Aukce

Památník příbuzného spisovatele Svatopluka Čecha.

(hudba, literatura) Památník příbuzného spisovatele Svatopluka Čecha.

Památník Zdeňka Drozena, syna Josefa Drozena. Clpl. vazba s ražbou, podpisy z 20. a 30. let. Podepsáni spisovatelé Eliška Krásnohorská, Karel Václav Rais, Alois Jirásek, Antonín Klášterský a Jan z Wojkowicz, pěvci Jarmila Novotná, Valentin Šindler, Marie Calma,  hudební skladatelé J.B. Foerster, Pietro Mascagni, Alfredo Casella a Bernardino Molinari, houslový virtuos Jan Kubelík a dirigent Rafael Kubelík. Dále sestra a bratr Svatopluka Čecha aj. Uvnitř vloženy tři pohlednice s podpisem (Antonín Klášterský + 2x Valentin Šindler) a novinové výstřižky. Podpis Rafaela Kubelíka na novinách.

Pozůstalost Josefa Drozena, člena České filharmonie, příbuzného spisovatele Svatopluka Čecha.

Vyvolávací cena
2 500 Kč (2 954 Kč)

Památník z rodiny spisovatele Svatopluka Čecha.

Clpl. vazba s kovovými aplikacemi, podpisy z konce 19. století. Mimo jiné podepsáni spisovatelé Svatopluk Čech, dvakrát Eliška Krásnohorská a Vojtěch Pakosta, dále sestra Svatopluka Čecha a dvakrát jeho bratr. Památník obsahuje několik kreseb. Uvnitř vložena fotografie hrobu Svatopluka Čecha na Vyšehradě a dopis neznámého ctitele.

Vazba poškozena. Pozůstalost Josefa Drozena, člena České filharmonie, příbuzného spisovatele Svatopluka Čecha.

Vyvolávací cena
750 Kč (886 Kč)

775 Kč (916 Kč)

Památník příbuzné Josefa Drozena.

(hudba) Památník příbuzné Josefa Drozena.

Clpl. vazba s kresbou, podpisy ze 40. a 50. let. Památník obsahuje více než 100 autogramů významných osobností z celého světa, a to převážně hudebního. Podepsáni např. David Oistrach, Dmitrij Šostakovič, Leonard Bernstein, János Ferencsik, Enrico Mainardi, Arthur Hanegger, Sir Adrian Boult, Erich Kleiber, Rudolf Firkušný, Rafael Kubelík, Václav Talich, Václav Neumann, Beno Blachut, Vítězslav Novák, Eduard Haken, Karel Ančerl 2x, Josef Páleníček, Marie Glázrová, Jakub Obrovský, Jaroslav Kvapil a další. Uvnitř vloženy dvě pohlednice, jedna fotografie a několik novinových výstřižků.

Vyvolávací cena
5 000 Kč (5 908 Kč)

5 100 Kč (6 026 Kč)

Konvolut tří dokumentů týkajících se sestry spisovatele Svatopluka Čecha: 1. Cestovní pas.  2. Smuteční lístek. 3. Smuteční oznámení

1. Cestovní pas paní Zdenky Čechové vystavený 28. června 1899. 2. Lístek 11,9 x 8,1 cm se sv. Doloresou a fotografií Zdenky Čechové. Rodina oznamuje její smrt. 3. Smuteční oznámení 23 x 29 cm, rok 1935. Stopy po přeložení.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

150 Kč (177 Kč)

Skicář malíře Karla Špillara.

Skicář malíře Karla Špillara.

Clpl. vazba, konec 19. století. 47 s. Listy číslovány tužkou. Kromě kreseb tužkou, obsahuje skicář kresby kolorované akvarelem, kresby tuší, pastelkami apod. Jedna barevná kresba signována vlevo dole tužkou. Dva barevné návrhy datovány. Uvnitř volně vložen barevný akvarel, pohled na město.

Hřbet vazby chybí, listy jsou převážně uvolněny. Na vazbě a na některých listech fleky od vody. Nikdy však nezasahují kresby.

Vyvolávací cena
3 000 Kč (3 545 Kč)

10 000 Kč (11 815 Kč)

29. 11. 2020 00:14

SSPE Plzeň 1982. Soubor deseti exlibris.

(Suchánek Vladimír, Komárek Vladimír) SSPE Plzeň 1982. Soubor deseti exlibris.

