Aukce

Pocta Vladimíru Boudníkovi.

(autogram) Pocta Vladimíru Boudníkovi.

Praha, n.vl., 1988. Soukromý neprodejný tisk. Clpl. pouzdro, 1 s. textu + 46 volně vložených grafických listů různých technik a rozměrů. Vše signováno tužkou, některé listy datovány a číslovány. Autoři: Milan Albich, Jaroslav Alt, Mikuláš Axmann, Marie Blabolilová, Bořivoj Borovský, Zdeněk Bouše, Miroslav Bravenec, Tomáš Coufal, Zdeněk Cupák, Josef Černý, Jiří Ernest, Miroslav Fišák, Dobroslav Halata, Oldřich Hamera, Josef Hampl, Petr Hampl, Pavel Hlavatý, Helena Horálková, Jiří Hůla, Zdeněk Hůla, Jan Jemelka, Josef Jíra, Ditta Jiřičková, Jana Kadlecová, Vladimír Komárek, Aleš Krejča, Alena Kučerová, Jiří Lindovský, Jan Lodr, Mikuláš Lubomírský, Dalibor Matouš, Jan Moravec, Jiří Mika, Zuzana Nováčková, Jiří Pálek, Karel Prášek, Karel Pucherna, Dana Puchnarová, Miroslav Stuchlík, Matěj Svoboda, Ivan Špirk, Cyril Urban, Zdeněk Veselý, Lenka Vilhelmová, Helena Wernischová, Karel Zavadil. Text Bohumil Hrabal. Redakce Ivan Hrdina. Typografie Vladimír Schmiedt. Pouzdro Jan Žalman. Celkem 55 neprodejných výtisků, tento č. 36. Pod textem podpis Bohumila Hrabala modrým perem !

Chybí grafický list Josefa Jíry. Hřbet pouzdra vyšisován.

Vyvolávací cena
4 000 Kč (4 726 Kč)

Zátiší '79.

(Suchánek Vladimír, Rittstein Michael, Bouda Jiří) Zátiší '79.

Praha, n.vl., 1979. Soukromý neprodejný tisk. Kartonové pouzdro s aplikovaným koženým štítkem na hřbetě. 2 s. textu + 51 volně vložených grafických listů různých technik a rozměrů. Vše signováno tužkou, některé listy datovány a číslovány. Autoři: Milan Albich, Alena Antonová, Marie Blabolilová, Bořivoj Borovský, Jiří Bouda, Zdeněk Bouše, Rudolf Broulím, Josef Černý, Květa Fulierová, Josef Hampl, Petr Hampl, Josef Holler, Jaroslav Hořánek, Ladislav Kašpar, Jan Kavan, Vladimír Kintera, Vladimír Komárek, František Kratochvíl, Ivan Kremláček, Alena Laufrová, Michaela Lesařová-Roubíčková, Václav Lokvenc, Rudi Lorenz, Mikuláš Lubomírský, Dalibor Matouš, Věruna Melčáková-Juneková, Marián Minarovič, Alois Mikulka, Lubomír Netušil, Jindřich Novák, Karel Pokorný, Dana Puchnarová, Michael Rittstein, Ladislav Rusek, Josef Saska, Miroslav Stuchlík, Jan T. Strýček, Vladimír Soukup, Jiří Sčerbakov, Marie Michaela Šechtlová, Igor Ševčík, Vratislav Ševčík, Vladimír Veselý, Jiří Voves, Eva Vlasáková, Jan Weber, Uljana Zmetáková, Miroslava Zychová, Vladimír Suchánek, Ondřej Suchý. Redakce Ivan Hrdina. Pouzdro František Jelínek. Celkem 60 výtisků, tento č. 57.

Kompletní ! Na hřbetu pouzdra dole trhlinka.

Vyvolávací cena
7 000 Kč (8 271 Kč)

7 000 Kč (8 271 Kč)

Hommage à Kamil Lhoták.

