Aukce

Pozvánka na oslavu narozenin Tomáše Bíma.

Bím, Tomáš (1946)

Barevná litografie 28 x 19,3 cm. Signováno nahoře uprostřed v desce, nedatováno. Rok 1977.

Chagall I, str. 165 - 166. Dvořák 495.

Vyvolávací cena
350 Kč (414 Kč)

350 Kč (414 Kč)

Tenisové hřiště.

Tenisové hřiště.

Bím, Tomáš (1946)

Barevná litografie 11,9 x 8,9 cm. Signováno a datováno vpravo dole tužkou Tomáš Bím 79. List č. 32/200.

Chagall I, str. 165 - 166.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

325 Kč (384 Kč)

Ludmila Jiřincová. Soupis grafického díla (dodatky).

Birhanzl, František

Praha, Spolek českých bibliofilů, 1994. OBr., 20 s. (str. 139 - 158). Grafická úprava Milan Albich. Vložen originální lept od Aleny Storchové signovaný tužkou, list č. 99/150. Celkem 200 výtisků.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

525 Kč (620 Kč)

10. 4. 2022 20:06

Spása skrze Židy.

Spása skrze Židy.

Bloy, Léon (1846 - 1917)

Stará Říše na Moravě, Josef Florian, b.d. (1911). Clpl. vazba se zlacením na hřbetě, kapitálek, 161 s. Přeložil Josef Florian. Titulní list Knorr. Celkem 500 nečíslovaných výtisků, z toho 50 na papíru Alexandra, zbytek na tuhém bílém papíře. Tento výtisk na tuhém bílém papíře.

Sáňka 354.

Vazba nepůvodní.

Vyvolávací cena
600 Kč (709 Kč)

Krev chudého.

Krev chudého.

Bloy, Léon (1846 - 1917)

Stará Říše na Moravě, Josef Florian, 1911. Clpl. vazba se zlacením na hřbetě, kapitálek, 253 (3) s. Přeložil Josef Florian. Celkem 770 výtisků, z toho 70 na ručním papíře, zbytek na tuhém bílém papíře. Tento výtisk na tuhém papíře.

Sáňka 347.

Vyvolávací cena
600 Kč (709 Kč)

Epopeja byzantská a Gustav Schlumberger.

Bloy, Léon (1846 - 1917)

Osvětimany, Antonín Ludvík Stříž, 1913. Dobré dílo svazek 9. Plpl. vazba, 173 (2) s. Přeložil Josef Florian. Celkem 350 nečíslovaných výtisků, z toho 50 na žlutavém ručním papíře Subtonic a 300 na bílém papíře Subtonic. Tento výtisk na bílém papíře.

Sáňka 345.

Vyvolávací cena
600 Kč (709 Kč)

Rozjímání samotářova r. 1916.

Rozjímání samotářova r. 1916.

Bloy, Léon (1846 - 1917)

Praha,  Stanislava Jílovská, 1919. Dobré dílo svazek 65. Plpl. vazba se zlacením na hřbetě, kapitálek. 147 (4) s. Přeložil Otto Albert Tichý. Dřevoryt a titulní list Jaroslav Benda.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

Na prahu Apokalypsy.

(vazba) Na prahu Apokalypsy.

Bloy, Léon (1846 - 1917)

Praha, Ladislav Kuncíř, 1930. Plkož. vazba s aplikovaným štítkem na hřbetě, kapitálek, zlatá ořízka, papírová obálka vevázána. Vázal Jenda Rajman, signováno razítkem na předsádce. 143 (1) s. Za titulním listem čb. fotografie. Typografická úprava Antonín Lískovec. Přeložil Otto Albert Tichý. Kromě běžného vydání na antiku vyšlo 30 číslovaných výtisků na ručním papíře, a to 10 na papíře Van Gelder a 20 na hadrovém papíře. Tento výtisk na antiku.

Sáňka 2605.

Vyvolávací cena
900 Kč (1 063 Kč)

Vizitka s obálkou.

Vizitka s obálkou.

Boettinger, Hugo (1880 - 1933)

Vizitka se sdělením. Na líci tištěné jméno s adresu, na rubu sdělení černým perem. Datováno 11. XI. 28, bez místa odeslání (Praha). Boettinger se omlouvá, ale musí odmítnout nabídku spolupráce. Kreslí do několika časopisů, chystá výstavu, má rozdělány tři portréty apod. Vloženo do orig. obálky se známkou, bez razítka. Adresát: Velectěný pán p. Karel Reichel, knihkupec, Praha III., Újezd 24. Na rubu napsána malířova adresa.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

Knihvazačství.

Knihvazačství.

Bradáč, Ludvík (1885 - 1947)

Praha, Jan Laichter, 1912. Umění a řemesla kniha 7. Plpl. vazba, kapitálek, 288 s. Ilustrace a 27 černobílých obrazových příloh v textu.

