(John Jiří, Sklenář Zdeněk) Album Lyra.

Praha, Lyra Pragensis, Státní divadelní studio Reduta, 1971. Clpl. vazba s ražbou, Volně vložené listy. Nestr. (3 s.) textu + 8 grafických listů. Grafiky: 1. Cyril Bouda: E.B. Browningová: Portugalské sonety, barevná litografie, signovaná tužkou vpravo dole, 2. Josef Istler: Otakar Březina: Ruce, litografie signovaná a dat. uprostřed tužkou, list č. 62/200, 3. Jan Jedlička: William Shakespeare: Lukrécie, litografie sign. a datovaná v kameni, 4. Jiří John: Josef Hora: Máchovské variace, suchá jehla signovaná a dat, vpravo dole tužkou, list č. 156/200, 5. Josef Liesler: Avetik Isahakjan: Cesta karavany, barevná litografie signovaná a datovaná uprostřed tužkou, list č. 129/200, 6. Zdeněk Sklenář: František Hrubín: Živote, díky, bar. litografie signovaná a dat. uprostřed tužkou, list č. 125/200, 7. Jiří Švengsbír: E.A. Meynelová: Malá kronika A.M.B., rytina signovaná tužkou vpravo dole, 8. Libor Wagner: F.X. Šalda: Boje o zítřek, dřevoryt sign. a dat. vpravo dole tužkou, list č. 144/200. Všechny grafické listy opatřeny suchou pečetí Lyry Pragensis. Úvodní text Dr. František Dvořák. Tisk pro předplatitele Lyry Pragensis. Neudaný počet výtisků na ručním pap. z Velkých Losin.

Album Lyra.

26. 3. 2017 00:02

4 000 Kč (4 726 Kč)
7 100 Kč (8 389 Kč)

Dražitel č.32, 25. 3. 2017 23:47