(autogram, Jíra Josef, Suchánek Vladimír, Šerých Jaroslav) Hommage à Kamil Lhoták.

Praha, n.vl., 1982. Soukromý neprodejný tisk. Clpl. pouzdro, 1 s. textu + 24 volně vložených grafických listů různých technik a rozměrů. Vše signováno tužkou, některé listy datovány a číslovány. Autoři: Jiří Anderle, Robert Brun, František Burant, Josef Černý, Jaroslav Hořánek, Josef Chaba, Josef Istler, Ludmila Jandová, Josef Jíra, Vladimír Komárek, Ĺuba Končeková-Veselá, Zuzana Nováčková, Jan Antonín Pacák, Vladimír Preclík, Emanuel Ranný ml., Pavel Sivko, Jiří Slíva, Miroslav Stuchlík, Pavel Sukdolák, Jaroslav Šerých, Jitka Walterová, Helena Wernischová, Vlasta Zábranský. Text Prof. František Dvořák. Pouzdro Miroslava a Lubomír Krupkovi. Typografie Dalibor Míčko. Redakce Ivan Hrdina. Celkem 35 kusů, tento č. VII. Pod textem podpis Prof. Františka Dvořáka.

Nekompletní. Chybí grafické listy Jiřího Anderleho, Františka Buranta, Josefa Chaby, Josefa Istlera a Pavla Sukdoláka. Pouzdro opotřebováno.

Vyvolávací cena
4 000 Kč (4 726 Kč)

Hommage à Zdeněk Sklenář.

(Komárek Vladimír, Vychodilová Olga) Hommage à Zdeněk Sklenář.

Praha, n.vl., 1985. Soukromý neprodejný tisk. Plpl. pouzdro s ražbou a zlacením. 1 s. textu + 24 volně vložených grafických listů různých technik a rozměrů. Vše signováno tužkou, některé listy datovány a číslovány. Autoři: Alena Antonová, Miroslav Bravenec Miroslav, Josef Černý, Jaroslav Dajč, Helena Chroustová, Ludmila Jandová, Vladimír Kintera, Vladimír Komárek, Markéta Králová, Milada Kudrnová-Papežová, Jiří Mika, Lubomír Netušil, Miluše Oravcová, Jiří Pálek, Karel Prášek, Emanuel Ranný ml., Dominika Schönová-Burianová, Miroslav Stuchlík, Pavel Sukdolák, Matěj Svoboda, Eva Trhlíková, Olga Vychodilová, Helena Wernischová, Věra Zahradníková. Redakce Ivan Hrdina. Typografie Václav Prošek. Pouzdro Ladislav Svoboda. Celkem 50 výtisků, tento č. 20.

Chybí grafický list Pavla Sukdoláka. Výborný stav.

Vyvolávací cena
2 800 Kč (3 308 Kč)

Pověsti sladké Francie.

(autogram) Pověsti sladké Francie.

Svatý Kopeček, O.F. Babler, 1935. Hlasy sv. XXVI. OBr., 49 (1) s. Přeložil Otto F. Babler. Ilustrace Milada Marešová. Ve frontispisu věnování O.F. Bablera z roku 1936.

Bubla 4580.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Ze zápisníku zmizelého.

Ze zápisníku zmizelého.

Hranice na Moravě, Josef Hladký, 1948. OBr., nestr. (37 s.). Ručně kolorované linoryty signované tužkou Jan Vláčil. Celkem 100 výtisků, tento č. 5 na ručním papíře !

Bubla 7283.

Běžné výtisky nekolorovány.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

300 Kč (354 Kč)

14. 4. 2019 00:03

Fraška o kádi.

(vazba) Fraška o kádi.

Praha, Jan Beránek, 1923. Ametyst svazek 3. Plpg. vazba, kapitálek, pap. obálka vevázána. 40 (3) s. Přeložil Ota Dubský. Obálka a ilustrace Jan Konůpek. Celkem 200 číslovaných výtisků, z toho prvních 50 na ručním Roederově papíře, zbytek na imitaci japanu. Tento výtisk č. 71.

