Aukce

Památce velkého Čecha JUDr. Julia Grégra.

Praha, Edv. Beaufort, 1896. Arch papíru s fotografií Julia Grégra, nestr. (4 s.). Tištěný nekrolog od neznámého autora.

Horní pravý roh utržen. Pozůstalost Ignáta Herrmanna.

Vyvolávací cena
70 Kč (83 Kč)

70 Kč (83 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi od čtenáře.

Bez údajů. Dle Herrmannovy poznámky červeným perem: "došlo 29/7 1903 dle razítka z Místku". Psáno na papíře A4 po jedné straně černým perem. Čtenář oslovuje Herrmanna jeho pseudonymem. Rozebírá význam slova "náletník", ketré Herrmann použil. Dále chválí jeho povídku "Hallucinace". Na závěr se ptá, proč Franta Župan už dlouho nepíše do Švandy dudáka.

Franta Župan, vl. jménem spisovatel František Procházka (1858 - 1929). List uprostřed přeložen. V místě ohnutí kousek papíru chybí, nezasahuje však so smyslu dopisu. Pozůstalost Ignáta Herrmanna.

Vyvolávací cena
160 Kč (189 Kč)

160 Kč (189 Kč)

Švanda dudák. Číslo 47, ročník XXI.

(Aleš, Mikoláš) Švanda dudák. Číslo 47, ročník XXI.

Praha, František Topič, 1902. OBr., str. 410 - 420. Číslo věnováno Mikuláši Alšovi. Příspěvky např. od Ignáta Herrmanna, Antonína Klášterského atd. Ilustrace Karel Rélink, Stroff a další.

Výborný stav. Nerozřezáno. Pozůstalost Ignáta Herrmanna.

Vyvolávací cena
50 Kč (59 Kč)

175 Kč (207 Kč)

Fénixovo hnízdo.

(Čápová Hana) Fénixovo hnízdo.

Praha, Supraphon 1991. Polyhymnia svazek 65. Lyra Pragensis svazek 99. OBr., fólie, 80 (1) s. Sonety Shakespearových předchůdců a současníků. Pět barevných kombinovaných technik signovaných tužkou Hana Čápová. Typografická úptrava Vladimír Viener. Přeložil Zdeněk Hron. Část nákladu vázána v umělecké vazbě Miroslava Janoty. Slepotiskové razítko nakladatelství v tiráži. Celkem 200 výtisků na ručním papíře z Velkých Losin. Tento výtisk nečíslován.

Pozůstalost knihvazače Miroslava Janoty. Kniha má nepůvodní papírovou obálku a fólii, je oříznuta a připravena k vazbě. Pan Janota umělecké vazby nevytvořil.

Vyvolávací cena
2 400 Kč (2 836 Kč)

4 000 Kč (4 726 Kč)

Osvobozené divadlo z Prahy. Voskovec&Werich.

(Štyrský Jindřich) Osvobozené divadlo z Prahy. Voskovec&Werich.

Bez údajů. (Praha, Osvobozené divadlo, 1929). OBr., nestr. (13 s.). Obálka Jindřich Štyrský, signováno v koláži na zadní straně. Obsahuje repertoar divadla 1928 - 1929  a obsazení některých her.

Uprostřed stopy po ohnutí.

Vyvolávací cena
350 Kč (414 Kč)

375 Kč (443 Kč)

Caesar.

Caesar.

Praha, Osvobozené divadlo, 1932. OBr., nestr. (16 s.). Divadelní program. Obálka Adolf Hoffmeister. Texty např. Jindřich Honzl, Joe Jenčík. Čb. fotografie v textu, reklamy.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

300 Kč (354 Kč)

Vest pocket revue. Časopis Osvobozeného divadla. Ročník 1929 - 30, č. 1.

Praha, Josef Háša, 1929. OBr., 26 (6) s. Texty např. Václav Tille, Jindřich Honzl, Voskovec&Werich, Jaroslav Ježek aj. Čb. fotografie a ilustrace v textu, reklamy. Ilustrace např. Adolf Hoffmeister. Vložen leták, upoutávka na představení V&W Fata morgana.

První strana obálky oddělena.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

175 Kč (207 Kč)

Vest pocket revue. Časopis Osvobozeného divadla. Ročník 1929 - 30, č. 2.

