(Toyen, autogram) Justina čili prokletí ctnosti.

Sade, Markýz de (1740 - 1814)

Praha, Jindřich Štyrský, 1932. Edice 69 svazek 2. Díla Markýze de Sade svazek první. Clpl. vazba se zlacením, kapitálek, nepůvodní kartonové pouzdro. 128 (1) s. Přeložil Q.P. Typografická úprava a pět ilustrací Toyen. V tomto exempláři čtyři ručně kolorované ilustrace, z nichž jedna je signována tužkou vpravo dole. Pátá ilustrace z jiného výtisku je vložena za stranu 16. Soukromý neprodejný tisk pro subskribenty. Celkem 200 výtisků, z toho čísla 1 - 100 na holandu Pannekoeck (čísla 1 - 30 malířka kolorovala) a čísla 101 - 200 na domácím simili japanu. Tento výtisk na japanu, č. 197. V tiráži věnování Jindřicha Štyrského.

Ladman 94.

Unikát.

Justina čili prokletí ctnosti.

10. 4. 2022 20:04

40 000 Kč (47 260 Kč)
40 000 Kč (47 260 Kč)

Dražitel č.24, 10. 4. 2022 19:59