Aukce

Nebe, peklo, ráj.

(Teige Karel) Nebe, peklo, ráj.

Biebl, Konstantin (1898 - 1951)

Praha, Sfinx, 1931. Růžová zahrada svazek 2. OBr., 54 (3) s. II. vydání. Obálka a typografická úprava Karel Teige. Kromě běžného vydání vyšlo 100 číslovaných a autorem podepsaných výtisků na pap. Holland. Tento výtisk nečíslován.

Vloemans 205. Srp str. 333.

Uvolněno ve hřbetě.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

Pohlednice s přáním.

Pohlednice s přáním.

Bílek, František (1907 - 1985)

Pohlednice s reprodukcí Bílkovy kresby. Vzadu přání pro JUC. Jaromíra Uhlíře. Datováno Velikonoce 1921. Psáno po jedné straně modrým perem, podepsáno přejí Bílkovi.

Sbírka Dr. Jaromíra Uhlíře, redaktora Národních Listů.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

Konec největšího výstřihu světa. Soubor 7 litografií.

Bím, Tomáš (1945)

Praha, n.vl., 1976. OBr. se slepotiskem. 1 s. textu + 7 volně vložených litografií o rozměru ca 26,2 x 16,2 cm. Šest z nich čb., jedna barevná. Titulní list signován a datován tužkou Tomáš Bím 76. Barevná litografie signována a datována vpravo dole tužkou, list č. 17/28. Text Jaroslav Černý. Pod textem podpis autora modrou fixou. Neudaný počet výtisků.

Chagall I, str. 165 - 166. Dvořák str. 488 - 490.

Vyvolávací cena
2 000 Kč (2 363 Kč)

2 100 Kč (2 481 Kč)

Plot.

Plot.

Bím, Tomáš (1945)

Barevná litografie 27,2 x 16,4 cm. Signováno a datováno tužkou vpravo dole Tomáš Bím 81. List č. XIX/XX. Tisk na ručním papíře.

Chagall I, str. 165 - 166. Dvořák str. 493.

Vyvolávací cena
1 000 Kč (1 182 Kč)

1 000 Kč (1 182 Kč)

Pozvánka na oslavu narozenin Tomáše Bíma.

Bím, Tomáš (1945)

Barevná litografie 28 x 19,3 cm. Signováno nahoře uprostřed v desce, nedatováno. Rok 1977.

 Chagall I, str. 165 - 166. Dvořák 495.

Vyvolávací cena
350 Kč (414 Kč)

425 Kč (502 Kč)

Satira třetí.

(Mašek Václav) Satira třetí.

Boileau, Nicolas (1636 - 1711)

Praha, Fr. R. Čebiš, 1935. OBr. s aplikovaným štítkem, volně vložené listy, 14 (3) s. Tisk k Novému roku 1936. Přeložil Jindřich Hořejší. Tři mědirytiny Václav Mašek. Typografie M. Kaláb. V tiráži podpisy výtvarníka, překladatele a nakladatele. Celkem 150 výtisků na ručním holandském papíře Pannekoek. Tento výtisk č. 38.

Bubla 2616.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)

Kouzelník.

Kouzelník.

Born, Adolf (1929)

Barevný akvarel 34,3 x 23,3 cm. Signováno a datováno hnědým perem dole uprostřed: J. Valentovi A Born 1982. Rám, pasparta, sklo. Akvarel na ručním papíře z Velkých Losin.

Chagall I, str. 194 - 195.

Vyvolávací cena
38 000 Kč (44 897 Kč)

47 000 Kč (55 531 Kč)

Déšť pro Verlaina.

(Lhoták Kamil, autogramy) Déšť pro Verlaina.

Branald, Adolf (1910 - 2008)

Kladno, Josef Cipra, 1981. Kladenský lis. OBr., volně vložené listy, 7 s. Ve frontispisu ilustrace Kamila Lhotáka signovaná a datovaná vlevo dole v desce. Tisk k desátému výročí úmrtí Františka Hrubína. V tiráži podpis Adolfa Branalda a Kamila Lhotáka. Neudaný počet výtisků.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

1 401 Kč (1 655 Kč)

14. 4. 2019 00:04

Nadja.

(Šíma Josef) Nadja.

Breton, André (1896 - 1966)

Praha, F.J. Müller, 1935. Krásné užitkové knihy svazek 5. Plpl. vazba, pap. obálka, 144 s. Přeložili M. Hlávka, V. Nezval a B. Vaníček. Obálka Josef Šíma. Ilustrace ve frontispisu Pablo Picasso. Kromě běžného vydání vyšlo 50 číslovaných výtisků na ručním holandském papíře podepsaných autorem. Tento výtisk nečíslován.

Primus 218. Vloemans 317.

Odborně restaurováno.

Vyvolávací cena
2 500 Kč (2 954 Kč)

3 700 Kč (4 372 Kč)

Co je surrealismus ?

(Teige Karel) Co je surrealismus ?

Breton, André (1896 - 1966)

Brno, Joža Jícha, 1937. OBr., 157 (3) s. Obálka, titulní list a typografická úprava Karel Teige. Doslov VítězslaV Nezval.

Primus 224. Vloemans 357. Srp str. 279.

Vyvolávací cena
600 Kč (709 Kč)

600 Kč (709 Kč)

Svedená dívka.

(erotika) Svedená dívka.