Praha, Josef Háša, 1929. OBr., 27 (5) s. Texty např. Jean Cocteau, E. F. Burian, Frank Wenig aj. Čb. fotografie a ilustrace v textu, reklamy. Ilustrace např. Adolf Hoffmeister, František Muzika atd. Vložen leták, upoutávka na představení V&W Varieté revue.

Druhá strana obálky ušpiněna. Časopis kdysi podélně ohnut.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

225 Kč (266 Kč)

Československá knihkupecká ročenka na rok 1923. Ročník III.

(vazba) Československá knihkupecká ročenka na rok 1923. Ročník III.

Praha, K. Nosovský, 1922. Clkož. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek, zlatá ořízka, kartonové pouzdro. 147 (11) s. Články různých autorů, např. Arne Novák, Vincenc Červinka atd.

Ve hřbetě vazby trhlina.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

Exlibrisy Mikuláša Galandu.

Exlibrisy Mikuláša Galandu.

Bratislava, Krůžok slovenských exlibristov a bibliofilov, 1970. OBr., volně vlořené listy, nestr. (6 s.) textu. Volně vloženo 38 reprodukcí exlibris Mikuláše Galandy. Úvod Dr. Boris Bálent. Tento výtisk Pf 1971 Dr. A. Horáková. Celkem 1500 výtisků.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

300 Kč (354 Kč)

Dva dopisy Máchova bratra Michala.

(Mácha Karel Hynek) Dva dopisy Máchova bratra Michala.

Praha, Hyperion, 1925. OBr., aplikovaný štítek na hřbetě, 15 s. Grafická úprava Cyril Bouda. Soukromý neprodejný tisk. Vydáno u příležitosti prvního přátelského večera českých bibliofilů. Celkem 120 výtisků, tento č. 36.

Výborný stav, částečně nerozřezáno.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

275 Kč (325 Kč)

Miloš Koreček. Fotografie a lokálky.

(autogram) Miloš Koreček. Fotografie a lokálky.

Brno, Dům umění města Brno, 1984. OBr., nestr. (21 s.). Černobílé obrazové přílohy. Katalog výstavy v Kabinetu fotografie Jaromíra Funka, Dům pánů z Kunštátu, 14. 2. - 11. 3. 1984. Příprava výstavy, úvodní text a redakce katalogu Jan Valach. Grafická úprava Jiří Stejskal. Na předsádce věnování Miloše Korečka.

Vyvolávací cena
120 Kč (142 Kč)

Z pařížských dopisů Jana Zrzavého.

(Komárek Vladimír, autogramy) Z pařížských dopisů Jana Zrzavého.

Praha, Spolek českých bibliofilů, 1998. OBr., 53 s. Doslov František Dvořák, Ludvík Kundera, Martin Dyrynk. Suchá jehla signovaná uprostřed tužkou Vladimír Komárek. Dvě originální fotografie Jaroslav Krejčí. Obálka a typografická úprava Martin Dyrynk. Reprodukce fotografie v tiráži Petr Ladman. Za titulním listem podpisy Ludvíka Kundery, Vladimíra Komárka, Františka Dvořáka, Jaroslava Krejčího a Martina Dyrynka tužkou. Vyšlo jako neprodejný tisk k 90. výročí založení SČB a zároveň jako členská prémie za rok 1996. Celkem 800 signovaných výtisků. Tento č. 640.

Vyvolávací cena
450 Kč (532 Kč)

Olomouc 1987. Soubor dvanácti grafických listů.

(Komárek Vladimír, Liesler Josef) Olomouc 1987. Soubor dvanácti grafických listů.

Olomouc, b. n., 1987. OBr. Vloženo dvanáct grafických listů různých rozměrů a technik. Autoři: Anna Grmelová dřevořez, Jan Holoubek linoryt, Miroslav Houra barevná serigrafie, Dušan Janoušek barevný dřevoryt, Jan Jemelka dřevořez, Vladimír Komárek suchá jehla, Josef Liesler rytina pro tisk z hloubky do plastu, František Peterka dřevořez, Ladislav Rusek linoryt, Karla Ryvolová lept s akvatintou, Josef Saska lept, Marie Michaela Šechtlová dřevoryt. Všechny listy signovány tužkou, některé datovány a číslovány. Na obálce použit dřevoryt Karla Svolinského. Exemplář č. A 68.

Vyvolávací cena
1 000 Kč (1 182 Kč)

Originální raznice vazby.