Plzeň, SSPE, 1982. OBr., nestr. Volně vloženo deset exlibris různých rozměrů a technik. Vše signováno tužkou, některé listy datovány a číslovány. Autoři: Karel Beneš, Tomás Bím, Jiří Bouda, Vojtěch Cinybulk, Vladimír Havlic, Josef Jícha, Jaroslav Kaiser, Ivana Kantůrková, Bohuslav Knobloch, Vladimír Suchánek. Obálka Vojtěch Cinybulk. Neudaný počet výtisků.

Vyvolávací cena
950 Kč (1 122 Kč)

Surrealismus v diskusi.

Surrealismus v diskusi.

Praha, Jarmila Prokopová, 1934. Knihovna levé fronty svazek 8. Clpl. vazba, pap. obálka vevázána, 109 s. Obálka a typografická úprava Karel Teige.

Srp str. 277. Vloemans 313.

Vyvolávací cena
1 800 Kč (2 127 Kč)

Příručka Spolku českých bibliofilů v Praze.

Praha, n. vl., 1930. OBr., 34 (1) s. Sestavili Antonín Novák a Josef Sonberg. Titulní list Karel Svolinský. Celkem 600 nečíslovaných výtisků.

Bubla 4629.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

550 Kč (650 Kč)

Stanovy Spolku bibliofilů v Praze.

(Preissig Vojtěch) Stanovy Spolku bibliofilů v Praze.

Praha, n. vl., 1908. OBr., nestr. (10 s.). Typografická úprava Vojtěch Preissig.

Vyvolávací cena
750 Kč (886 Kč)

750 Kč (886 Kč)

SSSR. Šestina světa. Monografie.

(Friml J.) SSSR. Šestina světa. Monografie.

Zeměpisný přehled. Vznik a vývoj VKS (b). Zahraniční politika. Národnostní politika. Ústavní vývoj SSSR. Praha, Pavel Prokop, b.d. Clpl. vazba, kapitálek, XXIII s. + 59 s. + 144 s. + 64 s. + 64 s.+ 40 s. Redigovali prof. Zdeněk Nejedlý, Pavel Prokop a dr. Bohumír Šmeral. Autoři jednotlivých dílů: Ing. Jiří Koťátko, Karel Kreibich, Ing. E. Podlipný a Ing. Pavel Schwarzkopf. Typografická úprava arch. J. Friml. Čb. fotografie v textu + dvě rozkládací mapy.

Vynikající stav. Původní vazba.

Vyvolávací cena
6 000 Kč (7 089 Kč)

6 000 Kč (7 089 Kč)

Studium. Theologie, umění a vědy.

Stará Říše, Antonín Ludvík Stříž, 1910. Studium svazek 32. OBr., 21 (1) s. + 7 (1) s. + 7 (1) s. + 7 (1) s. + 7 (1) s. + 12 s. + 12 s. + 13 s. + 13 s. + 4  s. + 10 s. + 6 s. + 22 s. + (11 s.). Ilustrace v textu.

Hřbet vyšisován.

Vyvolávací cena
650 Kč (768 Kč)

Devětsil. Revoluční sborník.

(Teige Karel) Devětsil. Revoluční sborník.

Praha, Večernice, V. Vrobel a Umělecký svaz Devětsil, 1922. Devětsil svazek I. Plpl. vazba, 202 (6) s. Typografická úprava Karel Teige. Redigovali Jaroslav Seifert a Karel Teige. Ilustrace a fotografie v textu.

Vloemans 13. Primus 12. Srp str. 268.

Výborný stav. Původní vazba.

Vyvolávací cena
3 000 Kč (3 545 Kč)

Avantgarda známá i neznámá. Svazek 3. Generační diskuse 1929 - 1931.

Praha, Svoboda, 1970. Clpl. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek, pap. přebal. 501 (4) s. K vydání připravil tým Ústavu pro českou literaturu vedený Štěpánem Vlašínem. Obálka, vazba a grafická úprava Zdeněk Chotěnovský. Černobílé obrazové přílohy.

První vydání.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

MSA 1. Mezinárodní soudobá architektura. Sborník.

(Teige Karel) MSA 1. Mezinárodní soudobá architektura. Sborník.

Praha, Odeon, 1929. OBr., 176 s. Vloženo v clpl. ochranných deskách. Autoři textů např. Adolf Loos, Le Corbusier, Karel Teige, Mies van der Rohe a další. Černobílé fotografie, plány a ilustrace v textu. Typografická úprava, obálka a vazba Karel Teige.