Bretonne, Restif de la (1734 - 1806)

Praha, Stanislav Neumann, 1929. Knížky pro potěšení svazek 9 - 10. Pllpl. vazba s ražbou, 55 (1) s. Přeložil Max Šraml. Ilustrace Otakar Mrkvička. Typografie Karel Dyrynk. Celkem 360 výtisků, z toho A: 10 neprodejných, B: 50 kolorovaných na ručním papíře van Gelder a číslovaných I - L a C: 300 na ručním papíře číslovaných 1 - 300. Tento výtisk 167 C.

Bubla 2641.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

400 Kč (473 Kč)

Půvabná nožka.

(Bouda Cyril) Půvabná nožka.

Praha, Karel Janský, 1921. Hyperion svazek 10. Clkož. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek, zlatá ořízka. 59 (1) s. Vázal Antonín Tvrdý. Přeložil F.K. Merklin. Dřevoryty Cyril Bouda. Celkem 600 nečíslovaných výtisků.

Sáňka 174.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

Polydynamika.

Polydynamika.

Burian, E. F. (1904 - 1959)

Praha, Ladislav Kuncíř, 1926. OBr., 71 (1) s. Obálka a typografická úprava Vít Obrtel.

Primus 84. Vloemans 64.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)

500 Kč (591 Kč)

Jarmareční zpěvačka a odpustková pout k svaté Anně Paludské.

(Mašek Václav) Jarmareční zpěvačka a odpustková pout k svaté Anně Paludské.

Corbierre, Tristan (1845 - 1875)

Praha, S.K. Neumann, 1930. Knížky pro potěšení. Plpg. vazba s ražbou a zlacením, zlatá ořízka, 27 s. Překlad Jindřich Hořejší. Ve frontispisu mědirytina Václava Maška signovaná tužkou. Typografická úprava Karel Dyrynk. Celkem 460 výtisků, z toho a) 50 na pap. Zanders s frontispisem Václava Maška a podpisy překladatele, úpravce a výtvarníka, dále b) 400 na českém ručním pap. Sokol a c) 10 neprodejných značených A - J. Tento výtisk jeden z 400 na ručním papíře, č. 81.

Bubla 2749.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

325 Kč (384 Kč)

Francouzská poesie nové doby.

(autogram) Francouzská poesie nové doby.

Čapek, Karel (1890 - 1938)

Praha, Fr. Borový, 1920. Plpl. vazba s aplikovaným štítkem na hřbetě, 186 s. Linorytová obálka Josef Čapek. Typografická úprava V.H. Brunner. Celkem 2000 výtisků. Na patitulu podpis Karla Čapka.

Thiele str. 188.

První vydání.

Vyvolávací cena
800 Kč (945 Kč)

800 Kč (945 Kč)

Továrna na absolutno.

(autogram) Továrna na absolutno.

Čapek, Karel (1890 - 1938)

Praha, Dr. Ot. Štorch-Marien, 1926. Aventinum svazek 99. OBr., 167 (3) s. Obálka, orig. linoryt, typografická úprava a ilustrace Josef Čapek. Třetí vydání. Na titulním listě podpis Karla Čapka.

Thiele str. 202.

Velmi dobrý stav. Malý kousek hřbetu nahoře utržen.

Vyvolávací cena
800 Kč (945 Kč)

850 Kč (1 004 Kč)

Ptáček.

Ptáček.

Čapek, Josef (1887 - 1945)

Linoryt 21,9 x 13,1 cm. Signováno vpravo dole tužkou, nedatováno. Rok 1918.

Thiele str. 188. Pečinková 225, 226.

Linoryt použit ve žluté variantě na předsádkách knihy: Neumann, S.K.: Horký van. Praha, L. Bradáč, 1918. Vybrané knihy svazek 13.

Vyvolávací cena
3 600 Kč (4 253 Kč)

4 100 Kč (4 844 Kč)

R.U.R.

(Čapek Josef) R.U.R.

Čapek, Karel (1890 - 1938)

Praha, Otakar Štorch-Marien, 1920. Aventinum svazek 25. Plkož. vazba, 96 (1) s. Vazba, linoryty a grafická úprava Josef Čapek. Celkem 2000 výtisků.

Thiele str. 188 - 189.

První vydání. Výborný stav.

Vyvolávací cena
1 500 Kč (1 772 Kč)

3 000 Kč (3 545 Kč)

14. 4. 2019 00:06

Italské listy.

(Čapek Josef) Italské listy.

Čapek, Karel (1890 - 1938)

Praha, Otakar Štorch-Marien, 1926. Aventinum svazek 68. Clkož. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek, zlatá ořízka. 66 (3) s. Vazba, obálka a grafická úprava Josef Čapek.

Thiele str. 202 - 203.

Na první straně vazby dvě malé skvrnky.

Vyvolávací cena
900 Kč (1 063 Kč)

Dopisní karta s natištěným jménem.

Čapek-Chod, Karel Matěj (1859 - 1926)

Bez údajů. Psáno po jedné straně černým perem. Čapek-Chod žádá Uhlíře, aby napsal do Národních Listů zmínku o nedělním vystoupení slečny Špunarové v Národním divadle. Lístek přináší její matká, blízlká rodinná známá.

Vyvolávací cena
120 Kč (142 Kč)

120 Kč (142 Kč)