(Toyen, autogram) Justina čili prokletí ctnosti.
Praha, Jindřich Štyrský, 1932. Edice 69 svazek 2. Díla Markýze de Sade svazek první. Clpl. vazba se zlacením, kapitálek, nepůvodní kartonové pouzdro. 128 (1) s. Přeložil Q.P. Typografická úprava a pět ilustrací Toyen. V tomto exempláři čtyři ručně kolorované ilustrace, z nichž jedna je signována tužkou vpravo dole. Pátá ilustrace z jiného výtisku je vložena za stranu 16. Soukromý neprodejný tisk pro subskribenty. Celkem 200 výtisků, z toho čísla 1 - 100 na holandu Pannekoeck (čísla 1 - 30 malířka kolorovala) a čísla 101 - 200 na domácím simili japanu. Tento výtisk na japanu, č. 197. V tiráži věnování Jindřicha Štyrského.
Ladman 94.
Unikát.
10. 4. 2022 20:04
10. 4. 2022 20:04
40 000 Kč (47 260 Kč)
40 000 Kč (47 260 Kč)
40 000 Kč (47 260 Kč)
40 000 Kč (47 260 Kč)
Dražitel č.24, 10. 4. 2022 19:59