Aukce

EXL PF ETC. Josef Dudek.

EXL PF ETC. Josef Dudek.

Olomouc, OV SSM, 1983. Editio 13. OBr., pap. přebal, fólie. 38 (4) s. Text dr. Vilém Stránský. Překlad do němčiny Jan Hrdlička. V příloze 13 orig. grafických listů, leptů a leptů s akvatintou od Josefa Dudka. Vše signováno a číslováno tužkou. 7 reprodukcí děl v příloze. Celkem 150 výtisků, z toho 120 číslovaných. Tento výtisk č. 10. Neprodejné.

Uvolněno ve hřbetě.

Vyvolávací cena
1 400 Kč (1 654 Kč)

1 400 Kč (1 654 Kč)

PF 1991 Jindřich a Olga Svobodovi.

(Svoboda Jindřich) PF 1991 Jindřich a Olga Svobodovi.

Bez údajů. OBr. se slepotiskovým razítkem, nestr. (3) s. Obálka Jindřich Svoboda. Text Jan M. Tomeš. Pod textem podpis Jana M. Tomeše.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

250 Kč (295 Kč)

PF Jindřich a Olga Svobodovi 1989.

(Svoboda Jindřich) PF Jindřich a Olga Svobodovi 1989.

Bez údajů. OBr. se slepotiskem, nest. (3 s.). Obálka Jindřich Svoboda. Text Jan Skácel. Pod textem podpis básníka. Tisk na ručním papíře.

Vyvolávací cena
350 Kč (414 Kč)

675 Kč (798 Kč)

Eylenšpigel.

Eylenšpigel.

Praha, Vincenc Svoboda a  Antonín Škoda, 1926. Edice Z prachu knihoven. Plpg. vazba, nestr. (4 s.). Přepis Čeněk Zíbrt. Typografická úprava Karel Dyrynk. Tisk pro účastníky druhého bibliofilského večera konaného v Praze dne 30. října 1926. Celkem 150 číslovaných výtisků na chamois van Gelder. tento výtisk č. 51.

Sáňka 1432.

Vazba mírně vyšisována.

Vyvolávací cena
350 Kč (414 Kč)

Karl Dudešek: Bucheinbände.

(autogram, vazba) Karl Dudešek: Bucheinbände.

Wien, Hochschule für angewandte Kunst, 1991. Plpg. vazba s aplikací, kapitálek, kartonové pouzdro. 66 (1) s. Vázal Karel Dudešek. Barevné a čb. fotografie v textu. Typografie studenti Hochschule pod vedením Prof. Tino Erbena. Fotografie Elisabeth Kohlweis, Marcele Wiegele-Slama. Kurátor výstavy Prof. Josef Symon. Na titulním listě podpis Karla Dudeška z roku 1993.

Vyvolávací cena
600 Kč (709 Kč)

600 Kč (709 Kč)

Josef Sudek.

Josef Sudek.

Břeclav, Moraviapress a.s., 1996. OBr. s aplikovanými štítky na vazbě a hřbetě, ochranné pouzdro. 80 (14) s. 81 reprodukcí Sudkových fotografií s faksimiliemi jejich popisu ze sbírky Miroslava Khola. Za titulním listem orig. fotografie od Miroslava Khola: "Jose Sudek v Üvozu" z roku 1975. Doslov Josef Boček. Grafická úprava, obálka a pouzdro Pavel Jedlička. Publikace vyšla k poctě stého výročí narození a dvacátého výročí úmrtí Josefa Sudka. Celkem 300 číslovaných výtisků. Tento výtisk bez čísla.

Vyvolávací cena
2 500 Kč (2 954 Kč)

2 600 Kč (3 072 Kč)

Reklamní leták časopisu Lumír s autogramy.

Reklamní leták s upoutávkou na 25. ročník časopisu Lumír. Na rubu reprodukce kresby Hugo Boettingera: Redaktoři Lumíra. Pod kresbou podpisy Hanuše Jelínka a Františka Skácelíka.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

Legitimace Svatoboru.

Legitimace Svatoboru.

Legitimace knihkupce Karla Reichla. Správní rok 1928. Podepsáni: předseda František Mareš, jednatel Dr. Guth Jarkovský a pokladník Dr. Vratislav Černý. Psáno černým perem.

