Dopis Ignátu Herrmannovi.
Datováno V Praze dne 11. dubna 1918. Psáno na dopisním papíře s hlavičkou nakladatelství Jos. R. Vilímek v Praze, dvě strany na stroji a černým perem. Na první straně Herrmannova datumka: 18.IV. 1918. Procházka připravuje pokračování "Vybraných českých humoresek" (první vydání v roce 1894). Žádá Herrmanna o svolení, aby zde mohl opětovně uveřejnil jeho starou práci. Samozřejmě za honorář. Nové vydání by mělo být jinak uspořádáno a doplněno tak, aby byl podán úplný obraz vývoje české humoresky a satiry od počátků v 19. století až po dnešek. Zároveň by kniha měla obsahovat biografii autorů. Proto zde Herrmann nemůže chybět. Herrmann si na dopis tužkou poznamenal, že mu odpověděl 19/4, se vším je srozuměn a navrhuje, aby v knize byla uveřejněna humoreska novější i satira. Vyžaduje ale vrácení autorského rukopisu.
28. 10. 2018 00:01
250 Kč (295 Kč)
1 825 Kč (2 156 Kč)
Dražitel č.45, 27. 10. 2018 23:46