plpg. vazba  s aplikovaným štítkem na hřbetě, papírová obálka vevázána. Fólie, kartonové pouzdro. 114 (3) s. Přeložil Bohuslav Reynek. Dřevoryt ve frontispisu Jaroslav Benda. Celkem 350 výtisků, z toho čísla 1 - 50 na ručním papíře van Gelder, zbytek na ofsetu. Tento výtisk č. LVI.

Bubla 2608.

Vyvolávací cena
1 000 Kč (1 182 Kč)

1 000 Kč (1 182 Kč)

1. 12. 2019 00:00

Rytířka smrti.

Rytířka smrti.

Bloy, Léon (1846 - 1917)

Stará Říše na Moravě, Antonín Ludvík Stříž, 1917. Dobré dílo svazek 36. Plkož. vazba, zlatá ořízka, pap. obálka vevázána. 112 (3) s. Tisk na ručním papíře.

Sáňka 353.

Vyvolávací cena
750 Kč (886 Kč)

750 Kč (886 Kč)

1. 12. 2019 00:00

PF 1976 Nových. Chrudim.

PF 1976 Nových. Chrudim.

Born, Adolf (1929)

Arch papíru. Dvoubarevná serigrafie 19,7 x 19,8 cm přes obě strany. Signováno vpravo dole tužkou, nedatováno. Vzadu razítko se jménem výtvarníka a technikou.

Chagall I., str. 194 - 195.

Vyvolávací cena
450 Kč (532 Kč)

PF 1977 Fr. Nový.

PF 1977 Fr. Nový.

Born, Adolf (1929)

Barevná serigrafie 10,2 x 41,8 cm. Signováno vpravo dole v desce, nedatováno. Arch papíru, serigrafie přes obě strany.

Chagall I., str. 194 - 195.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

Psychoanalysa.

(Štyrský Jindřich) Psychoanalysa.

Brouk, Bohuslav (1912 - 1978)

Praha, Alois Srdce, 1932. OBr., 195 (2) s. Obálka a typografická úprava Jindřich Štyrský.

Primus 267. Vloemans 250.

Vyvolávací cena
1 500 Kč (1 772 Kč)

2 500 Kč (2 954 Kč)

1. 12. 2019 00:18

Karta s podpisem a poděkováním.

Bubeníček, Jindřich (1856 - 1935)

Karta s portrétem malíře 14,8 x 10 cm. Vlevo dole pod portrétem napsáno datum narození malíře, dole uprostřed podpis. Vzadu poděkování za příjemnou návštěvu u redaktora. Psáno černým perem. Bez datace.

Sbírka Dr. Jaromíra Uhlíře, redaktora Národních Listů.

Vyvolávací cena
110 Kč (130 Kč)

110 Kč (130 Kč)

Introduction a la lecture de Benjamin Péret.

(Toyen) Introduction a la lecture de Benjamin Péret.

Courtot, Claude (1939 - 2018)

Paris, Le Terrain Vague & Association des amis de Benjamin Péret, 1965. OBr., volně vložené archy, katonové pouzdro s aplikovaným štítkem na hřbetě. 192 s. Ve frontispisu originální suchá jehla od Toyen, signována a číslována tužkou. V textu černovílé fotografie, které jsou montovány na papír. Celkem 75 výtisků na ručním papíře Holland Panneckock, z toho čísla 1 - 50 s originální suchou jehlou od Toyen. Zbylých 25 exemplářů značeno H.C. Tento výtisk jeden z 50-ti, číslo 31.

Výborný stav. Pouzdro místy ušpiněno.

Vyvolávací cena
32 000 Kč (37 808 Kč)

Poéma hory.

(Ondreička Karol) Poéma hory.

Cvětajevová, Marina Ivanovna (1892 - 1941)

Praha, Kniha, grafika, bibliofilie, 1992. Sladké jádro srdce svazek 10. OBr., karton s aplikovaným štítkem, 28 s. Kartonové pouzdro. Šest kombinovaných technik Karol Ondreička. Vše signováno a datováno tužkou. Překlad Jana Štroblová. Grafická úprava Jan a Karel Martincovi. Vazba Kateřina a Marek Stašovi. Celkem 100 číslovaných výtisků na ručním papíře z Velkých Losin. Tento výtisk č. 63/100.