Vyvolávací cena
400 Kč (473 Kč)

Josefina Mutzenbachrová neboli paměti vídeňské holky jak je sama vypravuje.

(erotika, Toyen) Josefina Mutzenbachrová neboli paměti vídeňské holky jak je sama vypravuje.

Bez údajů (Praha, Čejka a Hokr), 1930. Edice Olisbos svazek 3. Clpl. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek, 228 (1) s. Přeložil Dr. J.V. Deset erotických ilustrací Toyen. Soukromý neprodejný tisk. Celkem 270 výtisků, z toho 200 na obyčejném papíře a 70 na hollandu, z nichž 10 je autorkou kolorováno. Tento výtisk na papíře obyčejném, nečíslován.

Ladman 26.

Na některých listech textu skvrnky, několik stránek uvolněno.

Vyvolávací cena
3 000 Kč (3 545 Kč)

4 800 Kč (5 671 Kč)

10. 4. 2022 20:15

Z pařížských dopisů Jana Zrzavého.

(autogramy, Komárek Vladimír, Kundera Ludvík) Z pařížských dopisů Jana Zrzavého.

Praha, Spolek českých bibliofilů, 1998. OBr., 53 s. Doslov František Dvořák, Ludvík Kundera, Martin Dyrynk. Suchá jehla signovaná tužkou Vladimír Komárek. Dvě originální fotografie Jaroslav Krejčí. Obálka a typografická úprava Martin Dyrynk. Reprodukce fotografie v tiráži Petr Ladman. Za titulním listem podpisy Ludvíka Kundery, Vladimíra Komárka, Františka Dvořáka, Jaroslava Krejčího a Martina Dyrynka tužkou. Vyšlo jako neprodejný tisk k 90. výročí založení SČB a zároveň jako členská prémie za rok 1996. Celkem 800 signovaných výtisků. Tento č. 281.

Vyvolávací cena
600 Kč (709 Kč)

Ani labuť ani lůna.

(autogramy) Ani labuť ani lůna.

Praha, Ota Jirsák, 1936. Nová edice svazek 1. OBr., 83 s. Ochranná fólie. Redigoval Vítězslav Nezval. Obálka Jindřich Štyrský. 16 čb. obrazových příloh. Typografie Karel Teige. Autoři sborníku: Konstantin Biebl, Bohuslav Brouk, E.F. Burian, Adolf Hoffmeister, Záviš Kalandra, Vincenc Makovský, Jan Mukařovský, Vítězslav Nezval, Laco Novomeský, Jindřich Štyrský, Karel Teige a Toyen. Pod svými díly podepsáni: Konstantin Biebl, Bohuslav Brouk, E.F. Burian, Adolf Hoffmeister, Záviš Kalanda, Vítězslav Nezval, Laco Novomeský, Jindřich Štyrský, Karel Teige a Toyen ! Kromě vydání na ofsetu vyšlo 200 výtisků pro subskribenty s podpisy autorů. Tento výtisk jeden z nich, bez čísla.

Vloemans 336. Srp str. 278. Ladman 276. Bubla 5557.

První vydání ! Uvolněno ve hřbetě.

Vyvolávací cena
14 000 Kč (16 541 Kč)

Španělský podzim Františka Halase.

(Kundera Ludvík) Španělský podzim Františka Halase.

Brno, Museum města Brna, 1959. OBr., 47 s. Uspořádal, k vydání připravil a úvod napsal Ludvík Kundera. Černobílé fotografie v textu. Typografická úprava a návrh obálky František Kalivoda. Fotokopie dokumentů Josef Čoupek. Druhý příležitostný tisk Muzea k výstavě "Tvář Františka Halase".

Vynikající stav. První vydání.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

300 Kč (354 Kč)

Koh-i-noor Magazín.  Ročník IV. Číslo 41. Květen 1933.

(Kupka František) Koh-i-noor Magazín. Ročník IV. Číslo 41. Květen 1933.

Praha, FA Waldes a spol., 1933. OBr., 16 s. Obálka František Kupka. Redakce JUDr. Al. Makarius a Berty Ženatý. Černobílé fotografie v textu. Číslo mimo jiné věnováno Františku Kupkovi a Vojtěchu Preissigovi.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

725 Kč (857 Kč)

10. 4. 2022 20:08

Vzpomínky na Karla Hynka Máchu.