První vydání.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)

Úprava knižních vazeb.

Úprava knižních vazeb.

Bradáč, Ludvík (1885 - 1947)

Praha, Ludvík Bradáč, 1923. Clpl. vazba se zlacením, kapitálek, papírová vazba vevázána. 110 (3) s. + 12 s. čb. obrazových příloh.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

Knihařova technologie.

(autogram) Knihařova technologie.

Bradáč, Ludvík (1885 - 1947)

Praha, Česká grafická unie, 1941. Clpl. vazba, 93 (2) s. + 4 strany příloh se vzorky papírů. Ilustrace v textu. Na patitulu věnování Ludvíka Bradáče.

Opotřebovaný hřbet.

Vyvolávací cena
550 Kč (650 Kč)

Brázda, Jiří (1952 - 1)

Kombinovaná technika 12 x 8,8 cm. Signováno a datováno dole uprostřed JBrázda 99.

Chagall I., str. 209.

Vyvolávací cena
300 Kč (345 Kč)

300 Kč (345 Kč)

Čtverozvuk.

Čtverozvuk.

Martínek, Vojtěch (1887 - 1960), Buchlovan, Bedřich Beneš (1885 - 1953), Veselý, Adolf (1886 - 1961), Taufer, František (1885 - 1915)

Brno, Moravské Kolo spisovatelů, 1926. OBr., 157 (6) s.

Výborný stav. Zajímavá obálka.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

200 Kč (236 Kč)

Papírová vazba.

Papírová vazba.

Büge, Siegfried Reinhard

Úvaly u Prahy, Ateliér Krupka, 2012. OBr., 71 s. Přeložili Petr a Lubomír Krupkovi. Ilustrace Andreas Brylke. Černobílé obrazové přílohy. Grafická úprava, vazba, sazba a tisk Ateliér Krupka. 24. publikace Ateliéru Krupka. Celkem 25 číslovaných a 7 autorských výtisků na strojním hadrovém papíru Hollar. Tento výtisk č. 5/25.

Vyvolávací cena
1 000 Kč (1 182 Kč)

Dopis pro Ignáta Herrmanna.

Dopis pro Ignáta Herrmanna.

Burian, Jaroslav

Datováno 21/8 92, bez místa odeslání (Písek). Psáno na dopisním papíře po čtyřech stranách černým perem. Na první straně Herrmannovi poznámky modrou a červenou pastelkou. Burian postrádá své dílo o pěstování lesů, které zaslal spolu s odbornou recenzí do Národních listů. Nerad Herrmanna obtěžuje, ale prosí ho o pomoc. Na závěr poznamenává, že se Dr. Žofka těší, že Herrmann napíše do Švandy nějakou historku  o Písku.

Vyvolávací cena
220 Kč (260 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Čapek, Karel

Datováno v Brně 9. května 1900. Psáno na archu papíru po dvou stranách černým perem. Na první straně Herrmannova poznámka modrou pastelkou: "Dr. Čapek, Brno". Čapek děkuje za zaslaný dopis spolku Zobáci, kterého si všichni velmi váží a postupně si ho čtou. Pan poslanec Konrád Martinek z Vyškova posílá jako vděk jitrnice, které Čapek přikládá.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

200 Kč (236 Kč)

10. 4. 2022 20:03

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Červinka, Karel (1872 - 1949)

Datováno Brandýs nad Labem 26/IV 5. Psáno na dopisním papíře po čtyřech stranách černým perem. Na první straně Herrmannova datumka: 27. 4. 1905. Červinka zve Herrmanna na lov sluk. Dále ho prosí, aby mu honorář za povídku Jidáš Peluňka poslal do Brandýsa. V sobotu odpoledne odjíždí do Městce Králové a tam by obyvatelé mohli pátrat, kdo je autorem. V Brandýse to nikoho nebude zajímat.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Prof. PhDr. Čupr, Karel (1883 - 1956)

Datováno 19/I 900, bez místa odeslání. Psáno na dopisním papíře po jedné straně černým perem. Čupr zasílá svůj příspěvek do Švandy dudáka. Prosí, ať se na to Herrmann podívá, není-li to dlouhé nebo hloupé. Sranda by byla, kdyby to bylo i dlouhé, i hloupé.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

V Zabajkalí. Ze zápisků neznámého.

(autogram, vazba) V Zabajkalí. Ze zápisků neznámého.

Deml, Jakub (1878 - 1961)

Šebkovice, Jakub Deml, 1912. Plpg. vazba, kapitálek, 60 (1) s. Fotografie ve frontispisu. Na konci knihy podpis Jakuba Demla.

Sáňka 189.

Vyvolávací cena
700 Kč (827 Kč)

700 Kč (827 Kč)