Aukce

Dítě tak samo.

(Tichý František) Dítě tak samo.

Stevenson, Rober Louis (1850 - 1894)

Praha, b.n. (Jitka Fučíková), 1956. OBr., volně vložené archy. 34 (1) s. Tři orig. suché jehly František Tichý. Frontispis signovaný a datovaný tužkou. Vybral a přebásnil Vladimír Thiele. Typografická úprava František Řepa. Pamětní tisk k šedesátinám Františka Tichého. Neudaný počet výtisků. Tento výtisk na ručním papíře Holland Pannekoek.

Bubla 7015.

Vyvolávací cena
3 500 Kč (4 135 Kč)

Lesy a ulice.

(Teige Karel) Lesy a ulice.

Suk, Ivan

Praha, Stanislav Minařík, 1920. Květy Země svazek III. OBr., 57 (2) s. Tři linoryty Karel Teige. Typografická úprava V.H. Brunner. Celkem 1200 výtisků.

Srp str. 268.

Hřbet mírně poškozen.

Vyvolávací cena
4 000 Kč (4 726 Kč)

Užaslé stáří.

(autogram) Užaslé stáří.

Svoboda, František Xaver (1860 - 1943)

Praha, Jos. R. Vilímek, 1939. Spisy F.X. Svobody svazek LXXXI. OBr., 117 (2) s. Obálka a ilustrace ve frontispisu V. Kocourek. Na titulním listě podpis F.X. Svobody.

Vyvolávací cena
150 Kč (177 Kč)

Směle 84. Jaryna a Karel Šafářovi.

Šafář, Karel (1937)

Lept 13,5 x 7 cm. Signováno dole uprostřed tužkou. Rok 1984. Pod grafikou tištěný text.

Chagall XV., str. 345.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

Loutky i dělníci boží. Díl I. a II.

(autogramy) Loutky i dělníci boží. Díl I. a II.

Šalda, F.X. (1867 - 1937)

Praha, Česká grafická Unie, 1920. Spisy F.X. Šaldy svazek IV. a V. Clpl. vazby s ražbou a zlacením, kapitálky. 209 (2) s. + 334 (2) s. Na patitulech podpisy F.X. Šaldy z roku 1931.

Vyvolávací cena
370 Kč (437 Kč)

Dopisnice s fotografií návrhu Husova pomníku pro město Libáň.

Šaloun, Ladislav (1870 - 1946)

Datováno 2. VI. 1925. Bez místa odeslání, dle razítka Praha. Známka, prošlé poštou. Adtresát: Vážený pán, pan JUC. Jaromír Uhlíř, Tábor, Havlíčkova 661. Psáno černým perem. Šaloun obdržel oba Uhlířovy dopisy. Je rád, že mu zaslané obrázky způsobily radost. Dopisnice byla vydána výborem pro postavení Husova pomníku v Libáni. Odhalení 6. července 1925. Na líci fotografie návrhu pomníku od Ladislava Šalouna.

Sbírka Dr. Jaromíra Uhlíře, redaktora Národních Listů.

Vyvolávací cena
330 Kč (390 Kč)

455 Kč (538 Kč)

1. 12. 2019 00:06

Svědectví pracovního stolu Bohuslava Plevy.

(autogramy) Svědectví pracovního stolu Bohuslava Plevy.

Šebek, Jiří

Blansko, n. vl., 1983. Clpl. vazba, pap. obálka vevázána. Nestr. (14 s.). Černobílé fotografie v textu. Úvodní báseň Jan Skácel, signováno černým perem. Ve frontispisu knihvazačův portrét,  podepsáno černým perem. Na předsádce nalepeno Ex Libris P.S.

Vyvolávací cena
100 Kč (118 Kč)

200 Kč (236 Kč)

1. 12. 2019 00:00

Soubor tří grafických listů.

Soubor tří grafických listů.

Škarohlíd, Jaroslav (1925)

Bez místa vydání, n.vl., 1973. OBr. Vloženy tři barevné lepty. Vše signováno a datováno tužkou vpravo dole. Exemplář č. 3.