Primus 111. Vloemans 163. Srp  274.

Zadní strana obálky ušpiněna. Clpl. desky poškozeny ve hřbetě.

Vyvolávací cena
5 000 Kč (5 908 Kč)

Nova et vetera 1.

Nova et vetera 1.

Osvětimany, Antonín Ludvík Stříž, 1912. OBr., (9 s.) + 51 s. + (4 s.) + 15 (3) s. + 7 (2) s. + 15 s. + 10 (1) s. + 19 (2) s. + 6 (1) s. + 3 (1) s. + 4 (1) s. + 10 (1) s. + 7 (1) s. + 16 s. + (14 s.). Některé příspěvky tištěny na ručním papíře. Ilustrace v textu. Celkem 300 nečíslovaných výtisků.

Sáňka 541.

Vyvolávací cena
450 Kč (532 Kč)

Stará Říše na Moravě, Antonín Ludvík Stříž, 1910. Studium svazek 27. OBr., 4 (1) s. + 16 (2) s. + 4 (1) s. + 15 (2) s. + 15 (2) s. + 12 s. + 15 (2) s. + 16 (2) s. + 7 s. + 19 s. + 4 s. +8 (2) s. + 19 (1) s. + 6 s. + 6 (2) s + 57 (2) s. + (8 s.). Ilustrace v textu. Některé příspěvky tištěny na ručním papíře.

Hřbet vyšisován.

Vyvolávací cena
650 Kč (768 Kč)

Specific Land Art. Ateliér profesora Jiřího Beránka.

Plzeň, Západočeská univerzita, 2015. OBr., karton s kresbou, 191 s. Projekt studentů ateliéruu Socha. Texty Josef Mištera, Richard Drury, Ivan Neumann, Jiří Beránek. Typografická úprava Tomáš Nedoma. Barevné a čb. fotografie v textu.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

Meditace. Čtvrtletník pro umění a filosofii. Ročník I.

(Bílek František) Meditace. Čtvrtletník pro umění a filosofii. Ročník I.

Bez místa vydání (Praha), n.vl., 1908 - 1909. Plkož. umělecká vazba se zlacením, kapitálek. Vázal Václav Kubš, signováno razítkem na předsádce. 459 (1) s. Řídí V. Bitnar, Dr. J. Kratochvíl a Emil Pacovský. Texty např. Jindřich Šimon Baar, František Bílek, Jakub Deml, Jaroslav Durych, Emil Pacovský a další. Titulní list a viněty Emil Pacovský. V příloze 19 litografií Františka Bílka. Reprodukce a ilustrace v textu.

Vyvolávací cena
1 000 Kč (1 182 Kč)

1 000 Kč (1 182 Kč)

Ave bibliofile ! Ave exlibristo !

Bez údajů. OBr., volně vložené listy, nestr. (20 s.). Texty Emmerich Al. Hruška a Max Forejt. Dřevoryt na obálce Emmerich A. Hruška. V přílohách reprodukce exlibris E.A. rušky - 2x dřevoryt Anna Macková, dřevoryt Josef Váchal, linoryt Vítězslav Fleissig, linoryt E.A. Hruška, zinkografie Adolf Petříček a Otakar Hůrka. Na patitulu portrét E.A. Hrušky od Jaroslava Procházky. Neudaný počet výtisků.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

200 Kč (236 Kč)

VIII. evropský kongres  exlibristů. Lipsko 1961.

(Jiřincová Ludmila, Bouda Cyril) VIII. evropský kongres exlibristů. Lipsko 1961.

Praha, Svaz československých výtvarných umělců a českoslovenští exlibristé, 1961. OBr., nestr. Volně vloženo 12 exlibris různých technik a rozměrů. Autoři: Cyril Bouda, Vojtěch Cinybulk, Václav Fiala, Dalibor Chatrný, Ludmila Jiřincová, Ladislav Josef Kašpar, Emil Kotrba, Josef Liesler, Jaroslav Lukavský, Karel Oberthor, Karel Svolinský a Jiří Antonín Švengsbír. Grafiky Václava Fialy a Josefa Lieslera signovány tužkou, exlibris Lieslera datováno. Obálka L. J. Kašpar.

Vyvolávací cena
550 Kč (650 Kč)