Originální raznice vazby.

Raznice vazby ke knize Deník Karla Hynka Máchy z roku 1835. Praha, Erna janská, 1922. Hyperion svazek 15. Návrh vazby Cyril Bouda. Vázal Antonín Tvrdý.

Unikát.

Vyvolávací cena
2 000 Kč (2 363 Kč)

7 166 Kč (8 467 Kč)

Originální raznice vazby.

Originální raznice vazby.

Raznice vazby ke knize Němcová, Božena: Tři pohádky. Praha, Erna Janská, 1923. Hyperion svazek 17. Návrh vazby Cyril Bouda. Vázal Antonín Tvrdý.

Unikát.

Vyvolávací cena
2 000 Kč (2 363 Kč)

5 000 Kč (5 908 Kč)

Kalendář. Kalender. Calendar. 1987.

(Brázda Jiří, Čápová Hana, Kállay Dušan) Kalendář. Kalender. Calendar. 1987.

Bez místa vydání, n. vl., 1986. Třináct grafických listů montovaných na kartonech. Různé rozměry a techniky: Stanislav Černý: Jeden Eden, lept, Lenka Vilhelmová: Mráz v hlavě, mezzotinta, Peter Kĺúčik: Február, lept, Kamila Štanclová: Neznámy, lept, Josef Dudek: Ještě tam budem, lept, akvatinta, mezzotinta, Jiří Brázda: Eva prima Pandora, suchá jehla, rytina, mezzotinta, Dušan Kállay: Bez názvu, lept, Ludmila Jandová: Červenec, suchá jehla, Robert Jančovič: Príchod predkov, lept, mezzotinta, suchá jehla, Hana Čápová: Je to šťavnaté, lept, Jiří Vlach: Konec, lept, Robert Brun: Škorpión, mezzotinta, lept, Peter Oriešek: Dárek, reliéf. Všechny grafické listy signovány, číslovány a některé datovány tužkou. Editor Vilém Stránský. Typografie Václav Bozděch. Celkem 100 číslovaných exemplářů. Tento č. 88/100.

Vyvolávací cena
2 300 Kč (2 717 Kč)

4 300 Kč (5 080 Kč)

Jaroslav Škarohlíd. Podzimní zahrady. Kresba. Malba. Grafika.

(autogram) Jaroslav Škarohlíd. Podzimní zahrady. Kresba. Malba. Grafika.

Brno, b. n., 2003. OBr., nestr. (55 s.). Barevné a čb. fotografie v textu. Texty Václav Zykmund, Ludvík Kundera, Jan Skácel, Nina Dvořáková, Robert Janás. Předtisková příprava Libuše Hrdličková. Fotografie Ing. Aleš Jurman. Organizační zajištění František Janás. Na titulním listě věnování Jaroslava Škarohlída.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

Stanislav Vymětal 50.

(Grmelová Anna, Rusek Ladislav, Vymětal Stanislav) Stanislav Vymětal 50.

Olomouc, Klub přátel výtvarného umění, 1979. OBr., volně vloženo deset grafických listů různých rozměrů a technik: Aljo Beran: Mateřství, linoryt, František Bělohlávek: Polykač ohně, linoryt, Anna Grmelová: Pane, kupte si mou růži - v půlnoci se zavírá, dřevoryt, Jeroným Grmela: Vidění v trávě, dřevoryt, Dušan Janoušek: Žena a domov, linoryt, Pavel Kotas: Kaktus, linoryt, Věra Kotasová: Okno, linoryt, Ladislav Rusek: Oheň a tvar, linoryt, Stanislav Vymětal: Symbol hrnčířského cechu, Josef Weiser: Pozdrav, linoryt. Grafické listy vytvořeny  v letech 1978 - 1979. Všechny jsou signovány tužkou, některé datovány. Redakce Josef Dolívka. Celkem 200 exemplářů.

Vyvolávací cena
1 000 Kč (1 182 Kč)

Příručka ke zkoušce tovaryšské (k závěrečné zkoušce učňovské) pro kandidáty odboru knihařského, kartonážnického, pouzdrařského a linkovačského.

Praha, Zemská jednota odborných společenstvech knihařů, kartonážníků, pouzdrařů a linkovačů pro zemi Českou, b.d. OBr., karton, eloxovaná, papírová obálka vevázána. 72 (7) s.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

225 Kč (266 Kč)