Chagall XVI., str. 197.

Vyvolávací cena
600 Kč (709 Kč)

600 Kč (709 Kč)

Soubor tří grafických listů k básni Jana Skácela.

Škarohlíd, Jaroslav (1925)

Bez místa vydání, n. vl., 1980. OBr., nestr. (1 s.). Volně vložené listy v papírovém obalu. Na prvním listě báseň Jana Skácela. Vloženy tři lepty Jaroslava Škarohlída. Vše signováno a datováno vpravo dole tužkou. Listy č. 6/50. Neudaný počet exemplářů.

Chagall XVI., str. 197.

Vyvolávací cena
600 Kč (709 Kč)

625 Kč (738 Kč)

Presidentův vězeň.

(autogram) Presidentův vězeň.

Škutina, Vladimír (1931 - 1995)

Liberec, Severočeské nakladatelství, 1969. OBr., 78 s. Obálka a grafická úprava Milan Janáček. Na titulním listě podpis Vladimíra Škutiny z roku 1990.

První vydání.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

Patrouilly.

(Lada Josef) Patrouilly.

Šrámek, Fráňa (1877 - 1952)

Praha, Knihtiskárna sociálního dělnictva, 1909. OBr., 102 s. Ilustrace a typografická úprava Josef Lada.

Obálka opotřebována, na hřbetě nalepený knihovnický štítek.

Vyvolávací cena
230 Kč (272 Kč)

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Štech, Václav (1859 - 1947)

Datováno t.č. Libuš u Neratovic 5/9 99. Psáno na dopisním papíře s hlavičkou spisovatele, čtyři strany černým perem. Štech popisuje, jak tráví s rodinou prázdniny, koho navštívil. Mimo jiné byl u něj Jaroslav Kvapil, který chce koupit v Libuši domek. O spojení nakladatelství Otto + Vilímek neví Kvapil nic. Dále píše Štech o spolku Máj. Vendelín Budil poslal Máji memorandum, ve kterém uvádí, co a za kolik bude hrát. Úředník Konrád nechce proplatit Máji zemskou subvenci do Penzijního fondu. Navrhuje, aby se nad touto záležitostí sešli v nejzasvěcenějším kruhu - Herrmann, Šimáček, Konrád a on. Na závěr zve Herrmanna do Libuše.

Vyvolávací cena
360 Kč (425 Kč)

360 Kč (425 Kč)

1. 12. 2019 00:04

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Štech, Václav (1859 - 1947)

Datováno 31/12 906, bez místa odeslání. Psáno na dopisním papíře s hlavičkou spisovatele, čtyři strany černým perem. Na první szraně datumka: 31.12. 1906. Štech slibuje Herrmannovi, že napíše něco nového, také nějakou humoresku pro Švandu dudáka. Prosí ho, aby se podíval po jeho dvoudílném kuse, už dlouho ho komusi slibuje. Na závěr přeje všechno nejlepší v novém roce. Humorně psaný dopis.

Vyvolávací cena
240 Kč (284 Kč)

240 Kč (284 Kč)

1. 12. 2019 00:04

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Štech, Václav (1859 - 1947)

Datováno t.č. Libuš u Neratovic Dne 20.VI. 1914. Vpravo nahoře Herrmannova poznámka tužkou: do Řevnic 21/6 1914 v 10 hodin (rekom., s rukopisem Babička). Psáno na stroji po dvou stranách, podpis černým perem. Štech chválí svůj článek (zřejmě k Herrmannovým 60-tým narozeninám). Je rád, že se Herrmanovi líbí. Dále popisuje prodej pozemků a domu v Libuši. Není nucen finanční situací, ale okolnostmi. 1. července nastupuje jako ředitel v Uranii (Lidové divadlo Uranie), a tak potřebuje být převážně v Praze. Rád by ještě předtím jel na výstavu do Lipska. Na závěr Herrmanna zdraví a přeje mu, aby se brzy vyléčil z revmatismu, už nejsou nejmladší.