Vyvolávací cena
3 800 Kč (4 490 Kč)

Kondolenční karta.

Kondolenční karta.

Čapek, Karel (1890 - 1938)

Datováno tištěným textem: V Praze a v Brně v dubnu 1924. Na líci Herrmannova datumka: 26. IV. 1924 a tištěný text. Na opačné straně poděkování Karla Čapka za kondolenci. Psáno černým perem.

Vyvolávací cena
800 Kč (945 Kč)

1 000 Kč (1 182 Kč)

Hordubal.

(autogram, vazba) Hordubal.

Čapek, Karel (1890 - 1938)

Praha, Fr. Borový, 1934. Spisy bratří Čapků svazek XXXIII. Clkož. vazba s aplikací a zlacením, ručně šitý kapitálek, plkož. pouzdro. 195 (1) s. Vázal Jan Perůtka v dubnu 2019. Signováno v tiráži a na předsádce značkou. Na patitulu podpis Karla Čapka. Kromě běžného vydání vyšlo 50 číslovaných a autorem podepsaných výtisků na papíře Holand Van Gelder. Tento výtisk jeden z nich, č. 6.

Unikát. Vynikající stav. Kniha byla vystavena na XVI. Trienále umělecké knižní vazby v Plzni 2019.

Vyvolávací cena
7 500 Kč (8 861 Kč)

8 000 Kč (9 452 Kč)

F. Villon VI.

F. Villon VI.

Čápová, Hana (1955)

Barevný lept 13,2 x 7,8 cm. Signováno a datováno vpravo dole tužkou. Rok 2006. List č. 49/100. Montováno na karton.

Chagall I, str. 291 - 292.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)

775 Kč (916 Kč)

Exl Jaroslav Horáček. Pocta moudrému klaunovi.

Čápová, Hana (1955)

Barevný lept 13,2 x 8,9 cm. Signováno a datováno vpravo dole tužkou H. Čápová 2010. Montováno na karton. List č. 10.

Chagall I, str. 291 - 292.

Vyvolávací cena
450 Kč (532 Kč)

Adamité.

(Mucha Alfons) Adamité.

Čech, Svatopluk (1846 - 1908)

Praha, F. Šimáček, 1897. Plpl. vazba, kapitálek, 124 (3) s. Ilustrace Alfons Mucha.

Vyvolávací cena
600 Kč (709 Kč)

Ohlasy.

(Mašek Václav) Ohlasy.

Čelakovský, František Ladislav (1799 - 1852)

Praha, František Strnad, 1940. Růžový palouček svazek II. OBr., pap. přebal, volně vložené archy. 187 (5) s. Dřevoryty a grafická úprava Václav Mašek. V tiráži podpis výtvarníka. Kromě běžného vydání vyšlo 100 číslovaných výtisků na ručním zerkallském papíře. Tento výtisk jeden z nich, č. 83.

Bubla 2788.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

Maska IV.

Maska IV.

Demel, Karel (1942)

Kombinovaná technika 12 x 19,9 cm. Signováno a datováno vpravo dole tužkou KDemel 97. List č. 92/100.

Chagall II, str. 39 - 40.

Vyvolávací cena
850 Kč (1 004 Kč)

Vánoční koleda prózou.

(Váchal Josef) Vánoční koleda prózou.

Dickens, Charles (1812 - 1870)

Praha, Václav Pour, 1945. Příběhy svazek 5. OBr., volně vložené listy, 123 s. Přeložil Thimotheus Vodička. Sedm dřevorytů Josef Váchal. Typografická úprava Oldřich Menhart. Na patitulu věnování překladatele.

Bubla 5838.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)

500 Kč (591 Kč)

Okamžiky z válečných let.

(autogram) Okamžiky z válečných let.

Durych, Jaroslav (1886 - 1962)

Praha, Rozmach, 1924. Družstvo Přátel Studia. OBr., 51 (1) s. Grafická úprava V.H. Brunner. Na patitulu podpis autora. Celkem 1500 výtisků, z toho 50 na ručním papíře Ullesdorf, číslovaných a podepsaných autorem.

Sáňka 814.

 Uvolněno ve hřbetě.

Hřbet nahoře a dole poškozen.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)