Sáňka 847.

Vyvolávací cena
220 Kč (260 Kč)

220 Kč (260 Kč)

Sedm vybraných básní Petra Křičky.

(autogramy) Sedm vybraných básní Petra Křičky.

Praha, F.J. Müller, 1935. III. svazek sbírky 7 básní. OBr., karton s kresbou, pap. přebal. Nestr. (18 s.). Dvě barevné litografie a čtyři ilustrace s podtiskem Vojtěch Sedláček. Frontispis signován tužkou. Na patitulu podpis Petra Křičky a věnování Vojtěcha Sedláčka s datem 19./III. 35. Celkem 77 výtisků na ručním papíře. Tento výtisk bez čísla.

Vyvolávací cena
350 Kč (414 Kč)

350 Kč (414 Kč)

Rozmanitosti. Šest listů původní grafiky Františka Bílkovského.

Bez. místa vydání, Kruh bibliofilů na Moravě, 1954. OBr., pap. přebal, volně vložené listy. 2 s. textu + 6 suchých jehel Františka Bílkovského signovaných tužkou. Úvodní báseň Jarmila Urbánková. Celkem 60 výtisků, tento č. 28.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

300 Kč (354 Kč)

Tři o rodné zemi.

(Mašek Václav) Tři o rodné zemi.

Praha, Miloš Popel, 1945. OBr., volně vložené listy, nestr. (11 s.). Ve frontispisu ilustrace od Václava Maška. Verše Karel Toman, Jaroslav Kolman-Cassius, Rudolf Krupička. Soukromý tisk. Celkem 120 nečíslovaných výtisků na ceninovém papíře.

Bubla 7137.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

Bude vojna bude.

Bude vojna bude.

Přerov, F. Bartoš, K. Bartoš, V. Chajda, B. Krs, H. Sekera, 1934. OBr., 18 s. Obálka, dvě litografie a grafická úprava B. Krs. Tisk k Novému roku 1935. Podpis B. Krse v tiráži. Celkem 200 nečíslovaných výtisků, z toho část na ručním papíře Pannekoek, zbytek na ofsetu. Tento výtisk na Pannekoeku.

Bubla 2680.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

Tři projevy Dra Karla Kramáře.

(autogram) Tři projevy Dra Karla Kramáře.

Praha, Politický klub Československé Národní Demokracie, 1930. OBr., 13 s. Úvod Dr. František Stašek. Doslov Dr. Josef Folprecht. Grafická úprava J.R. Marek. Na titulním listě podpis Karla Kramáře s datem 12/2 31. V tiráži podpisy Dr. Františka Staška a Dr. Josefa Folprechta. Celkem 500 číslovaných výtisků na ručním papíře. Tento výtisk č. 143.

Vyvolávací cena
550 Kč (650 Kč)

Slovo o pluku Igorově.

(autogramy) Slovo o pluku Igorově.

Praha, V. neubert a synové, 1946. Plpl. vazba, nestr. (54 s.) Přeložil František Kubka. Ilustrace Karel Svolinský. Typografická úprava Karel Svolinský a Vilém Ambrosi. Na titulním listě podpisy Františka Kubky, Karla Svolinského a Karla Neuberta. Neudaný počet výtisků. II. vydání.

Bubla 6973. Thiele 1038.

Obálka chybí.

Vyvolávací cena
300 Kč (354 Kč)

Z kytice slovenských pohádek Karla Plicky.

(Brunovský Albín) Z kytice slovenských pohádek Karla Plicky.

Praha, Panorama, 1984. OBr., volně ložené listy, clpl. pouzdro s ražbou. 41 (2) s. Tři originální barevné lepty signované a datované tužkou uprostřed Albín Brunovský. lPohádky sebral a zapsal Karel Plicka. Přeložila Marie Racková. Úvod Miroslav Válek. Typografie Oldřich Hlavsa. Tisk k 90. narozeninám Karola Plicky. Celkem 200 číslovaných výtisků na ručním papíře. Tento výtisk č. 167.