Vyvolávací cena
240 Kč (284 Kč)

240 Kč (284 Kč)

1. 12. 2019 00:04

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Dopis Ignátu Herrmannovi.

Štech, Václav (1859 - 1947)

Datováno v Brně, dne 25. července 1919. Psáno na stroji na dvou listech, podpis černým perem. Na prvním listě Herrmannova datumka: 27 červrce 1919. Štech přeje rozkvět nově vzniklému Československu. Momentálně je v jednom kole, chystá se otevření Městského divadla. V Brně se mu žije výborně, Prahu opustil celkem s lehkým srdcem. V Praze zůstala jeho žena, syn Vašek (V.V. Štech), švagrová a její syn Svatík. Ostatní děti šly s ním. Dcera Mařenka, která se stala v Brně profesorkou vyšší dívčí školy, dostala dekret ředitelky vyšší průmyslové školy v Turčianskem Sv. Martině. Odchází tedy na Slovensko. Je rád, že ji zde bude do úřadu uvádět Mareš, tvůrce spolku Vesna.

Mareš, František (1862 - 1941), pedagog, ředitel škol ŽVJ Vesna v Brně, kulturní a národní pracovník.

Vyvolávací cena
250 Kč (295 Kč)

250 Kč (295 Kč)

1. 12. 2019 00:04

V altánku.

V altánku.

Švabinský, Max (1873 - 1962)

Litografie s podtiskem 17,8 x 11,9 cm. Signováno vpravo dole tužkou, nedatováno. List č. 32/40.

Páleníček 474.

Vyvolávací cena
500 Kč (591 Kč)

525 Kč (620 Kč)

1. 12. 2019 00:04

Rukopis povídky Jubilejní povídka vánoční.

Šípek, Karel

Originální rukopis vložený v původní obálce. Celkem 26 listů. Psáno vždy po jedné straně černým perem. První list nečíslován, ostatní očíslovány 2 - 26. Na prvním listě datumka: 12 listop 1912 a Herrmannova poznámka červenou pastelkou: Š.D. Na posledním listě Herrmynnovy poznámky tužkou a modrou pastelkou. Povídka byla otištěna v časopise Švanda dudák v prosinci 1912.

Na některých listech dirka po špendlíku. Pozůstalost Ignáta Herrmanna.

Vyvolávací cena
900 Kč (1 063 Kč)

900 Kč (1 063 Kč)

1. 12. 2019 00:04

Moliére a lékaři.

(Born Adolf, autogramy) Moliére a lékaři.

Tesař, Jaromír (1912)

Praha, Spolek českých bibliofilů, 1999. OBr., pap. přebal, 25 s. Tři litografie Adolf Born. Doslov Prof. PhDr. František Dvořák. Typografie Martin Dyrynk. Na patitulu podpisy Adolfa Borna, Jaromíra Tesaře, Františka Dvořáka a Martina Dyrynka. Celkem 600 výtisků, tento č. 246. Neprodejná prémie SČB za rok 1999.

Výborný stav. První vydání.

Vyvolávací cena
3 500 Kč (4 135 Kč)

Měsíce. Hlas ticha. 1914 - 1918.

(autogram) Měsíce. Hlas ticha. 1914 - 1918.

Toman, Karel (1877 - 1946)

Praha, Fr. Borový, 1923. XVI. kniha Zlatokvětu. OBr., 49 (4) s. Ilustrace, obálka a typografická úprava Zdeněk Kratochvíl. Na patitulu věnování autora. Celkem 1200 výtisků.

Sáňka 1127.

Hřbet poškozen.

Vyvolávací cena
200 Kč (236 Kč)

Verše.

Verše.

Tomeš, Jan Marius (1913)

Praha, Spolek českých bibliofilů, 1995. OBr., pap. přebal, volně vložené archy, 55 (3) s. Čtyři barevné lepty s akvatintou Petr Herel. Dva signovány v desce. Typografie Aleš Krejča. Celkem 170 výtisků na ručním papíře chamois z Velkých Losin. Tento výtisk č. 86.

Vyvolávací cena
1 200 Kč (1 418 Kč)