Praha, Erna Janská, 1928. Hyperion svazek 34. Clkož. vazba s ražbou a zlacením na hřbetě, kapitálek, zlatá ořízka, kartonové pouzdro. 174 (3) s. Vázal Antonín Tvrdý. Ilustrace a návrh vazba Cyril Bouda. Redigoval Dr. Fr. Krčma. Celkem 700 výtisků na velinu, z toho 50 číslovaných. Tento výtisk nečíslován.

Sáňka 2151.

Vyvolávací cena
800 Kč (945 Kč)

800 Kč (945 Kč)

The Complete Book of Erotic Art.

New York, Bell Publishing Company, 1987. Erotic Art Volume 1 + 2. Clpl. vazba, pap. přebal, kapitálek. 270 (4) s. Sestavili Drs. Phyllis a Eberhard Kronhausen. Barevné a čb. fotografie v textu. První díl typograficky upravil Dmitri Petroc, díl druhý Michael Perpich.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)

Konvolut osmi svazků edice Kentaur.

1. Romain Rolland: Věčný Shakespeare. 2. Marianna Alcoforado: Portugalské listy. 3. Pierre de Ronsard: Sonety Heleně. 4. Romain Rolland: Empedokles z Akragantu. 5. Léopold Sédar Senghor: Zpěvy stínu. 6. Marcel Pagnol: Poznámky o smíchu. 7. Romain Rolland: Liluli. 8. Gustav Flaubert: Korespondence. Praha, Symposion, 1947 a 1948. Kentaur svazek 1 - 8. OBr., karton s ražbou a zlacením, kapitálky, pap. přebaly. 84 (3) s. + 78 (2) s. + 60 (1) s. + 79 (1) s. + 74 (7) s. + 66 s. + 127 s. + 120 (1) s. Návrhy vazeb a ediční značky Karel Svolinský. Přeložili: Jaroslava Votrubová-Koutecká, Hanuš Jelínek, Gustav Francl, Arnošt Bareš, J. Francl a A. Kroupa, Jan Vladislav, N. Neumannová a J. Kopecký, , Gustav Francl. Typografická úprava 1. - 4. dílu Karel Svolinský. Obálka a typografická úprava dílu 5. - 8. Ivan Martin. V některých dílech ilustrace a fotografie v textu. Celkem 8 svazků.

Vyvolávací cena
600 Kč (709 Kč)

600 Kč (709 Kč)

Ve stínu Orfea. Julius Zeyer a rodina Kalašových v dopisech.

(Kobliha František) Ve stínu Orfea. Julius Zeyer a rodina Kalašových v dopisech.

Praha, Bohuslav Rupp, 1949. OBr., 272 (1) s. K vydání připravili Jaroslav Zikmund a Dr. J.Š. Kvapil. Dřevoryt na obálce a titulní list František Kobliha. Typografická úprava Method Kaláb. Za titulním listem jedna barevná obrazová příloha, portret Julia Zeyera. Vydáno k spisovatelovu jubilejnímu roku 1941. Kromě běžného vydání vyšlo 200 číslovaných výtisků na ručním maršovském papíře. Tento výtisk nečíslován.

Bubla 7192.

Skvrnka na obálce.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Přednášky jubilejního sjezdu československých inženýrů v Praze roku 1935.

(typografie) Přednášky jubilejního sjezdu československých inženýrů v Praze roku 1935.

Praha, Spolek československých inženýrů, 1935. OBr., 193 (2) s. Typografická úprava Ing. Dr. Josef Stocký.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Prodaná nevěsta. První náčrtek Bedřicha Smetany.

Praha, Melantrich, 1944. Clpl. vazba s ražbou a zlacením, 58 (2) s. faksimile notového zápisu + XXXIII (2) s. textu. Připravil, předmluvu a poznámky napsal Mirko Očadlík. Typografická úprava František Muzika. Vydáno ve spolupráci se Společností Bedřicha Smetany.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Památce Mistra Jana Husi.

Památce Mistra Jana Husi.

Praha, Fr. Borový, 1915. Osmá kniha Spolku českých bibliofilů. OBr., karton s ražbou a zlacením, zlatá ořízka, kartonové pouzdro. 127 s. Vázal Antonín Jelínek. Sestavil Ph.Dr. V. Vojtíšek. Typografická úprava, vazba a ilustrace František Kysela.

Sáňka 274.

Vazba opotřebována.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)