První vydání. Výborný stav.

Vyvolávací cena
16 000 Kč (18 904 Kč)

19 000 Kč (22 449 Kč)

Kálidása.

(vazba, Šerých Jaroslav) Kálidása.

Muzeum Boskovice & PECTEN, 2005. Clkož. vazba s ražbou, kapitálek, zlatá ořízka, košilka, kartonové pouzdro. 87 s. Vázal Jiří Fogl v roce 2007. Přeložil Oldřich Friš. Sedm barevných kombinovaných technik signovaných tužkou Jaroslav Šerých. Grafická úprava František Janás. Celkem 800 výtisků, z toho 70 číslovaných na ručním francouzském papíře Ivoire de Parchemin. V přednostních výtiscích originální grafické listy, ve zbytku reprodukce. Tento výtisk č. 3/70. V tiráži podpis Františka Janáse.

Vyvolávací cena
17 000 Kč (20 086 Kč)

Malá kronika.

(vazba) Malá kronika.

Praha, F. Topič, 1936. Edice Topičovy bílé knihy. Clkož. vazba s ražbou a zlacením, kapitálek, zlatá ořízka. 178 (1) s. Návrh vazby Fr. Vrba. Vázal František Chaloupka. Signováno štítkem na předsádce. Přeložil Dr. Miloš Jirko. Dřevoryt a grafická úprava Cyril Bouda.

Vyvolávací cena
1 000 Kč (1 182 Kč)

Charlie Chaplin.

Charlie Chaplin.

Praha, Lidová tribuna, 1922. OBr., 56 (3) s.

Zajímavá obálka. Uvolněno ve hřbetě.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

475 Kč (561 Kč)

Ani labuť ani Lůna.

Ani labuť ani Lůna.

Praha, Nová edice, 1936. OBr., 76 s. Redigoval Vítězslav Nezval. Obálka Jindřich Štyrský. 16 čb. obrazových příloh. Typografie Karel Teige. Autoři sborníku: Konstantin Biebl, Bohuslav Brouk, E.F. Burian, Adolf Hoffmeister, Záviš Kalandra, Vincenc Makovský, Jan Mukařovský, Vítězslav Nezval, Laco Novomeský, Jindřich Štyrský, Karel Teige a Toyen. Po konfiskaci II. opravené vydání. Z tohoto vydání byl odstraněn článek Bohuslava Brouka "Máchův kult" (str. 77 - 81) a doslov (str. 82 - 83) s tiráží, kde byli kromě Jana Mukařovského všichni autoři podepsáni.

Vloemans 336. Srp str. 278.

Poškozený hřbet. Příloha 11 a 12 chybí.

Vyvolávací cena
1 900 Kč (2 245 Kč)

Originální raznice vazby.

Originální raznice vazby.

Raznice vazby ke knize Husitský zpěvník. Praha, Karel Reichl, 1930. Špalíček svazek VIII. Návrh vazby František Bílek. Vázal Antonín Tvrdý. Kartonové pouzdro.

Bubla 3436.

Unikát.

Vyvolávací cena
2 000 Kč (2 363 Kč)

2 000 Kč (2 363 Kč)

Vzpomínky bibliotekáře a bibliofila Bohumíra Lifky.

(Bouda Jiří) Vzpomínky bibliotekáře a bibliofila Bohumíra Lifky.

Praha, Spolek českých bibliofilů, 1997. OBr., volně vložené archy, 14 (1) s. Dvě mědirytiny signované a datované uprostřed tužkou Jiří Bouda. Obálka a typografická úprava Milan Albich. Sestavil Pravoslav Kneidl. Prémie Spolku českých bibliofilů za rok 1995. Celkem 650 výtisků.

Vyvolávací cena
180 Kč (213 Kč)